Saltar al contenido

Jak vytvořit a používat předvolby nebo předvolby v Premiere Pro?

13 de agosto de 2022

Vytvoření nebo úprava videa je kreativní proces, který vyžaduje hodiny úsilí a disciplíny. Což je na jednu stranu skvělé, ale na druhou trochu otravné. Proto dnes uvidíte jak vytvářet a používat předvolby nebo předvolby v Premiere Pro, aby úkoly, které se vám staly opakujícími, zmizely a magie znovu proudila.

A jde o to, že tento editor videa je tak úžasný, že vám doslova umožňuje vytvářet zkratky, takže pokaždé, když jdete dělat jinou práci, je to jednodušší. To vás bude motivovat pracovat ještě více hodin denně, budete produktivnější a pomůže vám to vytvářet kvalitnější obsah (a nikdy neuškodí naučit se nové techniky úpravy videí v Premier pro CC nebo zvuku)

Proč používat výchozí nastavení?

Než začnete proces vytvářet a používat předvolby nebo předvolby v Premiere Promusíte vědět, k čemu fungují a jestli byste je měli používat.

V podstatě slouží k tomu, aby vám ušetřily spoustu času. Protože to, co dělají, je vytvářet zkratky, které provádějí určité specifické úkoly. Očividně Tyto úkoly definujete vy.

To je důležité pro ty, kteří denně upravují mnoho videí, protože existuje mnoho věcí, které je třeba opakovat pokaždé, když se spustí nový proces úprav, což zdržuje pracovní postup a dělá vám to déle.

Některé z úloh, pro které lze předvolbu vytvořit, jsou: úzký střih na hudbu na pozadí, animace měřítka, pozice a rotace snímků, komprimace a úprava zesílení hlasu, mimo jiné.

Stejně jako výše uvedené příklady existuje mnoho dalších, které lze také zjednodušit na jediné kliknutí s několika úpravami. Seznámení s nimi vám nakonec umožní vytvořit pokročilý zvukový mix v Premier Pro nebo synchronizovat zvuk a video najednou, což jsou oba profesionální a náročnější procesy.

Nyní, když víte, k čemu tyto zkratky fungují a jaké výhody vám přinesou, je čas, abyste se konečně naučili vytvářet a používat předvolby nebo předvolby v Premiere Pro.

Vytvářejte a používejte předvolby nebo předvolby v aplikaci Premiere Pro

Chcete-li provést úlohu vytváření a ukládání nastavení, musíte použijte ovládací panel efektů, a pomocí toho proveďte jakékoli počáteční úpravy, jako je zvýšení hlasitosti nebo rychlostní rampa.

Poté na stejném panelu vyberte efekt, který jste právě zadali, a klikněte na něj pravým tlačítkem, zobrazí se některé možnosti, kde si musíte vybrat „Uložit předvolby“.

Otevře se dialogové okno, kde musíte vybrat název, který chcete nastavení přiřadit (umístit vhodný název, který nezapomenete a nespletete si s jiným), také vám umožní umístit stručný popis předvolby.

Ve stejné sekci můžete také upravit typ, ale to je, pokud jej musíte ponechat tak, jak je ve výchozím nastavení ve volbě nazvané „Měřítko“.

Vytvořte a uložte více předvoleb najednou

Pokud chcete ušetřit ještě více času a zvládli vytváření nastavení, je na čase, abyste se naučili, jak vytvořit několik najednou.

Chcete-li toho dosáhnout, musíte nejprve stisknout ovládací tlačítko (pokud jste uživateli Windows) nebo příkaz (pokud jste od Apple), to vám umožní vybrat několik efektů najednou, pak stačí udělat totéž, co výše a je to, ušetříte několik.

předvolby Adobe Premier

V neposlední řadě, pokud chcete použijte uložené předvolby, stačí přejít na panel efektů a odtud rozbalte složku, kde se předvolby nacházejí (můžete je také hledat podle názvu ve vyhledávací liště).

Jakmile je získáte, stačí je přetáhnout na časovou osu nebo také do sekce video efektů (s tím se předvolby zobrazí v ovládacím panelu efektů).

A tím je vaše učení u konce. Nyní víte, jak vytvářet a používat předvolby nebo předvolby v Premiere Pro od snadný a jednoduchý způsob. Takže jediné, co vám zbývá, je uložit video. Nezapomeňte, že v tomto programu můžete také upravovat a exportovat 4k videa, nebo je jednoduše uložit v jiné kvalitě, takže při tvorbě nebudete mít žádné limity.