Saltar al contenido

Jak vypnout obrazovku počítače nebo notebooku v systému Windows 10 bez pozastavení? – Konečný průvodce

9 de agosto de 2022

Je pravděpodobné, že jste při mnoha příležitostech hledali vypnout obrazovku na Windows 10, to bez dosažení jakéhokoli vítězství. Totální problém! Existuje však několik možností, které tento proces usnadní, než si myslíte.

Pokud si pozorně přečtete obsah níže, budete moci vypněte obrazovku počítače odpočívat několik hodin nebo minut. Pamatujte, že je to důležité, aby se nepřehříval a jeho životnost byla mnohem delší. Pokud je možné aktivovat režim hibernace nebo spánku v notebooku při zavření víka nebo také hibernovat nepoužívané karty ve Firefoxu a Chrome ve Windows 10, je to také na dosah.

Vypněte obrazovku notebooku tlačítkem napájení

Tato první možnost je základní a velmi jednoduchá. To opravdu je! První věc, kterou byste měli udělat, je restartovat počítač, následuje stiskněte „Win + i“. Tím se dostanete přímo do nastavení počítače.

Dále klikněte na možnost „Systém“, hned na levé straně obrazovky se zobrazí nabídka s různými možnostmi, klikněte na „Spuštění a pozastavení“.

Na pravé straně panelu nastavení najdete možnost „Další nastavení napájení“. Klikněte na to. Tato možnost otevře nové okno, s novým menu na levé straně klikněte na možnost „Vyberte chování tlačítka napájení“.

Nyní znovu otevřete novou kartu, kde najdete všechny dostupné možnosti pro konfiguraci tlačítka napájení. Vyberte možnost «Vypnout obrazovku» a je to, nyní můžete vypnout obrazovku ve Windows 10 pomocí tlačítka napájení. Je to opravdu snadné!

Stejně tak existuje možnost vytvoření zástupců pro vypnutí, pozastavení nebo hibernaci ve Windows 10, v závislosti na případu, který v tuto chvíli preferujete.

Aktivujte režim spánku nebo hibernace počítače v systému Windows 10

Nyní, pokud hledáte způsob, jak pozastavit počítač, když jej nepoužíváte, abyste ušetřili energii, zde najdete způsob, jak to udělat ve Windows 10.

První věc, kterou byste měli udělat, je stisknout „Win + i“. Přejděte na možnost „Systém“ a klikněte na „Start-vypnout a uspat“. Stiskněte „Spánek“ a změňte nastavení, kolik minut má počítač čekat, než přejde do režimu spánku.

Tato možnost je nejvíce doporučována pro vypnutí obrazovky ve Windows 10. Protože se chystáte nejen vypnout obrazovku, ale také umožnit počítači odpočívat, šetří tímto způsobem baterii a energii. To je velmi důležité, aby váš počítač v budoucnu neutrpěl poškození.

Další způsoby vypnutí obrazovky v systému Windows 10

V současné době je možné na trhu najít různé aplikace, které vám umožňují vypnout obrazovku v systému Windows 10. Uživatelé, kteří tyto aplikace používají, ujišťují, že jsou jednoduché a efektivní, takže se nemusíte bát.

spuštění windows 10

Ne vždy budou tou nejlepší volbou. Pokud však nemáte jinou možnost, můžete tyto nástroje vyzkoušet.

Chcete-li používat tyto aplikace, musíte zadat různé webové stránky, nejběžnější jsou: Vypnout monitor, MonitorES, Tmavý a Blacktop, nebo prostřednictvím úložiště Microsoft TechNet stáhněte soubor bat.

Nezáleží na tom, který nástroj si vyberete, i tak si jej budete muset stáhnout do počítače a postupovat podle instalačních kroků, abyste jej mohli začít používat bez jakýchkoliv nepříjemností.

Naše doporučení bude vždy hlavní metodou, skrz nastavení tlačítka napájení počítače. Vyhnete se tak možným rizikům na vašem počítači.

Proč se vyhýbat rizikům na mém počítači?

Než skončíte, musíte vědět, že počítače jsou velmi choulostivé, takže používání nových programů (pochybného původu) může být poněkud riskantní. Doporučujeme vám vyhnout se možným rizikům protože jinak byste mohli přijít o velmi cenné informace.

Je zřejmé, že nikdo nechce ztratit vše, co si uložil na svém počítači. Tak, nedělej nic! Jednoduše si vyberte metody, které vyhovují vašim potřebám, a nechte obrazovku odpočívat s tím, co jsme vás naučili.