Saltar al contenido

Jak vytvořit nebo vytvořit GIF nebo filmový klip pomocí Adobe Premiere

30 de julio de 2022

Co se stane, když nemůžete najít GIF, který vyjadřuje to, co cítíte? Za těchto okolností je to vhodné vědět, jak vytvořit vlastní pohyblivé obrázky. Z tohoto důvodu vás v tomto článku naučíme, jak vytvořit nebo vytvořit GIF nebo pohyblivý obrázek pomocí Adobe Premiere. Pak vám řekneme o dalších nástrojích, které můžete k tomuto účelu použít.Jak vytvořit nebo vytvořit GIF nebo filmový klip pomocí Adobe Premiere

Než začneme, chceme udělat několik doporučení. První, Nedoporučuje se vytvářet dlouhý GIF. Za druhé, konečný soubor nemusí být v HD. Ve většině případů stačí šířka 400 pixelů.

A za třetí, mnoho snímků za sekundu také není nutné; 20 je víc než dost. S ohledem na to postupujte takto:

  1. Vytvořte nový projekt a importujte příslušné video. Poté jej přetáhněte přes Časová osa.
  2. Zvuk zahoďte, protože nás zajímá video.
  3. Zkraťte délku videa podle svých zájmů. Taky do GIFu můžete přidat další obsahjako jsou šipky nebo slova, která zvýrazňují akci.
  4. Přejděte na začátek videa a stiskněte tlačítko «I». Poté přejděte na konec a stiskněte tlačítko «O».
  5. Chcete-li video exportovat, klikněte na „Soubor“, poté na „Exportovat“ a poté na „Média“. Na kartě „Formát“ vyberte „Animovaný GIF“; pojmenujte soubor, určete cílovou složku a nakonec nakonfigurujte rozměry GIF. Chcete-li to provést, zrušte zaškrtnutí možnosti „Přizpůsobit počátku“ a zadejte šířku nebo výšku. Pokud se budete řídit naším předchozím doporučením, nezapomeňte ponechat symbol visacího zámku zaškrtnutý aby byly zachovány proporce a video není zkreslené. Pokud chcete snížit FPS, manipulujte s možností „Méně snímků za sekundu“ a přiřaďte požadovaný počet snímků.
  6. Pro dokončení klikněte na možnost «Vývozní» a počkejte na dokončení procesu.
  7. Chcete-li zobrazit GIF, najděte soubor, klikněte na něj pravým tlačítkem a otevřete jej v prohlížeči.

Vytvořit nebo vytvořit GIF nebo filmový klip pomocí Adobe Premiere je tak jednoduché. Je však dobré, že víte, že to není jediný způsob, jak vytvořit jeden z těchto souborů.

Alternativy k Adobe Premiere pro vytváření obrázků GIF

Adobe Premier je program pro úpravu videa. Protože není speciálně navržen pro lidi k vytváření GIFů, možná nedosáhnete nejlepších výsledků. Existuje mnoho dalších počítačových programů jako Canva Pro nebo Corel Photo Paint, které vám umožňují vytvářet kvalitní GIFy. Ve Fotkách Google můžete dokonce vytvářet obrázky GIF.

želva balerína

Nyní vám však ukážeme bezplatné online aplikace, které můžete použít k vytváření pohyblivých obrázků.

Giphy GIF Maker

Jde o online aplikaci, ve které můžete vytvořit GIF ve 3 jednoduchých krocích: 1) Nahrajte sadu obrázků nebo videa ze svého počítače.

Můžete také vložit adresy URL z videa YouTube nebo Vimeo. 2) Popusťte uzdu své kreativitě úpravou obsahu a definujte výstupní parametry, jako jsou mimo jiné FPS, rozměry a 3) uložte si jej na PC nebo sdílejte na sociálních sítích.

GIFMaker.Me

Stejně jako v předchozím případě se jedná o jednoduchý a snadno použitelný online nástroj. V něm můžete ovládat každý technický aspekt souboru, jako jsou rozměry, rychlost animace, počet opakování a další. Stačí nahrát video nebo více obrázků z počítače a program se postará o zbytek.

GIPHY CAM

Jedná se o mobilní aplikaci dostupnou pro Android a iOS. Kromě nahrávání obsahu uloženého ve vašem mobilu můžete zachytit okamžik pomocí fotoaparátu a upravit jej pomocí této aplikace. Má to intuitivní rozhraní s mnoha nástroji. Vaše představivost bude jediným limitem.

Tvůrce GIFů

A konečně, GIF Maker je aplikace dostupná pouze v Obchodě Play. Předvádí Material Design a má jednoduché a snadno použitelné rozhraní. Stejně jako v předchozích případech v pouhých 3 krocích můžete vytvořit animovaný obrázek a sdílejte je se svými přáteli. Doufáme, že tyto aplikace budou pro vás užitečné.