Saltar al contenido

Jak vytvořit dynamické, kombinované a spojnicové grafy v Dokumentech Google?

6 de agosto de 2022

Google je oborový gigant, jehož úkolem je usnadňovat nám život vytvářením špičkových aplikací a technologií. Jedním z nich jsou Dokumenty Google, vzdálený bratranec Office, ale s třikrát lepšími funkcemi. Možná jste ho už znali, ale určitě jste nevěděli, že můžete vytvářet dynamické, kombinované a spojnicové grafy Google Docs.

Jak čtete, s touto aplikací můžeme přidat grafiku všeho druhu, protože se téměř zcela přizpůsobí potřebám svého uživatele, takže je kompletní tvůrčí svoboda. Je určena profesionálům, učitelům, studentům a všem obecně, úroveň její grafiky je tedy vysoká.

Vytvářejte kontingenční, kombinované a spojnicové grafy v Dokumentech Google

Nyní, pokud jste přišli, první věcí, kterou můžete začít vytvářet grafiku, kterou chcete, je otevřít disk Google. Jakmile jste uvnitř, jděte do levého horního rohu, kde je tlačítko, které říká «Nový», stisknete a zobrazí se okno, kde si můžete vybrat, co dělat, posunout dokumenty nebo jako v případě tabulky.

Tato výhoda softwaru je bezpochyby jedním z nejlepších produktů, nástrojů a služeb, které Google může nabídnout. Uživatel nikdy nebude s Googlem sám.

Po výběru se otevře další karta s listem. Zde je čas přidat data, která mají být použita. Když už jsme to udělali, musíte stínovat nebo zvýraznit sloupce, které jdou do grafu, jako zkratka, pouhým kliknutím na záhlaví každého sloupce vyberete vše.

Je lepší vybrat všechny, protože toto graf, který má být vytvořenautomaticky se aktualizuje pokaždé, když do každého sloupce přidáte něco nového.

Poté a nakonec, chcete-li v Dokumentech Google vytvořit dynamické, kombinované a spojnicové grafy, přejděte na lištu možností výše a zadejte možnost «Vložit», zde se zobrazí okno, kde si můžete vybrat požadovaný typ grafu.

Vyberte správný formát

Jakmile je váš graf vložen, je to pouze otázka úprav, můžete si vybrat požadovaný formát, protože jsou zcela přizpůsobitelné, může být dynamický, čárový nebo kombinovaný, kromě toho, že můžete umístit tvary a barvy, které chcete .

vytvářet dynamické grafy v Dokumentech Google

Karty, které vám umožní upravovat, se objeví po vložení grafu (nejlépe je upravovat při práci). Dokumenty Google jsou však natolik intuitivní, že obsahují sekci s názvem „doporučení“, pokud tam kliknete, analyzuje data zadaná v listu a grafu a poté doporučí model, který nejlépe vyhovuje.

Pokud se vám žádné doporučení nelíbí nebo to prostě raději uděláte sami, vyberte nabídku «Typy grafů» a zde si vyberte tu, která se vám zdá nejlepší. Nakonec pro další úpravy podle svých představ klikněte pravým tlačítkem na graf a vyberte „Advanced Edition”zde můžete změnit název, přidat barvu, mimo jiné velmi užitečné variace, které aplikace nabízí.

Jak můžete vidět, vytváření dynamických, kombinovaných a spojnicových grafů v Dokumentech Google je velmi jednoduché a rozhraní je tak pohodlné, že se budete cítit jako profesionál (pokud jím samozřejmě ještě nejste), a pokud ano, pak vítejte v budoucnosti.