Saltar al contenido

Jak vložit nebo změnit jazyk klávesnice v japonštině pro psaní na mobilních telefonech?

13 de julio de 2022

Technologičtí lídři jsou zodpovědní za návrh a výrobu mobilních zařízení a dalších elektronických zařízení po celém světě. Díky tomu dosáhli potřeby zahrnout do mobilních telefonů obrovské množství jazyků.

Obvykle to řeší společnosti konfigurovat a distribuovat zařízení podle jazyka země osudu, ale implementovali také možnost přístupu k dalším dostupným jazykům, mezi které patří čínština, korejština, hebrejština, ruština a mezi nimi japonština. To pro případ, že by pro některého uživatele bylo pohodlnější nebo zajímavější manipulovat se svým vybavením v jiném jazyce.

Tento seznam jazyků je samozřejmě k dispozici na smartphonu nebo chytré telefony aktuálního času. Základní nebo jiné mobilní zařízení tedy nemusí mít k této možnosti přístup, může se to lišit podle výrobce.

Jak vložit nebo změnit jazyk klávesnice v japonštině pro psaní na mobilních telefonech?

Typ akcí, které je třeba provést ke změně jazyka vstupu a navigace zařízení, se může z jednoho mobilu na druhý změnit. Každý výrobce totiž používá jiný navigační software. Dnes vám ukážeme obecné kroky, které můžete použít na svém mobilním telefonu k použití japonského jazyka.

Jako první krok musíte vstoupit do nabídky aplikací vašeho zařízení a vybrat možnost «Nastavení». Tato aplikace může mít různé ikony. Ale běžně je zastoupena ve formě ozubeného kola nebo klíče.

Následně se musí nacházet v možnosti související s «Text a psaní». K tomu se můžete podívat na předchozí popis obsahu každé možnosti. I když se většinou nachází v sekci «Systém».

Jakmile najdete příslušnou možnost, musíte kliknout na «Zadávání jazyka a textu». V tomto okamžiku výrobce konfiguruje jazyky podle určení zařízení. Chcete-li to provést, musíte zadat aktuální oblast nebo umístění. Když se podíváte, určitě v tomto rámečku najdete název své země.

Nyní klikněte na «idiom». Najdete zde rozevírací seznam s dostupnými jazyky a možností přidat jeden z nich. Zde byste měli provést vyhledávání v japonštině.

Až to najdete, stačí kliknout «potvrdit» a poté se všechny informace obsažené ve vašem zařízení, stejně jako aplikace nebo soubory a klávesnice změní na japonský jazyk.

snímky obrazovky nastavení šipek klávesnice

Další způsob, jak změnit jazyk klávesnice na japonštinu

Existují případy, kdy zařízení nemusí umožňovat změnu skriptu klávesnice a dokonce i jazyka. Proto je v obchodě Android (Play Store) a iOS (App store) k dispozici celá řada aplikací, které vám tuto funkci umožňují. Stačí si je stáhnout a začít si je užívat.

Jednou z těchto alternativ je Místní více. Jedná se o všestrannou platformu, která umožňuje integraci nových jazyků do vašeho zařízení jednoduchým způsobem a bez nutnosti dalších úprav nebo stahování.

Na konci procesu stahování musíte vstupte do aplikace a nakonfigurujte svůj mobil pomocí jazyka. Aplikace má vyhledávač, který vám umožní kliknout na vlajku země, která ovládá jazyk, který chcete použít. V případě Japonska je vlajka bílá s červeným kruhem uprostřed.

Poté klepněte na Uložita v případě, že se objeví položka s možností povolit změnu, stačí kliknout na přijmout.

Jak můžete vidět, proces změny jazyka klávesnice vašeho zařízení je poměrně jednoduchý. Obecně platí, že zařízení, která mají operační systém Android větší než 5, mají ve výchozím nastavení vestavěnou možnost. Pro zařízení s nižší verzí Androidu však mohou používat aplikaci, jako je ta popsaná výše.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. Jsme rádi, že známe váš názor Podařilo se vám nakonfigurovat klávesnici vašeho zařízení Android pro psaní v japonštině? Znáte jinou metodu, pomocí které můžete tuto funkci použít? Zanechte nám svou odpověď v komentářích.