Saltar al contenido
Mac

Jak vložit silné heslo s méně než čtyřmi znaky na Mac

6 de agosto de 2022

Pokud máte počítač Mac dnes, naučíte se, jak vložit a silné heslo s méně než čtyřmi znaky Jak jste si mohli všimnout, nejnovější verze Mac OS vám neumožňují umístit do systému krátká hesla.

Krátké silné heslo je velmi výhodné nejen proto, že je lépe zapamatovatelné, ale také proto, že se rychleji dostanete do systému. Existují také zcela bezpečné správce hesel pro Windows, pokud nemáte na mysli žádné heslo. Pokračujte ve čtení tohoto příspěvku, abyste mohli mít jednou provždy bezpečné heslo s méně než čtyřmi znaky Mac.Postup vložení silného hesla s méně než čtyřmi znaky na Mac

Konkrétně od Operační systém Mac Mojave není dovoleno zadávat krátké heslo do systému. To ale neznamená, že je to nemožné, ve skutečnosti existuje velmi snadný způsob, jak nastavit heslo kratší než 4 znaky pro váš Mac nebo je vyhledat v nejlepších a nejbezpečnějších správcích hesel pro MacOS.

Dále budete znát kroky, které musíte provést, abyste do svého zařízení Mac propašovali bezpečné heslo s méně než 4 znaky.

 1. Vyberte ikonu «Hledat», zadejte slovo «Terminál» a stiskněte tlačítko «Enter» na klávesnici.
 2. Dále se otevře okno terminálu vašeho Macu a vy se chystáte vložit následující příkaz „pwpolicy getaccountpolicies>~/Desktop/file.plist“ a stiskněte „Enter“.
 3. Poté vložte následující příkaz «nano~/Desktop/file.plist“ a znovu vyberte klávesu „Enter“ na klávesnici.
 4. Nyní se v okně terminálu objeví jakýsi soubor a vy budete umístěni na konec jeho prvního řádku.
 5. Následně začnete mazat celý řádek pomocí klávesy delete «BackSpace«.
 6. Okamžitě zvednete řádek níže a bude umístěn na první řádek souboru.
 7. V tomto okamžiku přejdete klávesou se šipkou dolů na řádek 9 souboru a tam, kde je číslo 4, umístíte číslo 1.
 8. Poté vyberete klávesy «Ctrl + X», které jsou na Macu určeny k uložení změn.
 9. Dále zvolte klávesu «Y» a postupně «Enter», aby se provedené úpravy skutečně uložily.
 10. Nyní zadáte následující příkaz «pwpolicy setaccountpolicies ~/Desktop/file.plist“ a stiskněte tlačítko „Enter“.
 11. Chcete-li to dokončit, zadáte své aktuální uživatelské heslo pro Mac a vyberete tlačítko „Enter“ a zavřete terminál Mac.

Podle těchto kroků již budete mít svůj Mac nakonfigurovaný tak, aby vložil a silné heslo méně než 4 znaky.

Jak vložit heslo kratší než 4 znaky do vašeho Macu

Jakmile provedete všechny předchozí kroky, systém vám nyní umožní na vašem Macu vytvořit bezpečné a snadno zapamatovatelné heslo o délce kratší než 4 znaky. Pamatujte, že pokud neprovedete předchozí konfiguraci, systém vám umožní zadat pouze větší hesla nebo rovnající se 4 znakům.

Toto jsou pokyny, které budete dodržovat, pokud opravdu chcete nastavit silné heslo méně než čtyři znaky na Macu.

 1. Vyberte ikonu «Předvolby systému».
 2. V dalším okně vyberte «Uživatelé a skupina».
 3. Jakmile jste v části „Uživatelé a skupiny“, vyberte kartu s názvem „Změnit heslo«.
 4. Poté se otevře okno pro změnu hesla a vy zadáte aktuální uživatelské heslo vašeho Macu.Také musíte zadat nové bezpečné heslo s méně než čtyřmi číslicemi a potvrdit ho.
 5. Pro dokončení zvolíte tlačítko «Změnit heslo».

upravit aktuální heslo

Po provedení těchto jednoduchých pokynů budete mít své nové heslo kratší než 4 znaky na vašem Macu Jak jste si všimli, dříve vám systém neumožňoval zadat heslo kratší než 4 znaky jako přihlášení.

Pokaždé, když jste to zkusili, dostali jste oznámení, že „Heslo nebylo změněno, protože bylo příliš krátké.» Stalo se to proto, že systém byl nakonfigurován tak, aby přijímal pouze hesla o 4 a více číslicích, ale s těmito novými úpravami je to možné.

Doufáme, že vám tyto informace velmi pomohly při nastavení bezpečného hesla kratšího než čtyři znaky na Macu. Můžete nám také zanechat komentář, jak na Mac zadat heslo kratší než čtyři znaky, a nezapomeňte sledovat náš blog.