Saltar al contenido

Jak vytvořit nebo generovat QR čárové kódy z aplikace Microsoft Word

30 de julio de 2022

Technologický pokrok umožnil vytvořit nové typy kódů dělat záznamy, ke stažení aplikace, přesměrování na webové stránky společnosti atd. A to mluvíme o známém QR kódu, se kterým lze využít nespočet. Právě z tohoto důvodu vám to v tomto článku ukážeme jak vytvořit nebo vygenerovat QR čárový kód z aplikace Microsoft Word.

Jak už mnozí z vás vědí, umí číst tento typ kódů složených z černých a bílých čtverců. Je nutné mít smartphone, kde jsme si dříve stáhli aplikaci, která tento typ skenuje QR kód. Určitě jste ale nevěděli, že kódy tohoto typu bylo možné vytvářet pomocí textového editoru Word.

Normálně je to možné pomocí speciálních aplikací, které nám generují tento typ kódu. Ale pokud použijete doporučení, která uvedeme v tomto tutoriálu, budete vědět, jak snadné to s tímto nástrojem pro automatizaci kanceláří Windows je. Tak se připrav, ať můžeš vytvářet nebo generovat QR čárové kódy z aplikace Microsoft Word.

Jak vytvořit nebo vygenerovat QR čárový kód z aplikace Microsoft Word

když pracujete s Slovo Abychom vytvořili tento typ kódů, můžeme si jej přizpůsobit tak, jak chceme. A to by znamenalo změnu velikosti nebo dokonce přidání barvy, aby se změnil tradiční vzhled.

Také pomocí tohoto nástroje bychom si ušetřili zadávání různých webových stránek, ale stejným způsobem použijeme doplněk Word, velmi podobný tomu, který se používá v Excelu pro generování čárových kódů.

má jméno QR4Office a je také plně kompatibilní s nejnovějšími verzemi aplikací PowerPoint a Excel. A také na systémech Mac, iPad a Word online.

Takže, abyste mohli používat tuto aplikaci, musíte si ji stáhnout, pokud ji nemáte Microsoft Wordjinak můžete plugin vyhledat přímo v aplikaci.

Kroky k vytvoření nebo vygenerování čárového kódu QR z aplikace Microsoft Word

Chcete-li přidat doplněk QR4Office, musíte přejít na Slovo a v hlavním menu zvolte záložku Vložit, poté klikněte na Moje aplikace. A budeme to mít v hlavní nabídce, nyní, abychom mohli vytvořit tento QR kód, otevřeme prázdnou stránku. Poté hledáme plugin, který byl přidán do hlavní nabídky.

Dalším krokem je uvedení URL nebo adresy, která bude zakódována v QR kódu, kód, který byl vygenerován, můžeme upravit tak, jak chceme. Jak jsme vám řekli dříve, můžeme dát barvu, kterou preferujeme, a zvětšit nebo zmenšit velikost, to vše podle našeho celkového rozmaru.

The návrh qr kódu Budeme to mít v náhledu dole a pokud se nám to bude celkem líbit. Můžeme jej vygenerovat a poté uložit, abychom jej mohli použít později, ale pokud jej chceme použít právě teď, můžeme jej zkopírovat a vložit. Náš QR kód jsme již vytvořili velmi jednoduchým způsobem.

počítačový textový dokument

Tento QR kód můžeme použít a vložit kamkoli, nebo pokud chceme, můžeme jej sdílet s našimi kontakty na různých sociálních sítích. Tento kód bude velmi snadné naskenovat těmi, kteří pro něj mají aplikaci, a budou přeneseni na naše webové stránky. Vidíte, jak je to snadné vytvořit nebo vygenerovat QR čárový kód z aplikace Microsoft Word.

Je důležité, abyste věděli, že pokud nemáte nejnovější verzi Microsoft Word a naopak máš starší verzi. Pak nebude možné, abyste měli plugin QR4Office. Takže abyste mohli používat tento plugin a generovat z Napište QR kód budete muset aktualizovat verzi, kterou aktuálně máte.

Tímto způsobem jsme dokončili tento praktický tutoriál, který vám ukázal mimořádně snadno použitelný plugin. A to vám umožní v několika krocích vytvořit nebo vygenerovat QR čárový kód z aplikace Microsoft Word.