Saltar al contenido

Jak vytvořit kalendář jakéhokoli roku v Excelu? – S šablonami a bez nich

17 de agosto de 2022

Dnešní životní styl testuje schopnost a schopnost lépe využívat čas k plnění různých úkolů a přijatých závazků. Co od každého vyžaduje dobrá organizace a jak dobré je mít nástroj, ve kterém si můžete vytvořit kalendář a naplánujte si všechny své aktivity uspořádaným způsobemseskupené podle dnů, týdnů a měsíců.

Tím nástrojem je Excel, můžete vytvořit kalendář pomocí šablon dostupných v tomto nástroji. Pokud chcete vědět, jak můžete k těmto šablonám přistupovat podle zařízení, které máte, nakonfigurovat rok a přizpůsobit jej barvami a písmeny, doporučujeme přečíst si tento článek.

Jak získáte přístup k šablonám kalendáře v Excelu?

Hojně používaným nástrojem na pracovišti je Excel, možná ho v tuto chvíli dáváte do souvislosti se zpracováním dat a vzorců, ale tento program umožňuje vytvořit jiný typ tabulky jako kalendář, což je velmi užitečné pro elektronické uspořádání úkolů, aniž byste museli používat starou metodu tužky a papíru. V Excelu můžete dokonce vytvořit generátor měsíčních kalendářů

Protože v programu Excel můžete najít různé šablony, které vám pomohou rychle a snadno navrhnout kalendář, který můžete mít po ruce na svých elektronických zařízeních. Proto si vysvětlíme, jak můžete přistupovat k šablonám kalendáře v Excelu.

Z počítače se systémem Windows

V Excelu existuje celá řada šablon pro vytvoření kalendáře, můžete použít model šablony, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Najdete zde jednoduché a dynamičtější vzory. Navíc se vám budou velmi hodit témata, která má každý návrh šablony. Pokud máte počítač se systémem Windows, přístup k těmto šablonám je následující:

Klikněte na Soubor a poté na možnost Nový v Excelu. Zde musíte vybrat možnost Hledat online šablony a pokračovat v psaní Kalendáře. Dále musíte pro vyhledávání kliknout na ikonu lupy. Zobrazí se řada šablon, vyberte si tu, která nejvíce upoutá vaši pozornost a přizpůsobí se vašim preferencím a zájmům, a klikněte na Vytvořit. tímto způsobem šablona bude nastavena na excelový list a můžete jej začít upravovat.

najít šablony pro vytvoření kalendáře v excelu

S mobilní aplikací

V databázi programu Microsoft je celá řada návrhů šablon pro vytvoření vašeho kalendáře pro plánování vašich akcí a organizaci vaší agendy aktivit. Aplikaci Excel si můžete stáhnout do svého mobilního zařízení a používat ji odtud. Pokud ji již máte, zadejte aplikaci a pokračujte v přihlášení ke svému účtu Microsoft.

Nyní musíte kliknout na ikonu prázdného listu, který odpovídá možnosti Nový, a Model kalendáře si vyberete ze zobrazených návrhů. Můžete jej také vyhledat v Microsoftu kliknutím na ikonu lupy, zadáním textu Kalendáře, abyste mohli filtrovat výsledky.

Klikněte na vybraný design a na tlačítko Stáhnout. To se uloží na váš OneDrive, když otevřete aplikaci Excel a budete připraveni, uvidíte soubor se staženou šablonou a můžete ji začít upravovat.

Na vašem iOS zařízení

Pokud máte zařízení s podporou technologie iOS, můžete snadno vytvářet své kalendáře, toto zařízení má výchozí kalendář, který můžete použít. Ale s nástrojem Excel si můžete navrhnout svůj kalendář personalizovaným způsobem. Otevřete aplikaci Excel, Klikněte na Soubor a poté na možnost Nový.

Pomocí vyhledávače zadejte slovo Kalendář a klikněte na hledat. Uvidíte počet návrhů. Vyberte jeden a klikněte na Vytvořit. Z této šablony pokračujete k vkládání důležitých dat vašich zavedených událostí.

Co byste měli udělat, abyste nastavili požadovaný rok v šabloně kalendáře Excel?

změnit rok na šablonu kalendáře Excel

Jakmile si stáhnete šablonu kalendáře, můžete ji začít upravovat. A jedním z aspektů, které je třeba nakonfigurovat, je rok. Pamatujte, že tyto šablony má standardně konkrétní rok, to znamená, že zobrazuje aktuální rok. Pokud však kalendář, který upravujete, odpovídá příštímu roku, budete jej muset změnit a přizpůsobit jej roku, ve kterém potřebujete naplánovat své aktivity.

Na druhou stranu, pokud svůj kalendář navrhnete ručně v tabulce Excelu, abyste do šablony Excel vložili požadovaný rok, budete muset použít vzorec. V tomto případě je vzorec = YEAR(TODAY()), umístěním tohoto vzorce do buňky roku můžete mít rok, který chcete. Naučte se používat tento nástroj k vkládání automatických dat do buňky aplikace Excel.

Jaký je postup pro přizpůsobení barev a obrázků vašeho kalendáře?

změnit barvu v šabloně kalendáře aplikace Excel

Jednou z výhod používání šablon kalendáře v nástroji Excel je to, že si můžete přizpůsobit kalendář při vkládání dat a aktivit nebo úkolů. Navíc mu můžete dát osobnější a jedinečný styl vložením obrázků a barev dle vlastního výběru.

Velikost písma můžete změnit ve všech buňkách Excelu. Každá šablona má svůj formát která vám umožní použít barvu, styl písma a dokonce i efekty ve formátu kalendáře. Chcete-li to provést, musíte přejít na Rozvržení stránky, které se nachází na kartě vašeho panelu nástrojů.

Dále klikněte na Motivy a tam budete moci vidět širokou škálu vestavěných motivů. Vyberete si tu, kterou preferujete, vyberte zobrazené možnosti pro úpravu písma, velikosti a barvy.

Jestli chceš vkládat obrázky, kliknete na buňku, kam chcete přidat obrázek a klikněte na Vložit, poté na Ilustrace a vyberte požadovaný obrázek. Obrázky můžete také vyhledávat na webu. Obrázky, které vaše šablona přináší, můžete změnit pro ostatní a pokud chcete vložit další obrázky do jiné oblasti vašeho kalendáře, můžete to také snadno udělat.