Saltar al contenido

Jak vytvořit a ochránit složku, aby ji nebylo možné smazat ve Windows?

30 de julio de 2022

Některé operační systémy jsou schopny mazat dokumenty nebo soubory, které vás zajímají, bez povolení, z tohoto důvodu je důležité vědět, jak vytvořit a chránit složku ve Windows. Jedná se o perfektní nástroj pro uživatele, kteří spravují záznamy, statistiky nebo písemné zprávy.

Dalším způsobem, jak zabránit nechtěnému smazání nebo smazání vaší složky, je vytvoření ikon pro jejich přizpůsobení, což je nový nástroj, který vám Windows 10 nabízí.

odstranění je a docela snadný proces podpory. Pokud však smažete důležitý soubor, nejlepším řešením je pokusit se jej obnovit. Systém má ale přímou volbu, která po aktivaci funguje jako blokátor a zabraňuje jeho odstranění z počítače. To vše, když je soubor chráněn.

Dalším způsobem, jak ochránit své složky před smazáním nebo smazáním omylem, je jejich uložení na Disk Google a v případě, že je nechcete sdílet, tento cloud úložiště vám umožní vložit do složek heslo.

Podrobný průvodce vytvořením a ochranou složky v systému Windows

Je nezbytné uvést, že existuje mnoho způsobů, jak vytvořit a chránit složku ve Windows, ale nejbezpečnější a nejoptimálnější pro obchodní aktivity je následující:

Změňte oprávnění zabezpečení

V případě, že nechcete stahovat externí aplikace, ideální způsob, jak udržet všechny soubory v bezpečí, je upravit některé bezpečnostní oprávnění.

To znamená, že přístup k tomuto souboru bude zakázán třetí straně a lze jej otevřít pouze pomocí jedinečného klíče. Tímto způsobem bude mít přístup k souboru a smazat jej pouze původní uživatel, takže se nemusíte obávat, že jej smaže někdo jiný.

Vstupte na platformu, prvním krokem je stisknout pravé tlačítko myši a vybrat možnost „preference“. Poté pokračujte na kartu „Bezpečnostní“ a znovu klikněte na příkaz «Pokročilý».

Zakázat funkce

Jakmile se dostanete do nastavení, objeví se další větší panel nástrojů. Tam uživatel bude muset najít tlačítko „Zakázat Dědictví“, klikněte.

V rámečku se projeví všechny informace, které jsou uvnitř počítače, ideální je najít soubor a znovu vybrat. Nakonec postupujte podle následující cesty: «Soubor > Upravit > Nabídka > Vybrat > OK«.

V případě, že chtějí spotřebitelé eliminovat nebo odmítnout, musí opakovat stejné kroky, pouze v informačním poli musí vybrat «Odstranit» buď «Odmítnout».

Použijte ochranu heslem

Ve stejném panelu nástrojů umožňuje přizpůsobení hesla vybraným složkám. K tomu však musíte přistupovat k tlačítku, které říká «Bezpečnostní».

Můžete si také stáhnout aplikaci Folder Password Lock, která vám umožní vložit heslo do vašich složek a zabránit tak zvědavým očím v jeho kontrole nebo smazání a chránit tak vaše informace.

Lze složku vytvořit a chránit ve Windows pomocí externích aplikací?

Odpověď je ano, na webu existuje široká škála možností, které hledají ochranu dat. Musí pouze klient buďte velmi opatrní ohledně spolehlivosti nebo účinnost nástroje.

Metoda zahrnuje totéž jako v první, ale rozdíl je v tom, že zahrnuje program vytvořený třetími stranami. Stejně tak funguje pro uzamčení a ochranu všech vybraných souborů. Postup použití jednoho z těchto nástrojů k vytvoření a ochraně složky ve Windows je opravdu jednoduchý, skládá se z následujících kroků:

Stáhněte si aplikaci do počítače

První věc, kterou musíte udělat, je stáhnout aplikaci z počítače, ale před jejím výběrem musíte znát její účinek na ostatní lidi. Ideální je navštívit několik míst a zhodnotit funkčnost každého z nich.

chránit soubory

spustit na počítači

Pokud se jedná o aplikaci, která pracuje s operačním systémem, je velmi důležité ji po stažení spustit. Většina nástrojů vyžaduje povolení přístupu k určitým informacím.

s podporou, můžete změnit bezpečnostní oprávnění souboru, upravovat jeho povahu nebo provádět jakékoli změny, které uživatel považuje za vhodné. Všechno je to o tom, vybrat si ten, který se nám líbí nejvíce, a začít pracovat.

vybrat a komprimovat

Krok vytvoření nebo ochrany spočívá ve stínování všech dokumentů nebo složek, které chcete chránit. Po výběru pokračujte stisknutím pravého tlačítka a vyberte možnost komprimovat a chránit.

Měli byste se starat nejen o zabezpečení konkrétních složek, je také dobré, abyste všechny své dokumenty, obrázky, informace a počítač obecně chránili antiviry a firewally.