Saltar al contenido

Jak vytvořit a uložit vlastní vzor pomocí aplikace CorelDRAW

5 de agosto de 2022

Navzdory velké rozmanitosti programů pro grafický design, které můžete na trhu najít, není pro nikoho tajemstvím, že CorelDRAW patří mezi nejlepší. Kromě své všestrannosti a široké škály konstrukčních nástrojů nabízí přizpůsobitelný charakter ve většině svých funkcí.

Jak vytvořit vlastní vzor

Chcete-li pokračovat s vytvoření vlastní dlaždice nebo vzoru prostřednictvím nástrojů nabízených aplikací CorelDRAW stačí postupovat podle řady pokynů, které se zobrazí níže:

 1. Nakreslete na list hlavní obrázek pro návrh vašeho vzoru.
 2. Pomocí pole «Vlastnosti tvaru» nastavte stejné míry. Například: 10 cm na délku a 10 cm na šířku.
 3. Zarovnejte postavu tak, aby byla v ideální poloze vzhledem k listu. Chcete-li to provést, přejděte na stránku karta objektupřejděte do části „Zarovnat a distribuovat“ a klikněte na stejnojmennou možnost.
 4. Vedle obrazovky se zobrazí panel nástrojů, pomocí kterého můžete zarovnat vodorovně a svisle, abyste zajistili, že bude na stránce dokonale vycentrován.

Definujte svůj design

Tento obrázek bude tvořit pozadí vašeho vzoru, takže musíte přiřadit pozadí a začněte kreslit zbytek figurek, které budou jeho součástí. Chcete-li to provést, musíte:

 • Definujte barvu pozadí vzoru pomocí palety barev CorelDRAW nebo jiné palety, kterou jste dříve vytvořili.
 • Pro umístění zbytku postav použijte rohy (v případě použití např. čtverce) figurky, která slouží jako pozadí vzoru. K tomu vám velmi pomohou vodicí linie.
 • můžete kliknout na vodorovné pravítko který se objeví na obrazovce, přetáhněte jej na list a poté přidejte zbývající čáry kolem obrázku.
 • Nakreslete postavu, která bude tvořit vzor. Je důležité, abyste pomocí nástroje vlastností obrázku nastavili rozměry rovné a menší než obrázek, který slouží jako pozadí. To znamená: pokud jste dříve používali postavu s rozměry 10×10, můžete přiřadit nové rozměry postavy 5×5.
 • Duplikujte tvar a umístěte jej na každý z nich rohy krabice.

Uložte vytvořený vzor

Jakmile dokončíte kreslení a zarovnání postav, které budou tvořit vzor, ​​můžete přidejte požadované efekty stejný. Zbývá přistoupit k vytvoření a uložení vzoru. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Přejděte na kartu «Nástroje» na pásu karet. Přejděte do sekce «Vytvořit» a klikněte na «Výplň vzoru».
 2. Vyberte typ vzoru podle svých preferencí.
 3. Doporučuje se vybrat pouze centrální oblast návrhu. Z toho plyne také význam vodících pravidel v procesu navrhování.
 4. Klikněte na tlačítko «OK» a objeví se nové okno, kde můžete přiřadit jméno, štítky a kategorii.

Použití vlastního vzoru

Tímto způsobem vyjmete vzor z krabice (vložíte na stejný list nebo nový), vzor, ​​který jste právě vytvořili. Jak? Následujícím způsobem:

 1. Nakresli nová postava.
 2. Přejděte na možnost „Interaktivní výplň“.
 3. Klikněte na tlačítko «Vektorový vzor».
 4. Vyberte kategorii «Personál«.
 5. Vyberte vytvořený vzor.
 6. upravit jeho velikost podle vašich preferencí designu.