Saltar al contenido

Jak vytvořit a napsat pomlčku en pomlčku a pomlčku em ve Wordu pomocí klávesnice

1 de agosto de 2022

Mnoho lidí píše rádo, jde spíše o to, že z toho žijí a jako preferovaný nástroj pro tento úkol používají textový editor Word z kancelářského balíku Office. Ale pro ty, kteří jsou zvyklí psát scénáře, budou moci potvrdit, že zadávání skriptů se může stát mučením. A my musíme vědět, kdy napsat každý z nich a jak vytvořit nebo napsat em pomlčku a em pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice.

Věřte tomu nebo ne, mezi těmito dvěma pomlčkami je velmi výrazný rozdíl, em pomlčka se používá obecně označit zásah herců do hry a em pomlčka je obecně zvyklá rozdělená slova jako v případě franko-hispánské.

Ukážeme vám tedy snadný způsob, jak vytvořit nebo napsat em pomlčku a em pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice. Naším záměrem je usnadnit vám život s tímto typem tutoriálů a můžete v nich najít funkci, která vám umožní psát tyto skripty automaticky.

A k tomu musíte pouze postupovat podle pokynů, které naznačíme, je to velmi snadné udělat, stejně jako vložit emotikony, hudební symbol nebo peso nebo znak měny.

Jak vytvořit nebo napsat pomlčku a pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice

Dále vám ukážeme několik možností, které musíte zadat, udělat nebo napsat obojí krátká čárka a dlouhá čárka, Je podobný těm, které používáme pro akcenty nebo vlnovky. Pro spuštění tohoto tutoriálu začneme touto první metodou, která spočívá v tom, že přejdeme do hlavní nabídky a v ní vybereme kartu Vložit. Jakmile to uděláme, budeme umístěni na pravé straně panelu nástrojů.

A my klikneme na možnost Symboly, poté znovu klikneme na možnost Symbol a poté klikneme na možnost Další symboly. Otevře se okno a v něm uvidíme dvě záložky a vybereme záložku Speciální znaky. Zde uvidíte řadu znaků a symbolů a mezi nimi v horní části seznamu najdete dlouhá čárka a krátká čárka.

Vyberte ten, který potřebujete pro svůj dokument, a potom přejděte dolů do dolní části okna Symbol a vyberte možnost Vložit. Jakmile to uděláte, skript, který jste vybrali, se automaticky objeví. automatický v dokumentu, který vytváříte. Jak vidíte, je to skvělý způsob, jak vkládat pomlčky do textu.

Další způsob, jak vytvořit nebo napsat pomlčku a pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice

Nyní si ukážeme další metodu, se kterou vytvořte nebo zadejte em pomlčku a em pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice. A to právě pomocí klávesových zkratek a stačí vědět, jakou kombinaci kláves musíte použít, aby se skript do textu zapsal. Buď to je ten, který potřebujete, nebo em pomlčka nebo em pomlčka.

Jak víte, Word umožňuje vkládat různé znaky a speciální symboly pomocí klávesových zkratek. V případě, že chcete zadat dlouhou pomlčku, musíte stisknout následující kombinaci kláves Ctrl + Alt + (-) dlouhá pomlčka se objeví pouze tehdy, když stisknete tu, která se objeví na numerické klávesnici, jinak tato kombinace kláves nebude fungovat.

Abyste mohli zadat pomlčku, nemusíte pro ni provádět žádné kombinace kláves, stačí stisknout klávesu pomlčkou zobrazenou na alfanumerická klávesnice. Zkuste jej najít na klávesnici, která je obvykle pod písmenem Ñ. Vždy je důležité, abyste se seznámili s klávesnicí a věděli, kde najít jednotlivé speciální znaky.

psaní skriptu na klávesnici

A tak jsme vás tímto velmi jednoduchým způsobem naučili, k čemu se používají dva typy skriptů, které můžete napsat nebo zahrnout do svého textu, a kroky, které musíte udělat, abyste byli schopni vytvořte nebo zadejte em pomlčku a em pomlčku ve Wordu pomocí klávesnice.

­