Saltar al contenido

Jak vytvořit katalog produktů nebo služeb pomocí aplikace Microsoft Publisher zdarma

13 de agosto de 2022

Publisher je ideální aplikace Microsoftu pro začátečníky. Umožňuje vám vytvářet, personalizovat a sdílet různé publikace, produkty, služby a marketingové materiály. K tomu má různé funkce; Dále si vysvětlíme jak vytvořit katalog produktů nebo služeb pomocí aplikace Microsoft Publisher.

Můžete dělat mnoho věcí s tímto programem, o kterém lidé obecně nevědí. Například můžete vytvořit logo pomocí Microsoft Publisher, nebo chcete-li, máte dokonce možnost vytvořit šablonu novin v Publisheru.

Všechno Bude záležet na čase, který tomu věnujete. a zkušenosti, které získáte. Tato aplikace má mnoho šablon pro různé typy publikací. Důvod, proč vám umožňuje rozmístit různé věci; jednu minutu můžete vytvořit e-mailový zpravodaj v Publisheru, další můžete vytvořit dokument HTML v Publisheru.

The Katalogy produktů, jsou široce používány obchodníky a jsou jednou z mnoha šablon Publisher. Katalogy vám pomohou ukázat různé produkty vašim firemním zákazníkům. Microsoft Publisher umožňuje jednoduchým a bezplatným způsobem, vytvářet katalogy upoutat pozornost zákazníků a nalákat je ke koupi.

Naučte se, jak zdarma vytvořit katalog produktů nebo služeb pomocí aplikace Microsoft Publisher

Chcete-li vytvořit katalog produktů, můžete to udělat dvěma způsoby. První je použití předem navržených šablon. Druhým způsobem je použití asistent vydavatele vytvářet katalogové kombinace.

První možnost je určena pro jednodušší publikace, zatímco druhá možnost katalogy větší a propracovanější.

K vytvoření produktových katalogů použijte předem připravené šablony

The předem připravené šablony z Microsoft Publisher jsou ideální pro vytváření produktových katalogů s malým počtem položek. Chcete-li začít, musíte vybrat šablonu, kterou chcete použít, a postupujte takto:

  • Otevřete Microsoft Publisher. V levém menu vyberte možnost „Nový” pro vytvoření dokumentu. Poté zvolte „vestavěné šablony“.
  • Možnost „katalogy“. Nyní si musíte vybrat z dostupných možností, design šablony, podle produktu, který budete prezentovat.

Můžete také změnit umístění katalogu, barvy, písma a další prvky. Myšlenka je taková, že si můžete prezentaci přizpůsobit a přizpůsobit je typu produktu. The Dostupné možnosti v panel vydavatele jejich použití je velmi jednoduché.

Pomocí průvodce vytvořte kombinaci katalogů

Tato možnost je ideální pro vytvoření katalogu s více položkami. Umožňuje propojit katalog s databází, tabulky, textové soubory atd Kombinace katalogů umožňuje vytvářet fotoalba, adresáře a další publikace s více položkami na stránku.

Chcete-li spustit sloučení katalogu, musíte vytvořit novou publikaci v aplikaci Publisher podle kroků v předchozí položce. Jakmile vyberete šablonu pro katalog, zkombinujte šablonu publikace výběrem šablona sloučení katalogu.

Zkombinujte šablonu s dalšími daty

Poté můžete šablonu zkombinovat s dalšími daty, která chcete zahrnout do stránek katalogu, a poté můžete pro každou stránku zobrazit požadovaný počet záznamů.

Jakmile vytvoříte kombinaci šablon, můžete tuto kombinaci uložit a použít ji znovu. Budete potřebovat pouze aktualizovat informace o zdroji dat, ale můžete si ponechat kombinaci.

Plánujte a organizujte před vytvořením katalogu produktů

Před spuštěním katalogu produktů je důležité, abyste si udělali čas na plánování a organizaci. Můžete se například zeptat sami sebe, jaké jsou faktory, které chcete do prezentace zahrnout. Jedním z nich je Cena produktu, popis, obrázky, mezi ostatními.

katalog připravený pro vydavatele

Zdroj dat, která budete používat v kombinaci katalogů, musí obsahovat a datové pole nebo sloupec. Což musí být specifické pro každý typ informací, které budete používat. V ideálním případě byste měli mít všechny tyto informace připraveny před spuštěním šablony v Publisheru.

Podobně musí existovat sloupec pro přístup k souborům obsahujícím obrázky, které budete v katalogu používat. Pamatujte, že tento cenný nástroj také vyžaduje, abyste jej dobře využívali; a využít každé z možností konfigurace získat požadované výsledky.