
Pochopení číselných údajů poskytovaných tabulkovým procesorem LibreOffice bude vždy velmi přínosné, bude to o vás mluvit dobře jako o profesionálovi. LibreOffice Calc nám dává možnost vizuálně prezentovat čísla v grafu ve vaší tabulce, můžete vytvořit dynamický sloupcový nebo koláčový graf v Calc, jsou vynikající podporou pro lepší interpretaci dat, která jsme zapsali do listu. Budete potěšeni, že jsme připravili tento příspěvek, abyste se dozvěděli, jak můžete jeden z nich vytvořit grafika.
Je to důležité, protože použití grafika Hrají důležitou roli v porozumění těmto datům. S nimi je snazší analyzovat, poznávat, porovnávat čísla, situace a jejich vzájemný vztah. To umožňuje naší mysli lépe porozumět všem uvedeným číslům.
Vytvořte si svůj dynamický pruhový nebo výsečový graf pomocí Calc během několika minut
Pokud již máte tento program, který je dodáván s nainstalovaným bezplatným softwarem LibreOffice, otevřete jej a vyprázdnit data které chcete zobrazit v grafu. Nezáleží na tom, zda je jich mnoho nebo málo, důležité je, aby byly dobře identifikovány a organizovány, aby se nám práce výrazně zjednodušila.
Jak všichni víme, tabulka má sadu buněk, které můžeme umístit do rozsahu. Zde budou přítomny jak buňky s názvy, tak i čísla k nim přiřazená.
Takže to, co uděláme, je vyberte rozsah buněk kde jsou všechny informace. Jakmile je toto hotovo, přejdeme do sekce «Vložit», kterou najdeme v horní části stránky.
Zobrazí se záložka s několika možnostmi, všimneme si, že téměř na konci je ta, která nás tentokrát zajímá, tlačítko «Grafika». Klikneme a nyní budeme mít k dispozici «Průvodce grafem».
Uvidíme, jak automaticky se sloupcový graf, který nám ve výchozím nastavení zobrazuje data, již odráží v tabulce. Ale nebojte se, máme možnosti, jak si informace přizpůsobit.
V dialogu, který nám ukazuje okno „průvodce grafem“ na levé straně najdeme čtyři kroky k provedení úprav. Jsou to: 1. Typ grafu; 2. Rozsah dat; 3. Datové řady a 4. Prvky grafu.
Stisknutím prvního kroku vpravo můžeme vybrat typ grafu co chcemes. Zde najdeme možnost „Bar“ a «Kruh» které bychom mohli také nazvat dortem.
Jakmile je vybrán ten, který budeme používat, můžeme přiřadit tvar a pokud chceme, aby byl graf pozorován i ve 3D. Když přizpůsobujeme prvky, uvidíme, jak se také upravuje v tabulce.
Pokud již vidíme, že náš sloupcový nebo koláčový graf vypadá dobře, stiskneme tlačítko „Dokončit“ a je to! Bude vložen do listu. Můžeme také pokračovat v jeho úpravách stisknutím «Následující».
Jaké další úpravy můžeme provést v našem sloupcovém nebo koláčovém grafu?
Krok 2, rozsah dat, nám ukazuje buňky, kde jsou informace, a varianty, které můžeme provést v každém řádku nebo sloupci, kde jsou data. Také přiřadíme, který z řádků nebo sloupců umístíme jako popisek.
krok 3, «Datová řada», se používá, pokud existuje více sad dat. Zatímco čtvrtý krok, «Grafické prvky», se používá k přiřazení titulků, titulků, popisů, zobrazení legend a mřížek. Podobně při provádění změn ve všech těchto polích stiskneme „Dokončit“ a náš graf bude připraven.
Tento nástroj LibreOffice Calc pro vytváření našich dynamických sloupcových nebo koláčových grafů nám hodně pomůže v prezentace a interpretace informací. Soubory grafů můžete také snadno exportovat z XML do tabulky Calc. V tomto tutoriálu jsme vám chtěli ukázat, jak jej použít při vytváření vlastního grafu. Váš názor je pro nás důležitý, proto chceme, abyste svůj komentář zanechali v poli.