Saltar al contenido

Jak vytvářet nebo provádět automatické aktualizace grafů v Excelu

21 de julio de 2022

v listech Vynikat velmi se opakuje pro ukládání informací, které je třeba po chvíli aktualizovat, takže vytváření grafů s automatickou aktualizací je obvykle velmi užitečné.

Tento program může být někdy trochu záhadný, protože má tolik funkcí, že jej uživatel nevidí.

S Excelem můžete pracovat tak jednoduše, jako když si vytvoříte excelovou tabulku pro výpočet cen pronájmu. Ještě složitější operace, jako je použití hyperbolických funkcí CSCH v Excelu.

Jedním z nich je možnost automatizovat výměnu informací v tabulce, která byla vytvořena z datové sady v dokumentu. I když se to zdá složité, je to velmi jednoduché a snadné provést za předpokladu, že budou pečlivě a do písmene dodržovány pokyny.

Jak mi může tento nástroj pomoci?

Velmi běžně se nosí záznamy o prodeji nebo nákupu v excelovém sešitu, který je pro větší odbornost doplněn grafem. Obecně platí, že uvedený graf dává dotek vizuální a stravitelnépro určité osoby, na informace, které se odrážejí v tabulce.

Ale je to docela otravné muset změna data ve dvou strukturách paralelně při každé aktualizaci hodnoty. Z tohoto důvodu nabízí Excel možnost vytvořit z tabulky s informacemi, které jsou tam uloženy, jakýsi graf automatická aktualizace.

Tímto způsobem se při změně informace ze zdroje dat, kterým by byla tabulka, projeví v tabulce stejným způsobem. grafika přiloženacož ušetří spoustu času a úsilí.

Důvod pro vypnutí nebo zakázání automatických aktualizací v Microsoft Office musí být opravdu dobrý. Zejména proto, že s každou novou edicí přibývají lepší užitečné nástroje.

První krok: vytvořte tabulku

První věc, kterou musíte udělat předtím vložit graf automatická aktualizace spočívá ve vytvoření tabulky s údaji, které se v ní projeví. K tomu je nutné stanovit data, která do něj půjdou. Nejprve by měl být první řádek použit pro záhlaví.

Stejně tak musí být informace o každém z nich organizovaný v řádcích a sloupcích a každý z nich musí mít stejný formát (mimo jiné čísla, texty, datum, měna).

V tomto smyslu musí každá buňka obsahovat jednotlivá data nebo jeden záznam (to znamená, že v buňce nemohou být například dvě data). Jakmile jsou data uspořádána, můžete přistoupit k vytvoření tabulky, k tomu bude vybrána jakákoli buňka obsahující data.

Poté vybereme příkaz „vložit>tabulka“ a program okamžitě identifikuje obvod každého z dat. Objeví se rámeček s názvem „vytvořit tabulku“ a musíte se ujistit, že odkaz, který zobrazuje, souhlasí s rozsahem dat.

Podobně v tomto okně bude pole s nápisem „Tabulka má záhlaví“. Toto by mělo být označeno. Poté stiskněte «Přijmout“. Tímto způsobem, pokud byly informace a buňky uspořádány správně, bude tabulka úspěšně vytvořena.

graf prodeje

Vytvořte graf automatických aktualizací

V tomto kroku s vytvořenou tabulkou a uspořádanými daty stačí vytvořit graf automatické aktualizace z „Vložit“. V grafické části řada rozmanité styly Z nich si musíme vybrat pouze tu, která nejlépe odpovídá požadovanému.

Je důležité mít na paměti, že ne všechny typy jsou z jakéhokoli důvodu vhodné, existují některé, které se pro danou situaci nebo práci hodí více než jiné. Když si to pak vyberete, bude připojen k tabulce brát jako referenční údaje z tabulky, která byla vytvořena dříve.

Od této chvíle pokaždé aktualizujte hodnotyzměny se automaticky projeví v graf vloženai když jsou přidána nová data, budou upravena tak, aby jim vyhovovala.