Saltar al contenido

Jak vytvořit koule s 3D efektem zdobené symboly v aplikaci Adobe Illustrator

21 de julio de 2022

I když skoro všechny Aplikace které existují pro úpravu obrázků, nám umožňují provádět stejné efekty. Některé vynikají více než jiné, to je případ částic Adobe Illustratoru s tím, jak snadné je používat a aplikovat jeho nástroje. Umožní vám vychutnat si tento báječný 3D efekt. A v dalším tutoriálu vás to naučíme jak vytvořit koule s 3D efektem zdobené symboly v aplikaci Adobe Illustrator.

Už víte, jak snadné je použití programu Adobe ilustrátor a ukážeme vám to v článku, že vás naučím kreslit volnou rukou nástrojem tužka a štětec. A tato jednoduchost neunikne realizaci tohoto neuvěřitelného 3D efektu. A nyní uvidíte, jak snadné je v Adobe Illustratoru vytvářet koule s 3D efektem zdobeným symboly.

Jak vytvořit koule s 3D efektem zdobené symboly v aplikaci Adobe Illustrator

Pokud ztrácíte čas, začněme vytvářet koule s 3D efektem zdobené symboly v aplikaci Adobe Illustrator. A k tomu musíme vytvořit symboly, které později použijeme, abychom mohli ilustraci zmapovat. Je důležité mít na paměti, že za účelem naplnění objektu pomocí 3D efekt obrázku, musí být tento obrázek uložen do panelu symbolů.

Tento symbol můžeme vytvořit způsobem, který se nám líbí nebo je nejpohodlnější, doporučujeme, abyste to udělali na celý list a aby byl velký, aby pokryl celou kouli. Ale jak jsme vám již řekli, můžete to udělat tak, jak se vám nejvíce líbí. Dále si v následujícím příkladu ukážeme, jak vyrobit takový, který pokryje celý list.

Půjdeme do nabídky nástrojů a vybereme možnost Obdélník a vytvoříme jeden z horního rohu do dolního rohu na stejné straně. Ta může být široká i centimetr, nyní ji duplikujeme a podržíme klávesu Alt a přeneseme ji na druhou stranu listu.

Vypracování symbolů pro vytvoření koulí s 3D efekty

Tyto dva obdélníky mohou přidat nebo změnit barvu, poté vybereme nástroj pro výběr a vytvoříme několik konkrétních obdélníků.

Nyní dvakrát klikneme a objeví se pole, kde určíme, že mají 15 oddělení. Klikneme na možnost Náhled a poté na OK, nyní budeme mít na listu několik barevných pruhů.

Bude to barva, kterou jsme vybrali, a barva bílá, nyní přejdeme do hlavní nabídky a vybereme kartu Objekt. Poté vybereme možnost Fusion a poté Expand, takže obdélníky zůstanou jednotlivě. Nyní přejdeme na kartu Efekt, klikneme, poté Rozostření a poté možnost Vnitřní záře.

Poté v okně této možnosti klikneme na Náhled a pak Ok, teď otočíme náš obrázek o 45 stupňů. A nakonec jej přetáhneme na panel symbolů, přidáme název a klikneme na možnost Ok. Nyní odstraníme tento obrázek z listu, vytvoříme koule, přejdeme na panel nástrojů a vybereme Elipsu.

Na listu vytvoříme kruh, poté nastavíme barvu výplně jako barvu obrysu a poté vybereme nástroj pro přímý výběr. Abychom odstranili polovinu kruhu a získali půlkruh, zkopírujeme jej dvakrát nebo třikrát. Vybereme první půlkruh, pak přejdeme na efekt, pak vybereme možnost 3D a nakonec Otočit.

Poté se nám zobrazí okno možností rotace a klikneme na možnost Náhled a také vybereme možnost ilustrace mapy. A v symbolech budeme hledat symbol, který jsme vytvořili v první části tutoriálu. A nyní klikneme na možnost Rescale to fit.

symbol zdobené koule

Můžeme také vybrat možnost Neviditelná geometrie podívejte se, jak naše koule vypadá, v dialogovém okně můžeme otočit symbol tak, aby zůstal tak, jak chceme. Po dokončení musíte dvakrát kliknout na možnost OK. A tímto způsobem jsme vytvořili 3D efekt koule zdobené symboly v Adobe Illustrator.