Saltar al contenido

Jak vytvořit a přidat kontaktní formulář pro webovou stránku v Bloggeru – snadno a rychle

23 de julio de 2022

Existuje mnoho uživatelů, kteří obracejí svou pozornost k vytváření webových stránek nebo blogu, aby publikovali obsah, který sami vytvořili. K tomu používají více platforem, které vám to umožňují velmi jednoduchým způsobem. Právě z tohoto důvodu vám chceme poskytnout nástroje, které vám pomohou snadno a rychle vytvořte a přidejte kontaktní formulář pro webovou stránku v Bloggeru.

Kontaktní formuláře jsou velmi základní součástí vašeho webu Blogger, protože prostřednictvím nich můžete přijímat informace od svých sledujících, spolupráci a další návrhy, které vašemu webu umožní růst. Naučit se tento postup vám proto hodně pomůže a prostřednictvím tohoto návodu budete vědět, jak na to.

Když vytvoříte a nakonfigurujete kontaktní formulář, díky tomu budete nejen dostávat upozornění na váš e-mail, když vás budou chtít kontaktovat. Pokud ne, když se někdo zaregistruje na vaší stránce, tento záznam vám přijde poštou s údaji dané osoby. Takže pochopíte důležitost vytvoření tohoto kontaktního formuláře na vašem webu Blogger.

Jak vytvořit a přidat kontaktní formulář pro webovou stránku v Bloggeru

Když pracujete na vlastní pěst a vytváříte webové stránky, ukažte světu své dovednosti nebo znalosti. Stává se to ještě aktuálnější, když krok za krokem dáte svému webu tělo a osobnost. Již dříve jsme vás naučili, jak vložit video YouTube na váš web nebo blog Blogger.

Nyní ale chceme, abyste se naučili vkládat nebo vytvořit a přidat kontaktní formulář pro web v Bloggeru, krok za krokem. Věřte tomu nebo ne, je to velmi jednoduché a my vám ukážeme, co byste měli dělat. Jako první krok přejdeme do prohlížeče Google a otevřeme nabídku.

To najdeme v pravé horní části, kde se nachází ikona s devíti čtverečky. Zobrazí se malé okno s možnostmi, jako např. Můj účet, Vyhledávání, Mapy, YouTube, Play, Gmail atd. ale níže uvidíme možnost Více a uděláme klip pro její výběr a poté Google Více.

Tato akce nás přenese do okna s mnoha možnostmi a zde budeme hledat možnost Formulář. Vybereme to vytvořením klipu, nyní musíme vstoupit pomocí našeho účtu Gmail, po dokončení této operace vstoupíme do sekce Formulář Google. Nyní s kurzorem přejdeme vlevo dole, kde je znaménko plus.

Jdeme tam klip a zabere nám vytvoření nového formuláře, pak pole s názvem Formulář bez názvu. Zde v této části změníme název na Kontaktní formulář a nyní vybereme možnost Otázka bez názvu. A vložíme do něj Jméno a pak přejdeme na pravou stranu, abychom zvolili typ odpovědi.

Musíme omezit, že v této pravé části je několik možností odpovědí, které si musíte vybrat, například více možností, odstavce, zaškrtávací políčko, atd. ty uživatelům poskytnou možnosti odpovědí, které se od nich očekávají. V pravé dolní části také vybereme, zda je odpověď povinná či nikoli.

Když jsou to údaje jako jména, příjmení atd. musí být nastavena možnost Povinné, aby uživatel toto pole vyplnil. Můžeme přidat tolik dat, kolik potřebujeme, to je ponecháno na zvážení každého z nich a povahy Blog. Můžeme se například zeptat na příjmení, telefon atd. nyní, když dokončíme vytváření otázek, přejdeme nahoru a vybereme možnost Odpovědi.

vytvoření formuláře

A zde aktivujeme možnost Dostávat upozornění e-mailem, k tomu uděláme klip a nakonec půjdeme vpravo nahoře a vybereme možnost Poslat. A začleníme HTML a zkopírujeme kód. Přejdeme na možnost našeho blogu a stránek a vybereme Kontakt, poté Upravit, smažeme kód, který nám ukazuje a vložíme nový kód a nakonec připneme Aktualizovat.