Saltar al contenido

Jak vytvořit dokument HTML pro webovou stránku v aplikaci Microsoft Publisher

19 de julio de 2022

Vítejte! Microsoft Publisher je bezpochyby velmi dobrý nástroj, který nám Office nabízí k provádění různých úloh, ale ne každý ví, jak jej správně využít. Proto vám v tomto příspěvku ukážeme, jak na to vytvořit HTML dokument pro webovou stránku v aplikaci Microsoft Publisher během několika minut.

Postup vytvoření dokumentu HTML pro webovou stránku v aplikaci Microsoft Publisher

Dále vám ukážeme kroky, které musíte provést, abyste vytvořili a HTML dokument pro webovou stránku v aplikaci Microsoft Publisher, což je poměrně jednoduchý proces.

 • Chcete-li začít, přejděte do nabídky Windows kliknutím na tlačítko „Start“ a poté vyberte možnost „Všechny programy“.
 • Později uvidíte, že se zobrazí seznam všech programů, které jsme nainstalovali do našeho PC. Poté vyberte složku s názvem „Microsoft Office“ a zde uvidíte ikonu programu «Microsoft Office Publisher»Kliknutím na něj spustíte program.
 • Po otevření programu vyberte možnost „Webové stránky“, kterou uvidíte v nabídce Úvod do aplikace Microsoft Office Publisher. Poté jednoduše klikněte na libovolné z níže uvedených rozložení webové stránky a vytvořte prázdný dokument.
 • Nyní musíte upravit formát webových stránek který vytváříte, použijte k tomu možnosti ve sloupci ‘Formát publikace’, který je na levé straně obrazovky.
 • Chcete-li například přejmenovat webovou stránku, měli byste přejít na „Možnosti stránky“ a poté vybrat možnost „Přejmenovat stránku“. Můžete také upravit jak pozadí, tak rozložení, jak chcete.
 • Poté, chcete-li upravit kombinaci barev a písem, kterou bude webová stránka mít, musíte kliknout na možnost ‘Kombinace barev’. Výběrem této možnosti můžete na stránku vložit také různé typy písem ‘Kombinace písem’.
 • Pokud chcete vidět, jak váš web vypadá, musíte vyhledat možnost „Možnosti webu“ a poté kliknout na možnost „Náhled“, čímž se stránka otevře na nové kartě prohlížeče.
 • Nakonec, abyste soubor správně uložili, musíte kliknout na možnost ‘Soubor’, poté vybrat ‘Uložit jako’ a zvolit uložení souboru ve formátu Publisher.

Jak přidat pokročilé prvky do našeho souboru HTML?

V případě, že již ovládáte základní pojmy při vytváření a HTML dokument pro webovou stránku v Microsoft Publisher a chcete se o něm dozvědět více, pak vás zveme k přečtení této části, kde se dozvíte o některých pokročilých funkcích, které nám tento program nabízí.

 • Nejprve musíte vybrat možnost ‘Web’ v horní části obrazovky. Zde se zobrazí velký seznam obsahující pokročilé možnosti pro webovou stránku. Můžete například přidat hypertextové odkazy, navigační panely a ovládací prvky formuláře.
 • V případě, že potřebujete přidat navigační lištu, kliknutím na tuto možnost budete mít k dispozici širokou škálu stylů pro vaši webovou stránku. Ve výchozím nastavení bude text lišty ‘Domů’, ‘O nás’ a ‘Kontakt’, ale to můžete snadno změnit. Chcete-li to provést, musíte zvýraznit výchozí text, který je na liště. Kromě toho můžete také přetáhnout okraje lišty a dát jí požadovaný tvar.

osoba používá notebook

 • Poté můžete kliknout na jednu z buněk navigační lišty, jako je ‘Domů’ a vybrat možnost ‘Vlastnosti navigační lišty’, abyste ji mohli upravit podle svých představ.
 • Na druhou stranu, pokud máte zájem o vložení odkazu, pak přejděte do nabídky a vyberte možnost ‘Přidat odkaz’. Poté se otevře nové okno, kde budete muset vložte odkaz, který chcete přiřadit s některým prvkem navigační lišty. Můžete také přidat vizuály, například: přidání tvarů v aplikaci Microsoft Publisher, vložení nástroje WordArt a přizpůsobení a změna velikosti listu.
 • Nakonec musíte soubor uložit, abyste zachovali provedené změny. Chcete-li to provést, vyberte možnost ‘Soubor’ a poté ‘Uložit jako’. Nyní musíte souboru pojmenovat a vybrat možnost ‘HTML’ v seznamu ‘Uložit jako typ’.

Jak jste si možná všimli, vytvoření a HTML dokument pro webovou stránku Používání aplikace Microsoft Publisher je poměrně snadné, při procvičování budete schopni tento aspekt lépe ovládat.