Saltar al contenido

Jak vypsat události zapnutí a vypnutí Windows pomocí PowerShellu?

14 de julio de 2022

Windows je operační systém, který zná doslova každý. Patří mezi nejlepší na světě pro své vynikající funkce a uživatelsky přívětivé rozhraní. Stále však existují záhady, které ne každý zná a proto Dnes se naučíte, jak vypsat události zapnutí a vypnutí Windows pomocí PowerShellu.

Více než záhady by se mělo říci, že je to neznalost, která lidem brání používat příkazové systémy Windows, protože většina věří, že jsou velmi složité nebo že jsou zbytečné. Obě věci jsou velmi vzdálené realitě a proto vznikl tento tutoriál.

Seznam událostí zapnutí a vypnutí Windows pomocí PowerShellu

Před zahájením této prohlídky musíte mít na paměti, že není pouze jeden způsob, jak zjistit zapnutí a vypnutí počítače. Ale je jich hodně, takže dnes uvidíte to nejdůležitější a lepšísamozřejmě počínaje názvem.

Chcete-li nyní zobrazit seznam událostí zapnutí a vypnutí systému Windows pomocí PowerShellu, je nejprve přejít do aplikace PowerShell a otevřít ji.

Poté musíte zadat a spustit následující cmld: Get-Eventlog -LogName System -InstanceId 12 | Vyberte TimeGeneratedto vám umožní vidět všechny události při zapnutí, ke kterým došlo na vašem PC, s přesným datem a časem, kdy ke každé z nich došlo.

Kromě toho můžete také použít tento další cmdl: (get-date) – (gcim Win32_OperatingSystem).LastBootUpTime, k získání podrobnějších informací, jako jsou: dny, sekundy, minuty, mikrosekundy a hodiny, kdy byl počítač zapnutý. V případě, že chcete vidět i vypnutí počítače, budete muset použít jiný program s názvem Windows Viewer.

prohlížeč oken

Pomocí předchozích příkazů jste byli schopni odpovědět na první část otázky Jak vypsat události zapnutí a vypnutí Windows pomocí PowerShellu? K jeho dokončení je ale nutné použít jiný mnohem efektivnější program, který umožňuje detailní vizualizaci každé události, která v počítači nastala (protože, jak jste se dočetli, předchozí vám neříká vypnutí ).

Chcete-li vstoupit do tohoto programu s názvem Windows Event Viewer, musíte nejprve zadat kombinaci kláves ovládání +R. Tím se otevře „Běh“, kde byste měli vložte kód eventvwr.

Jakmile jste uvnitř, musíte projít levý panel a procházet složky «Protokoly Windows»Systém“. Tímto způsobem se dostanete k systémovým událostem, které budou umístěny na centrálním panelu.

Již v této sekci uvidíte, kdy bylo zařízení zapnuto, pozastaveno a vypnuto (vše bude seřazeny podle přesného data a času). Můžete také filtrovat vyhledávání zadáním možnosti «Filtrovat záznam» umístěné v panelu na pravé straně.

tlačítko napájení

Když na něj kliknete, objeví se okno, kde musíte do příslušných polí zadat ID hledané události. Po nastavení potvrdíte a je to (ušetří vám to čas, pokud hledáte něco konkrétního).

Tím posledním měly být pochybnosti více než jasné Jak vypsat události zapnutí a vypnutí Windows pomocí PowerShellu?, stačí implementovat oba programy (které jsou nativní, takže není třeba nic stahovat) a budete mít své odpovědi.

Použijte konzolu CMD

Nyní, když znáte výše uvedené, jako malou informaci navíc uvidíte také příkaz konzoly CMD. To, přestože není tak konkrétní jako ostatní dva, vám dá vědět, kdy a kdy byl počítač zapnutý.

Toto je: systémové informace | nalézt «Doba spouštění systému»jakmile ji umístíte, budete ji muset pouze zadat, abyste ji provedli, a je to.

Nakonec nezapomeňte, že Powershell se používá k mnohem více věcem, než je jen kontrola zapnutí a vypnutí, takže je nutné, abyste o něm hledali více informací, pokud jej chcete používat úplně. Doporučujeme, abyste začali hledat věci, jako například jak zobrazit programy nainstalované na místním nebo vzdáleném počítači nebo jak zobrazit skryté soubory pomocí Get-Childitem-Hidden-File? A jak přejmenovat počítač pomocí rename-Computer?Protože s těmito znalostmi se naučíte hlavní příkazy programu.