Saltar al contenido

Jak vytvořit nebo nakreslit čáru kolmou k jiné s úhlem v AutoCADu

6 de agosto de 2022

AutoCAD, což je španělský výraz (Computer Aided Design), První verze byla uvedena na trh v roce 1982; je asistovaný designový software vytvořený především pro studium grafického designu, architektury a průmyslového inženýrství; protože se používá k vývoji složitých technických výkresových dílů ve 2D a 3D.

Tohle je jeden nástroj, velmi důležité pro všechny profesionály, které nabízejí nejlepší technologii pro vytváření vašich návrhů; Stal se velmi slavným programem pro všechny možnosti, které poskytuje. Někteří lidé často pochybují nebo mají problémy při vytváření čar kolmých na druhou s úhlem, ale nebojte se, zde vás naučíme nejjednodušší způsob, jak to udělat.

Jak stáhnout AutoCAD zdarma?

Tento program je velmi užitečný, protože pracuje s obrázky vektorový typ a je schopen importovat soubory z jiných map, což návrhářům nebo studentům, kteří je používají, poskytne větší rozmanitost práce.

Je důležité zmínit, že toto Není to ekonomický programprotože má několik nástrojů, díky kterým je velmi užitečný a úplný, ale existují různé způsoby, jak si program zdarma vyzkoušet.

První věc, kterou byste měli udělat, abyste si ji stáhli, je vstoupit na stránku autodeskjakmile tam stiskneme «Stáhnout bezplatnou zkušební verzi», kde se otevře nová karta, kde stiskneme tlačítko «Další» a znovu stiskneme tuto možnost, vaše stažení je přibližně 6 Gb.

Pokud potřebujete použít nejnovější verzi programu AutoCAD, můžete si ji zdarma stáhnout, tento program můžete používat i v mobilní zařízeníjako je Android a IPads, prostřednictvím své webové aplikace.

Jak vytvořit čáry kolmé na druhou s úhlem

v AutoCADmůžeme dělat nekonečné věci, je to nutné, protože nabízí příkazy a nástroje pro řezání a prodlužování, musíte také používat příkazy k vytváření dalších vzorů, které chcete vložit.

První věc, kterou byste měli udělat, je vybrat umístění kolmého bodu a označit vzdálenost; označením dvojtečky nebo hodnoty. Klikněte na kartu „Domů“, poté na „Skupina výkresů“, na rozevírací položku v řádku a dále „vytvořit kolmou čáru z bodu“.

Dále vyberte buď objekt oblouku nebo objekt linie, z čáry určete bod na objektu, odkud linka bude prodloužena; pak zadejte vzdálenost, kterou chcete, aby to mělo, a je to

Druhá věc, kterou můžete udělat pro vytvoření a kolmá čára jinému to je: Napište do příkazové lišty slovo „Per“ a my dáme „intro“ (Tento příkaz nám umožňuje dočasně aktivovat odkaz na kolmé objekty). Po kliknutí se objeví symbol, který označuje průsečík pod úhlem 90 stupňů; a už bychom měli svůj kolmý průsečík.

Co potřebujete vědět o AutoCADu, abyste zlepšili svou práci

Tento báječný nástroj vám nabízí mnoho užitečných možností, mezi nimi máme: Možnost vkládat textury, vytvářet výkresy a plány, skici, knihkupectví symbolů a různé postavy pro témata, od mechanických, architektů nebo průmyslových, tato knihovna také nabízí barvy, textury, tloušťky čar a další základní možnosti.

Má obce a obrysy, rychlou obnovu pohledů tím, že je lze uložit podle jmen, průhlednost konkrétních objektů; možnost získat projekty, rychlé 3D extrakce pevného zobrazení.

žena pracuje s autocad pro kolmou čáru

Opravdu to má funkci. jako ve Photoshopu, umožňuje aktivovat automatické ukládání a nekonečno možností. Musíte mít na paměti, že tento program je poměrně těžký a aby se na vašem zařízení perfektně načetl, musí mít určité vlastnosti.

Mezi ně patří: Windows 7, 8 a 10 v 64bitových verzích, procesor 3 GHz nebo vyšší, 8 GB RAM; ale lepší je 16Gb s kompatibilitou DirectX 11, rozlišení obrazovky 1920 x 1080, 1Gb grafická karta, 6Gb volného místa na disku,

Jelikož se jedná o designový program, využije dostatek paměti a ke správnému fungování potřebuje dobré komponenty; proto před rozhodnutím o jeho použití zkontrolujte, zda jsou vaše komponenty kompatibilní.