Saltar al contenido

Jak vytvořit nebo generovat náhodná čísla v Excelu bez opakování

27 de agosto de 2022

Je možné použít a ukázat vzorec, pomocí kterého můžete generovat náhodná čísla v Excelu pro různé nástroje z jednoho nebo více příkazů. I když se to zdá trochu zbytečné, je tato metoda užitečná pro mnoho situací, např loterie čísla v loterii nebo podobné věci.

Podobně funkce =RANDOM a =RANDOM.BETWEEN nám umožňují generovat řadu číselné údaje a dokonce i zobecnění písmen náhodně, ale také bez nutnosti je opakovat. Je však možné, že situace není omezena na jednu cenu, ale na několik, přičemž je nutné, aby počet, který již byl udělen, nemohl jít znovu ven.

Tedy v případě, že použijeme volba z =RANDOM.BETWEEN získat všechny vítěze, je pravděpodobné, že jedno z čísel padne dvakrát nebo vícekrát. Existuje způsob, jak tomu zabránit, a to pomocí jednoho z funkcí již zmíněné, podpořené novým, jsou to: =NÁHODNÉ a HIERARCHIE.

Co dělá funkce hierarchie?

Technicky se tato funkce ke generování nepoužívá náhodná čísla v Excelu, ale může pomoci přispět k plnění úkolu neopakujte je pokud se o to pokusíte opakovaně. Tato funkce má textový účel vrátit hierarchii nebo pozici čísla v seznamu čísel. Měli byste také vědět, že můžete také porovnat dva seznamy a ověřit, že se žádné údaje neopakovaly.

Běžně se používá k řazení číselných údajů podle toho, zda je hlavní nebo vedlejšíuvést příklad a seřadit je vzestupně nebo sestupně v závislosti na případu.

pro tento případ, =HIERARCHIE Má nástroj, který pomáhá přerušit vazby duplicitní čísla, který lze také odstranit, který pracuje s funkcí =COUNTIF.

Obvykle to funguje v případě, že jsou dvě hodnoty opakovattento příkaz je pomáhá seskupit do podobných pozic, ale dává přednost na číslo s nejlepšími sekundárními hodnotami.

Svým způsobem vám tato funkce může pomoci, pokud máte potřebnou vynalézavost, přepsat hodnotu v okamžiku generovat náhodná čísla v Vynikat.

K tomu dochází, protože jedno z kritérií funkce umožňuje, aby číslo bylo odhozený znovu, protože musí =POČÍTAT ANO tento údaj se neopakuje.

Kroky ke generování náhodných čísel v aplikaci Excel

V případě, že existuje loterijní číslo, ve kterém je třeba uhodnout 5 čísel od 1 do 29. A výherní kombinace je série 5 čísel, která se neopakují. V tomto případě použijte funkci =NÁHODNĚ.MEZIale existuje šance, že jedno nebo více čísel bude opakovat v průběhu.

Aby se tomu zabránilo, je nutné vyvinout dvoustupňovou metodu tak, aby náhodnost údajů bez opakování jsou účinné. Jde o to, že musí být vytvořeno množství 29 náhodných čísel funkce relevantní ve sloupci.

V tomto bude obsahovat ve sloupci A1 název NÁHODNÝa dále od 2 do 30 se do řádku vzorců vloží následující =NÁHODNÝ(). Což vytvoří několik náhodných čísel.

Excel číselné údaje

Ve sloupci C uděláme něco podobného, ​​ale tentokrát použijeme =RANDOM.BETWEEN() a hranici hodnot, do které chceme takto vyjádřit (1;29). Vytvořte něco podobného následujícímu vzorci =RANDOM.BETWEEN(1;29) čímž vznikne náhodné číslo v rozsahu od 1 do 29 (produkce opakovaných dat v určitých buňkách).

Ve druhém kroku, aby se generovat náhodná čísla v Excelu bez opakování, jak se může stát v předchozím případě, použijeme například ve sloupci E následující vzorec.

K dokončení tohoto kroku stačí napsat do každého z krabice relevantní ze sloupce E následující funkce: =HIERARCHIE(A2;$A$2:$A$30), přičemž odpovídá sloupci E2. V případě E3 by to bylo takto: =HIERARCHIE(A3;$A$2:$A$30).

Poté vložíme vzorec =HIERARCHIE(A2;$A$2:$A$30) v poli F2, a když je vybráno, provede pokaždé náhodné řazení dat, přičemž každému z nich přiřadí hierarchii.