Saltar al contenido

Jak vypnout rozostření pozadí na přihlašovací obrazovce Windows 10

28 de agosto de 2022

Je úžasné objevit, co všechno se dá dělat s trochou počítačových znalostí. Počítače udržují triky tak jednoduché, jako jsou úžasné, které optimalizují jejich výkon. Ale nejlepší ze všeho je, když si můžete počítač přizpůsobit svému způsobu bytí. dnes budete vědět jak zakázat rozostření pozadí na přihlašovací obrazovce systému Windows 10.

Je to jen jedna z mnoha funkcí, které staví Windows nad ostatní operační systémy. Ty chceš Získejte maximum z přizpůsobitelné povahy Windows 10? Pak se držte tohoto článku, protože zde jsou všechny potřebné informace.

Proč je Windows 10 tak populární?

Byly to roky velkého úsilí udržet se v počítačích miliard lidí po celém světě. Veškerá oběť a obětavost těch, kteří v Microsoftu pracují, nakonec stály za to. Bez ohledu na to, o jakých verzích Windows mluvíme… tím si můžete být jisti bude mezi nejlepšími.

Windows 10 je nejnovější produkt od společnosti Microsoft. Tato verze operačního systému vyniká tím, co nabízí, především z hlediska bezpečnosti. Když však provádíte mnohem hlubší nebo podrobnější analýzu, je možné najít více důvodů, proč ji preferovat.

Upravte si Windows 10 podle svých představ

Elegance na rozdávání a mimořádná všestrannost… to by bylo nejvýraznější vlastnosti systému Windows. A když mluvíme o všestrannosti, musíme samozřejmě odkázat jak na jeho provoz, tak na jeho konfiguraci.

Je to právě druhý aspekt, který nejvíce přitahuje pozornost mnoha lidí. Windows 10 vynikal implementací nástrojů pro přizpůsobení motivu a pozadí plochy. Nicméně přizpůsobení bere to stále vážněji.

Jde o to, že funkce nebo nástroje pro přizpůsobení nejsou na očích. Co vyžaduje, aby existovaly články tohoto typu, vysvětlující postupy. Uživatelé tak mohou dokonce zjistit, jak kalibrovat barvy obrazovky ve Windows 10 bez kolorimetru.

Přihlašovací obrazovka

Zakázat rozostření pozadí na přihlašovací obrazovce je další z těch skrytých funkcí. Nyní… věděli jste, že to není jediná věc, kterou můžete udělat? Díky dokonalé správě nástrojů, které vám systém Windows dává k dispozici, je možné všechno.

Prostřednictvím editoru zásad místní skupiny

Se správnými informacemi můžete dokonce spouštět programy ze zamykací obrazovky nebo se přihlásit. Však o tom bude čas mluvit, pojďme k tomu, pro co jsme přišli! Je čas, abyste věděli, jak zakázat rozostření pozadí na přihlašovací obrazovce.

 1. Stiskněte klávesy Windows + R.
 2. Do pole „Spustit“ zadejte příkaz gpedit.msc.
 3. Po spuštění editoru zásad přejděte do složky „Konfigurace počítače“.
 4. Nyní přejděte do složky „Šablony pro správu“.
 5. Přejděte do sekce «Systém».
 6. Otevřete složku, která odpovídá «Přihlášení».
 7. Najděte a vyberte možnost „Zobrazte na přihlašovací obrazovce ostré nastavení pozadí“.
 8. Když na tuto možnost dvakrát kliknete, otevře se okno, ve kterém zaškrtnete políčko „Zakázáno“ a poté klikněte na „OK“.

Přes editor registru

Dalším způsobem, jak zakázat rozmazané pozadí na přihlašovací obrazovce, je editor registru. Je to trochu zdlouhavější postup, ale účinný.

 1. stiskněte klávesy Windows + R.
 2. Zadejte příkaz regedit.
 3. Pro přístup k trase použijte nabídku vlevo: KEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsSystem.
 4. Klikněte pravým tlačítkem na „Systém“ pro vytvoření nového klíče. Ponese jméno DisableAcrylicBackgroundOnLogon. V části „Informace o hodnotě“ zadejte 1.
 5. Klikněte na „OK“.

zakázat rozostření pozadí

Vaše přihlašovací obrazovka byla přizpůsobena!

Windows 10 má tyto maličkosti, díky kterým je tak velký. Možnost přizpůsobit se vkusu každého uživatele Je to něco, čím se mnozí nemohou pochlubit. Díky tomu se vám podaří zakázat rozmazané pozadí na přihlašovací obrazovce.