Saltar al contenido

Jak vypálit obraz ISO na spouštěcí USB na Windows, Linux nebo Mac?

25 de julio de 2022

The operační systémy jsou to základní systémy, se kterými naše počítače pracují, jsou to ty, které umožňují spravovat naše počítače prostřednictvím snadného a jednoduchého rozhraní.

Mezi nejznámější operační systémy patří operační systém Windows, Linux a Mac OS. To jsou systémy, se kterými pracuje většina počítačů, které v současnosti máme.

Každý z nich přináší vlastní rozhraní s jedinečným designem a zvláštní vlastnosti. Vyznačují se neustálým vývojem a inovacemi. Čas od času nám nabízejí mnohem lepší verze než ty předchozí.

Je možné, že některé z našich počítačů přestaly fungovat kvůli neaktualizaci nebo kvůli škodlivým programům, které ničí operační systém. Ale nemusíme se bát, protože existuje metoda, kterou můžeme použít zachránit tyto počítače.

Jak vypálit obraz ISO na spouštěcí USB na Windows, Linux nebo Mac?

Tato metoda spočívá v záznamu operačního systému na paměťovou jednotku, například USB klíčenku. K provedení tohoto procesu musíme stáhnout obraz ISO a uložit to na ten disk.

Obraz ISO je v podstatě a přesnou kopii kompletního operačního systému. Tyto obrázky lze stáhnout z oficiální stránky operačních systémů. Ať už jde o Windows, Linux nebo Mac.

Abychom mohli tento obrázek nahrát na USB, musíme si stáhnout program, který je speciálně vyvinutý pro tuto práci. Po nahrání na USB disk se z toho stane a spouštěcí disk.

Které můžeme vložit do libovolného počítače a zprovoznit jej s operačním systémem, který byl dříve zaznamenán. Je třeba poznamenat, že tento proces je také možné změnit operační systém našeho počítače.

V tomto článku vás naučíme, jak stáhnout ISO obraz a následně jej vypálit na USB a tím jej převést na Bootable disk. Dále bude uveden každý z kroků, které je třeba provést, aby bylo možné tuto akci provést.

Kroky ke stažení obrazu ISO Windows, Linux a Mac

microsoft windows linux tučňák x okno

Před převodem USB na spouštěcí musíme stáhněte si ISO obraz operačního systému v otázce. Pokud si chceme stáhnout obraz operačního systému Windows, musíme nejprve otevřít náš důvěryhodný prohlížeč.

Dále musíme jít do Oficiální stránka Microsoftu což nám umožní stáhnout obraz ISO. Můžete se k němu dostat přes tento odkaz. Jakmile vstoupíme na web, nakonfigurujeme jazyk a verze který chceme stáhnout a klikneme na stáhnout. Automaticky se začne stahovat.

pokud chceme stáhněte si iso pro linux Jdeme na vyhledávací lištu nahoře a hledáme oficiální stránku, která se nachází na tomto odkazu. Poté vybereme Linux verze a stáhneme si to.

Chcete-li získat obrázek Operační systém Mac uděláme totéž, ve vyhledávacím poli přejdeme na oficiální stránku Apple, která nám umožňuje provést tento typ stahování. Pro přístup na tuto stránku stačí kliknout sem. Vybereme verzi systému, kterou chceme stáhnout a je to.

Kroky k vypálení obrazu ISO na spouštěcí USB na Windows, Linux nebo Mac

První věc, kterou musíme udělat, abychom nahráli ISO obraz na USB, je stáhněte si program která tuto akci provádí. Za tímto účelem otevřeme prohlížeč a přejdeme na https://unetbootin.github.io/, kde si stáhneme program podle operačního systému, který se chystáme nainstalovat.

Nyní připojíme náš USB disk k počítači, je důležité USB předtím naformátovat, abyste předešli budoucím problémům. Nyní otevřeme program který jsme právě stáhli, počkáme, až se načte, pak můžeme pozorovat rozhraní tohoto skvělého nástroje.

V rámci tohoto programu vybereme možnost «Obrázek disku», poté klikneme na možnost vpravo a vybereme ISO. Nyní označíme možnost tří bodů a hledáme ISO obraz operačního systému, který budeme instalovat.

Konečně, vybereme USB disk ve kterém bude operační systém zaznamenán a přijímáme. Proces stahování začne automaticky, musíme být trpěliví, dokud nebude dokončen.