Saltar al contenido

Jak vložit nebo odstranit řádky mezi prázdnými daty v Excelu

6 de agosto de 2022

Znalost toho, jak používat různé programy, které tvoří sadu Microsoft Office, může být dostatečně užitečná k otevření mnoha dveří. Na pracovní úrovni je využití programů jako např Microsoft Word a Microsoft Excel Obvykle jsou denním chlebem.

Pokud máte zájem začít se učit popř prohloubit své znalosti Pokud jde o Microsoft Excel, pak jste na správném místě. Zde se můžete naučit některé související techniky vkládat nebo mazat řádky.

Správa front

Stalo se vám to někdy? Vymazali jste některá data z buňky a potřebujete přesunout data v buňkách nebo sloučit následující buňky v Excelu, aby nezůstalo žádné prázdné místo.

Nejčastější chybou v tomto typu situace je zkopírovat nebo vyjmout informace, vložit je a pokračovat v sekvenci, která má být vytvořena.

Zjednodušte a ušetřete čas

Úžasná věc na aplikaci Microsoft Excel, stejně jako na všech ostatních programech, které jsou součástí sady Microsoft Office, je, že vývojáři hledali všechny nejlepší vzorce, které umožňují usnadnit práci svým uživatelům.

Aby byl zážitek příjemnější a jednodušší, musíte postupovat podle těchto kroků:

 • Vyberte buňky, které chcete smazat.
 • Stiskněte pravé tlačítko.
 • Zobrazí se rámeček se čtyřmi možnostmi.
 • Zaškrtněte políčko s možností posunout nahoru.

Budete-li se řídit touto řadou jednoduchých kroků, budete toho schopni zbavit se všech těch buněk, které zůstaly prázdnéaniž byste museli zkopírovat nebo vyjmout všechny níže uvedené informace a postupovat podle pořadí.

Proložené řádky

Poskytli vám řadu údajů (data, telefonní čísla atd.) a nyní musíte přidat jména. Chcete-li to provést, musíte vložte řadu prokládaných buněk k dokončení zadaného úkolu.

Proložené řádky

Zapomeňte na zdlouhavý proces přidávání buněk po jedné… existují jednoduchá řešení využívající řadu triků, která vám usnadní práci.

Více rychlých oprav

Microsoft Excel má řadu nástrojů, které vám pomohou ušetřit čas a námahu, což vám umožní dokončit práci za kratší dobu. Zde je několik tipů:

Vložení: Pokud chcete vložit prokládané buňky, jedno z nejlepších řešení, které můžete najít, je následující:

 1. Do sloupce vedle napište číslo (Pokud jsou vaše údaje ve sloupci A, napište čísla do sloupce B).
 2. Přejděte do pravého dolního rohu buňky a přetáhněte číslo.
 3. Pokud to nevedlo k číselné řadě, ale místo toho zkopírovalo a vložilo číslo 1, klikněte Možnosti automatického vyplňování (pravý horní roh poslední buňky).
 4. Vyberte možnost řada výplní.
 5. To způsobí dodržení číselné řady.

Jakmile bude tato série akcí provedena, budete pokračovat ve výběru, kopírování a vkládání buněk z této série do stejného sloupce. To znamená, že pokud je vaše číselná řada od 1 do 10, po 10 nebude 11, ale bude začínat číslem 1. Jakmile to uděláte, postupujte následovně:

 1. Vyberte sloupec, který obsahuje čísla.
 2. Klikněte na nabídku Třídit a filtrovatkterý se nachází na pravé straně pásu nástrojů.
 3. Vyberte možnost Seřadit od nejmenšího po největší.
 4. To způsobí, že se čísla budou opakovat a ve sloupci, kde máte informace, zůstanou proložené řádky.
 5. Vymažte sloupec s čísly.

odebrat: Pokud na druhou stranu chcete odstranit prokládané řádky, měli byste postupovat následovně:

 1. Na pravé straně pásu karet najděte možnost Hledat a vybrat.
 2. Zobrazí se nabídka, na kterou kliknete Jít na speciální.
 3. V okně, které se zobrazí, vyberte možnost prázdné buňky.
 4. Po výběru klikněte na možnost Odstranit vašeho opasku na nářadí.

Tímto snadným, praktickým a rychlým způsobem můžete přidat a odebrat prokládané řádky chcete, aniž byste se museli řídit byrokratickými protokoly. Neztrácejte čas a aplikujte své nové znalosti v Excelu.