Saltar al contenido

Jak vytvořit automatické počítadlo v listech Excel – Kontrolní výpočetní tabulky

15 de agosto de 2022

Pokud jde o vytváření záznamových tabulek a formulářů, vedení seznamu počtů, výdajů, procentuálních výpočtů, průměrů, finančních výkazů a dalších, nejlepší tabulka pro tyto úkoly je Microsoft Excel. Program vysoce známý všemi lidmi v pracovní, finanční, ekonomické a vzdělávací oblasti.

Excel si můžete stáhnout z jeho oficiálních stránek nebo použít online verzi, případně si koupit digitální disk pro instalaci kompletního balíku Microsoft Office, existuje dokonce i mobilní verze. V tomto článku vás naučíme o fpomazání k výrobě automatických počítadel.

Jak můžete použít MAKRA k vytvoření automatických čítačů?

The makra ve spojení s VBA o Visual Basic of Excel, jsou nejmocnějšími nástroji programu Excel, ve kterém můžeme pomocí kódů naprogramovat specifické funkce k provádění určitých akcí. Zatímco s normálními vzorci budeme schopni vypočítat DPH celkem a mezisoučet, s využitím maker a VBA budeme moci tuto funkci vylepšit, pokud si to přejeme.

Automatické čítače, pokud to takto chceme, budeme muset udělat pomocí kódů a naprogramovat odpovídající makro. Abychom to udělali, otevřeme naši tabulku jako obvykle a poté klikneme na „Uložit jako“ a tam vybereme cestu a hlavně typ tabulky, což bude „Sešit Excel povolen pro makra“, jehož přípona bude .xlsm.

Pokračujeme k opětovnému otevření nově uložené úlohy a také k otevřenífunkce Excel Visual Basic což se provádí pomocí klávesové zkratky Alt + F11. V novém dialogu zadáme následující kód:

  • PrivateSubWorkbook_Open()
  • response = MsgBox(«Chcete automaticky zvýšit?», vbYesNo)
  • If response = vbYes Then Range(«B9»).Value = Range(«B9»).Value + 1 End If
  • ThisWorkbook.Save
  • End Sub

vstup do excelu

Jakým způsobem lze vytvořit datový kolektor v tabulkách?

V případě, že chceme, aby seznam například dělal výkaz finančních výsledků, u kterého budeme stále zadávat a aktualizovat nová data, je možné to udělat i pomocí maker a VBA. I když lze tento akumulátor provést ručně, pravdou je, že by to zabralo příliš mnoho času a je nejlepší to udělat jediným kliknutím.

V zásadě děláme totéž jako v předchozí části, před zadáním kódu, který bude samozřejmě jiný. Uložíme naši tabulku s podporou maker, znovu ji otevřeme a stiskněte odpovídající klávesovou zkratku Chcete-li otevřít Excel VBA, před zadáním kódu do tabulky vytvořte tlačítko stylu, který chcete, když to uděláte nyní, představíme následující programování:

Dílčí vložka () Kritéria (Jméno, Příjmení, Číslo účtu atd.) = Rozsah(“”) . Hodnotové kritérium 2 (Jméno, Příjmení, Číslo účtu atd.) = Rozsah (“”) . Hodnotové kritérium 3 (Jméno, Příjmení, Číslo účtu atd.) = Rozsah (“”) . Hodnotové listy (“TEST”) . Vyberte Řádky („6:6“). Vyberte Selection.Insert Shift := xlDown Range (“”) = Criteria Range (“”) = Criteria End Sub

Po vložení kódu pokračujte v uložení změn a tlačítko by již mělo být povoleno zadejte nové údaje a hromadit je jeden po druhém, bez substituce.

Jak strukturovat automatické počítadlo dnů v aplikaci Microsoft Excel?

Kód, který se má v tomto případě použít, bude stejný jako ten, který jsme zmínili v první části tohoto článku, s úpravou některých věcí, protože ten, který jsme zadali, se vás zeptá, zda chcete zvýšit nebo ne, takže by to ve skutečnosti bylo poloautomatické počítadlo; místo toho je možné jej zautomatizovat tak, že kdykoli denně vstoupíte do tabulky, počítadlo se aktualizuje bez vyzvání.

Nejprve si musíte vytvořit počítadlo podle svého stylu a podle toho, jak to chcete, nezapomeňte, že můžete dokonce přesouvat sloupce v Excelu, abyste jej lépe organizovali. Když jste udělali všechny estetické sekce, teď uložte tabulku s příponou .xlsm, tj. s podporou maker; poté znovu otevřete svou úlohu a stisknutím Alt + F11 povolte VBA a zadejte následující kód:

  • PrivateSubWorkbook_Open()
  • Rozsah(«B9»).Value = Rozsah(«B9»).Hodnota + 1 TentoSešit.Uložit
  • End Sub

Co udělat pro vytvoření počítadla slov v tabulkách aplikace Excel?

A počítadlo slov nevyžaduje použití kódů jako v předchozích příkladech, stačí na to použít 3 vzorce, které jsou =DÉLKA(Buňka), =NÁHRADÍ(Buňka; «»; «»), =DÉLKA(Buňka). Můžete to použít samostatně, nebo pokud si přejete, použijte tyto tři kombinace ke zkrácení práce a ve stejné buňce, abyste neztratili organizaci a zanechali něco takového: =LONG(SPACE(A1))-LONG(SUBSTITUTE(SPACE( A1);» «;»»))+1

vytvářet faktury s po sobě jdoucími čísly v excelu

Co byste měli udělat, abyste vytvořili faktury s po sobě jdoucími čísly v Excelu?

V tomto případě můžeme použít stejný kód uvedený v sekci počítadla dat a navíc použít vzorec =MAX, který zadáme do libovolného pole naší tabulky tohoto vzorce, pokaždé, když do naší faktury zadáme nový údaj, vzorec vygeneruje po sobě jdoucí jedinečný kód pro každý nový údaj.