Saltar al contenido

Jak vybrat cíl pro uložení odpovědí z formuláře Disku Google

31 de julio de 2022

Kdykoli se chystáme položit dotaz velké skupině lidí, je nutné použít a aplikace, která nám tuto dostupnost umožňuje. Proto mě z aplikací Google jako první napadá formulář Google.

Tyto formuláře nám nabízejí mnoho možností, jak upravit pole, do kterých se zadávají informace. Stejně tak nejsou vyžadovány žádné znalosti programování webu; no tyhle formuláře google jsou konfigurovány graficky bez nutnosti použití řádků kódu.

Tento nástroj má však možnost ukládat informace získané na Disku. Další bod ve prospěch tohoto úložiště Google, které nám dokonce pomáhá hostovat webové stránky. Proto si to dnes vysvětlíme jak poznat cíl odesílaných informací pomocí formuláře a jak si můžete vybrat destinaci pro uložení odpovědí.

V jakém formátu se ukládají odpovědi formuláře Google?

Formát pro ukládání odpovědí na formulář Google je stejný jako tabulkový procesor. Stejně tak lze tuto aplikaci Google použít ke správě souboru obsahujícího uvedené odpovědi a lze ji volně konzultovat a upravovat.

Tato přípona souboru také umožňuje přístup aplikacím třetích stran. včetně těch open source aplikace a ty pro použití na základě licence. Díky tomu je velmi dobré exportovat informace.

Jak sdílet odpovědi z formuláře Google?

Ne všechny projekty, které budeme provádět pomocí formulářů Google, musí být součástí jediného spolupracovníka. Možná budete muset sdílet složky na Disku nebo formulář Google.

Pokud to, co potřebujete, je sdílet odpovědi z formuláře, který jste právě vytvořili, s aplikací formulářů Google, mějte na paměti, že potřebujete poštu této osoby nebo si ji nechte přidat do svého seznamu kontaktů.

Tím přejdete do aplikace Formuláře Google. Poté vyhledejte tři tečky v horní části okna, abyste získali další možnosti o formuláři, a klikněte na možnost přidat spolupracovníky.

Zde je nutné stisknout volbu pozvat lidi. Nyní bude nutné, abychom do formuláře Google zadali email nebo jméno osoby, která bude spolupracovat.

Pak bude mít tato druhá osoba stejný přístup jako my. Mohou tedy kromě přístupu k informacím také upravovat a přizpůsobit formulář pro správu vstupních polí a dostupných možností. Všechny tyto změny budou uloženy a lidé, kteří přistoupí k formuláři, budou moci tyto změny okamžitě vidět.

Jak vybrat cíl pro uložení odpovědí z formuláře Disku Google

Když vytvoříme nový formulář Google, odpovědi se neukládají mimo samotnou aplikaci. Máme však možnost změnit cíl těchto odpovědí.

lidé sdílející odpovědi z formuláře Google

Chcete-li to provést, první věc, kterou musíme udělat, je zadat formulář, který jsme vytvořili. Poté stiskneme možnost Odpovědi a poté stiskneme možnost změnit destinaci z odpovědí. Zde nás požádá o export odpovědí získaných ve formuláři do souboru ve formátu tabulkového procesoru na našem Disku. Výchozí umístění bude v hlavní složce na Disku.

Na druhou stranu, pokud chceme uložit odpovědi do jiného umístění, než je hlavní složka, pak musíme vybrat již vytvořenou tabulku. K tomu musíme zopakovat kroky popsané v předchozím odstavci.

Nicméně, detail je, když musíme zadejte název nové tabulky, stiskneme možnost níže, která říká Nový list v existujícím listu. Zbývá nám tedy najít umístění této tabulky a vybrat ji.

Nyní budeme mít vybrané naše nové umístění na Disku pro odpovědi formuláře Google. Tuto adresu lze změnit tolikrát, kolikrát to považujeme za nutné.