Saltar al contenido

Jak vytisknout triptych ve Wordu na obě strany papíru a bez okrajů?

9 de agosto de 2022

Word je program s mnoha funkcemi, pokud jde o psaní textů. To zahrnuje kontrolu pravopisu, styl a doporučení gramatiky. Vyvinul se v nepostradatelný nástroj pro učitele, studentské autory a uživatele všeho druhu.

Mezi jeho funkcemi lze nalézt mimořádné množství formátů pro domov, vysokoškolské prezentace a pro reklamní profesionály. Navštivte hlavní stránku pro stahování Wordu a budete mít zaručený přístup ke všem jeho mnoha funkcím včetně návrhu grafů, tabulek a brožur.

Co byste měli zvážit při tisku brožury ve Wordu bez okrajů a na obě strany papíru?

V reklamě a grafice je triptych druhem informativní publikace složené do tří částí. Jeho běžné rozměry jsou 297 x 210 mm nebo A4. Obecně se mimo jiné používá k uvedení informací o akci, datu jejího uskutečnění a odpovědné instituci.

Způsob, jak složit triptych, má za následek šest tváří, tři přední a tři zadní. První bude obsahovat prezentaci a poslední uzavření informací. Zbytek ponese tělo obecně. Brožuru můžete vytvořit ve Wordu prostřednictvím výchozích šablon nebo je importovat z webu. Tyto mohou tisk bez okrajů a oboustranně papíru. Ačkoli se to zdá jednoduché, musíte vzít v úvahu několik faktorů, abyste mohli brožury tisknout ve Wordu.

Zjistěte velikost listu, který chcete použít k tisku

Velikost listu je jedním z nejdůležitějších faktorů při navrhování vaší brožury a pro proces tisku. Ještě než začnete s návrhem, měli byste zkontrolovat formát listu, abyste nemuseli před tiskem provádět opravy.

navrhování triptychu ve wordu

Chcete-li nakonfigurovat velikost listu, musíte přejít na kartu Formát a kliknout na stránku konfigurace. V některých verzích Wordu můžete nastavení stránky najít na kartě „rozvržení“. Tam si můžete vybrat popř změnit velikost papíru ať už právní, dopis nebo A4.

Jak poznáte, že vaše tiskárna umožňuje tisk bez okrajů?

Tiskárny každý den nabízejí množství možností, které, jak se zdá, přesahují naše znalosti. Ale je tu něco, co chceme vědět a mít tisknout bez okrajů a okrajů. Tato možnost, kromě toho, že nabídne atraktivnější a elegantnější prezentaci, plně využije prostor.

Chcete-li zjistit, zda vaše tiskárna umožňuje tisk bez okrajů, musíte otevřít ovladač a tam v okně vlastností uvidíte možnosti kvality tisku a tam uvidíte, zda se zobrazí možnost „bez okrajů“.

Jak se ve Wordu tiskne brožura složená na tři díly bez okrajů a na obě strany stránky?

Navrhnout a vytisknout brožuru ve Wordu bez okrajů a na obě strany stránky může být těžkopádné. Pokud však budete věnovat pozornost následujícím pokynům pro konfiguraci tiskárny, můžete toho snadno dosáhnout:

 1. Nejprve přejděte na kartu Formát
 2. Zde můžete vidět možnosti «skoky» «počet řádků» a «pomlčky».
 3. Klikněte na malou šipku, která zobrazí nabídku „nastavení“.
 4. Vyberte možnost „papír“.
 5. V zobrazené nabídce klikněte na možnosti tisku
 6. V možnosti «pokročilé».
 7. Klikněte na tisk titulku
 8. Nezapomeňte vypnout možnost „přizpůsobit obsah velikosti papíru“
 9. Stiskněte tlačítko Přijmout a tiskárna bude nakonfigurována.

Chcete-li odstranit okraje

Po konfiguraci tiskárny musíme přistoupit ke konfiguraci okrajů. Moderní tiskárny mají možnost ve výchozím nastavení, ale může nastat případ, kdy vaše tiskárna neumožňuje tisknout bez okrajů. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je kliknout na kartu „okraje“, nastavit všechny hodnoty okrajů na nulu a stisknout OK.

odeslání triptychu k tisku

Pokud se zobrazí zpráva, že okraje jsou mimo oblast tisku. Zbývá pouze použít možnost „oříznout“ oblast vašeho dokumentu, abyste potlačili bílé oblasti.

Chcete-li vytisknout dokument na obě strany papíru

Chcete-li vytvořit úspěšnou reklamní marketingovou strategii, můžete začít návrhem vhodné brožury. S výraznými barvami, s vyváženým obsahem v celém těle, kde od prezentace až po ukončení zve ke čtení, dodá vašemu dokumentu prvky nezbytné k dosažení jeho komunikačního cíle.

Přiměřené musí být i využití prostoru celého plechu. Nic z toho by se proto nemělo plýtvat vytisknout na obě strany. Toho lze dosáhnout pomocí následujících kroků:

 1. Otevřete složku a pojmenujte ji „strana a“
 2. Otevřete druhou složku a pojmenujte ji „strana b“
 3. Umístěte požadované informace do dokumentu «a» a proveďte totéž s «b»
 4. Před tiskem napište na list značku, která označuje orientaci
 5. Vytiskněte „stranu a“
 6. Vložte list zpět do tiskárny se signálem v opačném směru
 7. Nyní vytiskněte „stranu b“ a budete mít brožuru na obou stranách