Saltar al contenido

Jak vložit nebo nakreslit druhou mocninu nebo odmocninu ve Wordu – Odmocniny nebo radikály ve Wordu

8 de agosto de 2022

Mnoho uživatelů Microsoft Office si není vědomo schopnosti jejich textového editoru zpracovávat číselné funkce. S nimi je dokonce možné ve Wordu nakreslit odmocninu.

Není neobvyklé, že se lidé ocitnou na odysei umisťování funkcí resp složité číselné údaje na textovém listu. A je to tím, že Word umožňuje výpočty, které přesahují sčítání a odečítání.

Od rovnic, funkcí, včetně druhé mocniny nebo kubické odmocniny, až po provedení nějaké práce pomocí programu a to si zaslouží uvedená data. Dnes je Word široce používán většinou lidí pro jeho jednoduchost a snadné provádění určitých úkolů.

Abych řekl pravdu, tento program je jedním z nejúplnějších svého druhu a nabízí řadu možností, které nemá každý.

Tolik středoškoláků nebo profesí souvisejících s matematikou jsou nuceni program používat pro vaše akademické úkoly, ať už jde o umisťování zlomků nebo psaní exponentů ve Wordu extrémně snadným způsobem.

V důsledku toho bude mnoho z těchto úloh zcela nabitých vzorci nebo rovnicemi, které musí vyřešit nebo někam napsat.

A jak se používání digitálu stává stále více součástí vzdělávacího systému mnoha studijních center. Je tedy pravděpodobné, že několik z těchto úkolů musí být odesláno elektronicky nebo digitálně na platformu, e-mail, mimo jiné, ať už je upravujete a odesíláte prostřednictvím telefonu nebo z počítače.

Číselné symboly lze do programu přidat dvěma způsobypro tento případ dva různé způsoby zadání odmocniny ve Wordu.

První krok k vložení druhé odmocniny do aplikace Word

První věc, která se udělá po otevření dokumentu aplikace Word, je nasměrování ukazatele myši na kartu s názvem „Vložit“.

Dále musíte najít tlačítko nebo možnost s názvem «symboly”, který bude mít šipku směřující dolů, klikneme. Z toho se vysune malá nabídka, která bude obsahovat pole s několika speciálními znaky, ale ne ten, který hledáte.

V tomto segmentu klikněte levým tlačítkem na možnost v dolní části, která říká „Více symbolů“. Objeví se před námi vyskakovací karta se širokou škálou číselných znaků a dalších typů, jako je text.

V této sekci najdeme sekci s názvem „Podmnožina“, který bude mít seznam možností. Vybereme si»číselný formát“.

Při jeho výběru nám v rámečku umístěném uprostřed zobrazí všechny symboly číselných charakteristik, které můžeme použít.

Existuje mnoho z nich, takže odmocnina nebude vidět pouhým okem, proto musíte hledat mezi všemi, kteří tam jsou.

Jakmile ji najdeme, je vybrána a klikneme na tlačítko ve spodní části, které říká „Vložit“. Tímto způsobem se odmocnina objeví ve Wordu automaticky.

Druhý krok pro vložení druhé odmocniny

Není překvapením, že pokud jde o operační systémy, vždy můžete očekávat, že budou existovat způsoby, jak provádět procesy pomocí klávesových zkratek.

vypočítat kořeny slov

V tomto případě je možné vložit druhou odmocninu do aplikace Word, aniž byste trávili čas jejím hledáním ve vyskakovacím okně symbolu a všem výše uvedeným.

Musíte jen vědět, jaká je zkratka, jak to udělat, tj. jaké klávesy na klávesnici se stisknou, aby se rychle vložila.

Stačí otevřít program a vybrat místo, kam chcete symbol umístit, což je v tomto případě odmocnina.

Pak musíte vydržet ALT (klávesa) následovně, krok na 2, 5 a nakonec 1 (to vše bez uvolnění ALT). Musíte použít číselná tlačítka nad písmeny.

Nakonec zvednete prst z ALT poté, co zadáte 1, a tím se objeví na místě, které jsme předtím vybrali odmocnina.