Saltar al contenido

Jak vrátit verzi Androidu 10 na 9 | Downgrade Androidu

2 de agosto de 2022

Některým z těch, kteří aktualizovali svůj mobil na verzi Android 10, se nelíbily některé detaily, které našli. Například ponechání otevřených aplikací a velmi rychlé vybití baterie. Nebo jim možná více vyhovoval Android 9. Existuje způsob, jak to opravit? Ano, řekneme vám, jak můžete vraťte verzi Androidu 10 na 9 provádí downgrade.

Nainstalujte nástroje SDK do počítače

Abychom se mohli ponořit do vnitřního systému našeho zařízení Android, musíme mít po ruce a sada nástrojů SDK a nainstalovat přímo do našeho PC. Použijeme jej, když zadáme příkazový řádek „Android Debug Bridget“ (ADB). Po stažení SDK musíme rozbalit a nechat jeho soubory dobře uspořádané na jednom místě, aby byl úkol snazší.

Najděte a stáhněte obrázek Android 9 do počítače

Musíme stáhnout nejnovější obrázek, který patří k verzi našeho vybavení. Na krabici nebo na baterii se můžeme podívat na specifikace zařízení včetně jeho modelu, a tak se o tom přesvědčit. Chcete-li to získat obrázek android 9 šli jsme na stránky výrobce, například Google Pixel, OnePlus… K prohledávání jejich knihovny zdrojů jsme mohli využít i místa jako XDA Developers.

Než začneme downgradovat náš Android 10 na 9, musíme vytvořit zálohu se soubory, fotografiemi, dokumenty, hudbou a dalšími věcmi v interní paměti. Pokud tak neučiníte, během procesu, ve kterém provádíte downgrade, bude vymazán celý systém a informace přítomné v interní paměti. Určitě nechcete ztratit důležité soubory, které jste si uložili.

Propojte svůj mobil s počítačem a vraťte verzi Androidu z 10 na 9

Můžete naformátovat svůj mobil a dělat vše z počítače správně, abychom provedli downgrade, který musíme povolit ladění usb. Přejdeme do „Nastavení“, poté vyhledejte „O telefonu“, zobrazí se oblast „Číslo sestavení“ a opakovaně na ni klikáme. To umožňuje povolit možnosti vývojáře.

Vrátíme se do „Nastavení“, najdeme „Systémy“ – „Pokročilé“ a klikněte na „Možnosti vývojáře“. V dolní části obrazovky je sekce ladění, kde jsme klikli na tlačítko „Ladění USB“.

The oem odemknout v možnostech pro vývojáře jej musíme také povolit. Poté spustíme mobil v režimu «Bootloader». Obvykle se získá stisknutím tlačítka napájení společně s tlačítkem pro snížení hlasitosti.

Jakmile je toto hotovo, připojíme mobil k počítači pomocí USB kabelu. Doporučuje se, aby se jednalo o originální kabel dodávaný se zařízením nebo vysoce kvalitní kabel, který zajišťuje přenos dat. V počítači otevřete okno příkazového řádku a hledáme adresář, kde je obrázek. Do stejného terminálu napíšeme adb reboot bootloader pro spuštění ADB.

Proces pokračuje instalací Ovladače Google a jejich aktualizace. Poté odpojte svůj Android mobil a znovu jej připojte, abyste ověřili, že jej náš systém vidí, a za tímto účelem do terminálu zapíšeme „fastboot device“. Pokud jste to ještě neudělali, vložte obrázek pro Android 9 do stejného souboru ve složce ADB.

vrátit se k předchozí verzi Androidu

Teď je čas na to odemknout bootloader telefon, zadáním do terminálu fastboot bliká odemknout. Akci potvrdíme tlačítky pro zvýšení/snížení fyzické hlasitosti a tlačítkem pro zapnutí/vypnutí. Poté rozbalíme tovární obraz přítomný na našem počítači. Když to uděláme, napíšeme do terminálu flash-all.

Mobil by se měl v tomto okamžiku restartovat. Bude to nutné spusťte jej v režimu rychlého spuštění stisknutím tlačítka napájení a tlačítka snížení hlasitosti. Nyní v terminálu píšeme fastboot blikající vzhled aktivujte bootloader a znovu potvrďte. Restartujeme zařízení, označíme start a voila! Na našem telefonu uvidíme Android 9.

Pomocí těchto kroků můžete přejít na nižší verzi telefonu a vrátit verzi Androidu 10 na 9. Řekněte nám, jak to chodí po použití této metody. Ale protože se nemůžeme dočkat, až se vrátíte, zajímalo by nás váš názor na tuto informaci, kterou jste si právě přečetli. Tak nezapomeňte zanechat svůj komentář.