Saltar al contenido

Jak vynutit orientaci na výšku a na šířku na obrazovce Android

21 de julio de 2022

Operační systém Android je přítomen v mnoha mobilních zařízeních a terminálech, jako jsou telefony a tablety. Je oblíbenou mnoha pro mnoho bezplatných aplikací a možností přizpůsobení.

Výbornou utilitkou, kterou nabízí, je automatická orientace obrazovky podle vašich potřeb, ale někdy ne, chcete vědět jak? vynutit orientaci na výšku a vodorovně na obrazovce vašeho Androidu? Pokračujte ve čtení příspěvku a dozvíte se.

Proč vynucovat orientaci na výšku a na šířku na obrazovce

Existují hry nebo aplikace, které běží pouze vertikálně, ale můžete je raději používat vodorovně. Je pravda, že mnoho aplikací vám dává obě možnosti a drtivá většina uživatelů preferuje spouštění dobré hry horizontálně, ale je možné, že kvůli hardwarové nebo dokonce softwarové chybě, nefunguje automatická orientace. Možná vás také zajímá, jak aktualizovat software vašeho mobilního telefonu Android, abyste vyřešili problémy, jako je ten předchozí.

Na druhou stranu se občas poškodí dotyk zařízení v nějaké sekci právě tam, kde se má stisknout tolik potřebné tlačítko a nejde to, což byste mohli opravit, kdyby se objevilo jinde na obrazovce (i na té hlavní) .

Další podobné téma, které by vás mohlo zajímat o otočení obrazovky mobilního telefonu, pokud se možnost otočení nezobrazí nebo se místo toho zajímáte o to, jak otočit obrazovku vašeho Androidu vzhůru nohama nebo automaticky otočit. Proto vás zveme, abyste i nadále navštěvovali miracomsehace.com.

Všechny výše uvedené situace opravňují vynutit orientaci na výšku a na šířku na obrazovce Android. Zdá se vám to nemožné? No, budete rádi, když víte, že existují některé aplikace, které mohou vynutit orientaci a nepotřebujete na zařízení přístup root, takže se nebojte.

Aplikace pro vynucení orientace na výšku a na šířku na obrazovce

Zveme vás na setkání dvě skvělé aplikace pro vynucení orientace vertikálně a horizontálně na obrazovce Android. Tyto alternativy fungují perfektně, stačí provést pár změn a můžete začít. Začněme.

1. možnost: Orientace sady aplikací

Set Orientation je bezplatná aplikace, kterou najdete v Obchodě Play a slouží vynutit orientaci zařízení když dojde k poškození automatického senzoru a obrazovka zůstane fixovaná v jedné poloze, i když ukončíte aplikaci a vrátíte se na hlavní obrazovku.

Výhodou tohoto nástroje je, že není těžký (jeho velikost je 1,6 MB), nespotřebovává více paměťových prostředků a neshromažďuje osobní údaje, aniž by ke spuštění musel být připojen k internetu (režim offline). Chcete-li jej použít, postupujte takto:

  • Vstupte do Obchodu Play a vyhledejte aplikaci ve vyhledávací liště.
  • Nainstalujte si aplikaci do svého zařízení (funguje na zařízeních se systémy Android 4.1)
  • Zadejte možnosti konfigurace a určete, že se spustí od spouštění zařízení.
  • Mezi možnostmi je, že se na liště zobrazí upozornění, kde si můžete vybrat požadovanou orientaci v daný okamžik nebo automaticky.

2. možnost: Aplikace pro řízení rotace

Rotation Control je další bezplatná aplikace, kterou najdete v Obchodě Play a která se také používá pro ovládání orientace obrazovky zařízení, kdykoli budete chtít. Rozdíl oproti předchozímu je v tom, že má mnohem více možností konfigurace a jeho použití je intuitivnější.

aplikace pro řízení rotace

Tento nástroj je lehčí než předchozí a k jeho používání také nepotřebujete internet, kromě doby stahování. Jediná špatná věc je, že je v angličtině. Některé z dostupných režimů orientace jsou:
– Na výšku: obrazovka je orientována na výšku.
– Portrait (Reverse): obrazovka je ve vertikální orientaci; v opačném směru než normálně.
– Na šířku: obrazovka je orientována na šířku.
– Na šířku (Reverse): obrazovka je v horizontální orientaci; ale v opačném směru než normální (zrcadlový typ).

Chcete-li jej použít, postupujte takto:

  • Vstupte do Obchodu Play a vyhledejte aplikaci ve vyhledávací liště.
  • Nainstalujte si aplikaci do svého zařízení (funguje na zařízeních se systémy Android 4.1)
  • Zadejte možnosti konfigurace a určete, že se spustí od spouštění zařízení.
  • Ujistěte se, že v baru oznámení zobrazí se aplikace pro snadný výběr možností orientace.

Aplikace, které jsme popsali nepotřebují zvláštní oprávnění ani superuživatelský přístup nebo root na zařízení, proto jsou tak užitečné a praktické k použití.

Nyní ano, víte, jak vynutit orientace na výšku a na šířku na obrazovce vašeho Androidu.