Saltar al contenido

Jak vypálit CD se soubory, hudbou nebo videi ve Windows 10 bez programů

28 de julio de 2022

Ačkoli CD dnes se z nich stal úložný prostor vzácnýbezpochyby je to stále nejlepší způsob, jak uložit jakýkoli typ soubor, hudbu nebo videa. Protože jejich prostřednictvím jsou vaše informace bezpečnější než v jakémkoli jiném moderním zařízení.

Je třeba poznamenat, že před několika lety se lidé uchýlili k nějakému nástroji, aby mohli nahrát CD. Ale naštěstí dnes s Windows 10 můžeme vypálit CD se soubory, hudbou nebo videi, aniž bychom k tomu potřebovali jakýkoli program.

Vzhledem k tomu, že používání těchto úložných jednotek je již trochu zastaralé, je pravděpodobné, že neznáte postup vypálit CD se soubory, hudbou nebo videem. Níže si proto krok za krokem ukážeme, jak na to. Nejlepší na tom je, že to nezabere moc času a postup je snadný.

Vypalte disk CD s hudebními nebo video soubory ve Windows 10 bez programů

V současné době Windows 10, umožňuje vypálit CD nebo DVD s jakýmkoliv typem multimediálních souborů, aniž byste museli používat externí programy. Protože samotný operační systém obsahuje nástroje, které tuto akci usnadňují. Díky tomu dnes vypálit CDse stala jednoduchou a mnohem rychlejší činností než před pár lety.

Požadavky na vypálení CD s hudebními nebo video soubory ve Windows 10

Jak jsem již zmínil, k vypálení disku CD ve Windows 10 není potřeba žádný externí program, protože tento operační systém je dodáván s výchozím programem s názvem Windows media Player nebo lépe známým jako Windows media, který můžete neustále stahovat a aktualizovat.

Jinými slovy, základní požadavky je třeba mít Windows media a prázdné CD (nezaznamenáno). Je také důležité mít na paměti, že obsah, který chcete zaznamenat, není větší než kapacita úložné jednotky, kterou budete používat.

Stejně tak je důležité, abyste věděli, že normálně kapacita CD je 600 a 900 MB. Zatímco DVD má kapacitu 4,7 až 13,3 GB.

Jakmile to budeme mít na paměti a budeme mít potřebné zdroje, můžeme přistoupit k vypalování CD.

Kroky k vypálení disku CD s hudebními nebo video soubory v systému Windows 10

  • Jakmile máme vše připraveno, musíme vyberte mediální soubory které chcete zkopírovat na CD a přesunout je do nové složky (s libovolným názvem) na ploše. Je důležité vzít v úvahu, že složka by v sobě neměla obsahovat více složek, protože CD po začlenění do čtečky nemá kapacitu na jejich čtení.
  • Jakmile je tento krok proveden, musíte přesunout dříve vytvořenou složku do složky obrázky, hudba nebo videa (záleží na vybraných souborech)
  • Dále musíte otevřete program Windows Media Player
  • Poté vyberte příslušnou složku v přehrávači a znovu zaškrtněte položky nebo soubory, které chcete vypálit
  • Poté klikněte na tlačítko Záznam, které se nachází v pravém horním rohu

spuštění přehrávače windows media player

  • Poté musíte přetáhnout všechny prvky do okna, které se objeví, jakmile stisknete možnost uložit.
  • Nakonec musíte vložit CD. Jakmile to systém rozpozná, vyberte možnost Začít nahrávat.

Před pokračováním v postupu je nutné se ujistit, že vložená úložná jednotka obsahuje štítkový datový disk. Pokud jej neobsahuje, musíte zvolit homonymní možnost v boční značce, která se objeví v boční značce disku.

Je důležité zdůraznit, že existuje několik verzí systému Windows 10 a je důležité aktivovat verzi systému Windows, kterou máte, abyste v tomto procesu neměli žádné problémy.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. A doufám, že víte, že je také možné, jakmile budete mít audio na CD, převést je na MP3 pomocí přehrávače Windows.

Rádi bychom znali váš názor Podařilo se vám vypálit CD s lehkostí? Znáte jiný způsob, jak vypálit CD s médiem, bez programů, ve Windows 10? Své odpovědi nám zanechte v komentářích.