Saltar al contenido

Jak vybrat více souborů nebo složek najednou ve Windows

16 de julio de 2022

Při práci s počítačem někdy musíte vybrat více souborů nebo složky najednou v systému Windows. Ať už potřebujete přesunout pracovní výkazy do jiné složky v počítači nebo mažete staré dokumenty z počítače.

V obou případech nemusíte přestěhovat se každý soubor samostatně, protože verze systému Windows umožňují vybrat více souborů najednou, abyste je mohli rychle uspořádat.

Nebo je možná neorganizovat, ale spíše pomoci odstranit všechny složky, které jsou prázdné ve Windows 10. Něco velmi potřebného, ​​zvláště při práci s nejnovější verzí operačního systému Windows.

Vyberte více souborů současně Okna je to jednoduché a lze to provést dvěma hlavními způsoby, podle toho, zda jsou ve složce nebo na ploše. Zde vysvětlíme, jak vybrat několik souborů nebo složek současně v operačním systému Windows.

Přetažením můžete vybrat více souborů

Můžete kliknout a přetáhnout rámeček kolem požadovaných souborů nebo složek vybrat. Tímto způsobem můžete v tomto poli vybrat více souborů nebo složek najednou.

 • Chcete-li to provést, jednoduše klikněte a podržte levé tlačítko myši na vlevo nahoře místa, kde chcete začít vyniknout.
 • Poté přetáhněte rámeček, dokud se nezvýrazní poslední soubor nebo složku.
 • Jakmile jsou soubory vybrány, můžete je zkopírovat, vyjmout nebo přetáhnout do jiného okna a přesunout je. Mohou také být táhnout do koše/přijmout ke smazání.

Jakmile jsou soubory nebo složky zvýrazněny, můžete kliknutím pravým tlačítkem myši na jeden ze zvýrazněných souborů nebo složek zobrazit dostupné možnosti.

Mezi možnosti patří vyjmout, zkopírovat nebo odstranit v případě, že se svými soubory provedete některou z těchto možností. Můžete vybrat více souborů nebo složek, které jsou seskupeny následovně:

 • Klikněte na první soubor nebo složku a poté stiskněte a podržte „Posun“.
 • Podržte klávesu «Shift» a klikněte na poslední soubor nebo složku.

Máte také možnost napájení vybrat více souborů nebo složek, které nejsou seskupeny, například:

 • Klikněte na první soubor nebo složku a poté stiskněte a podržte „ctrl“.
 • Podržte klávesu «Ctrl» a klikněte na každý z dalších souborů nebo složek, které chcete vybrat.

Vyberte více souborů nebo složek v Průzkumníku Windows

Když něco uděláte s Průzkumníkem Windows, budete často chtít vybrat více souborů nebo složek najednou. taky může vybrat více souborů nebo složek náhodně, stejně jako můžete vybrat několik souvislých souborů nebo složek.

Předpokládejme, že chcete vybrat pět souborů v Průzkumníkovi Windows, ale tyto soubory nejsou souvislé (soubory, které nejsou jeden po druhém). Chcete-li splnit úkol a vybrat tyto více souborůstačí provést následující kroky:

 • Měl by jsi vybrat první soubor, který chcete, a pro ně musíte ukázat myší na ikonu souboru a jednou kliknout.
 • Nyní musíte stisknout a podržet klávesu „Ctrl“. Můžete použít kteroukoli ze dvou kláves “ctrl“ (Ovládání) máte klávesnici. Jakmile to stisknete, měli byste drž to dole.
 • Poté musíte vybrat následující soubor. Pokud podržíte klávesu „Ctrl“, můžete vybrat tolik souborů, kolik chcete. (Pokud to nepodržíte, kliknutím na soubor zrušíte výběr toho, co je již vybráno.)
 • Nyní zbývá pouze opakovat krok 3, dokud nevyberete Všechny soubory co si přeješ. Pokračujte, dokud nevyberete poslední, který chcete, nebo dokud vám nedojdou soubory k výběru.
 • Nyní můžete uvolnit klíč «ctrl” po dokončení výběru souborů. Nyní jste připraveni manipulovat s vybranými soubory jako se skupinou. Chcete-li zrušit výběr souboru ze skupiny, stačí klepnout na „Ctrl + kliknutí znovu“.