Saltar al contenido

Jak vložit jiné záhlaví a zápatí do dokumentu aplikace Word

9 de agosto de 2022

Microsoft Word je program nebo služba, která uživatelům umožňuje vyvíjet písemná díla nebo texty ze svého tabletu, notebooku, počítače nebo mobilního zařízení. Je také důležité vědět, že jej lze používat zdarma online jako všechny Office.

Tento program je ve skutečnosti velmi užitečné pro všechny druhy lidí. Od dělníků, žen v domácnosti, studentů a dalších. Vzhledem k tomu, že zahrnuje širokou škálu nástrojů při úpravách a vytváření výzkumu.

Kromě toho společnost Microsoft vyvinula více programů podle typu dokumentu; ať už je to Microsoft Excel, Power Point (příprava dokumentů v šablonách, které se zobrazí na videozařízení).

Podobně nabízí také Microsoft office (jeho design usnadňuje přípravu informací souvisejících s kancelářskými dokumenty), Microsoft Outlook, Publisher, Skype for Business (umožňuje uživateli navazovat spojení ve videohovorech přes počítač), Microsoft Access mezi ostatními.

Rozdíly mezi záhlavím a zápatím dokumentu aplikace Word

Lidé, kteří používají Microsoft Word, mají naprostou svobodu ve výběru písma a velikosti písmene, změně rozměrů okrajů, dokonce i orientaci textu jakýmkoli způsobem. vertikální a horizontální, také vložte rámy, stejně jako vytvoření zápatí nebo záhlaví, aby text vypadal ještě atraktivněji.

Některé z užitečných a nezbytných nástrojů k vytvoření textu jsou zápatí a záhlaví, je třeba vysvětlit rozdíl mezi nimi.

The záhlaví stručně vysvětluje nejdůležitější části tématu. Jednoduchý příklad, který lze uvést, jsou zprávy. Ve kterém chcete označit nejdůležitější události, aniž byste zacházeli do všech událostí, které nastaly. Toto je téměř vždy v horní části stránky.

The zápatí Na druhé straně jsou to poznámky, které nabízejí informace, které mohou být důležité nebo zajímavé, ale nelze je zahrnout do textu. Proto je dole registrován s nějakým číslem nebo znakem.

Jak vložit jiné záhlaví a zápatí do dokumentu aplikace Word

složky microsoft word stolní počítač

Správa dokumentu v aplikaci Microsoft Word může být pro některé uživatele komplikovaná, ale díky jednoduchému vysvětlení bude mnohem srozumitelnější.

Kroky k vytvoření záhlaví

 • Přejděte do aplikace Microsoft Word.
 • V levé horní části stránky najdete několik záložek.
 • Vyberte kartu Vložit.
 • Klikněte na možnost Záhlaví.
 • Můžete vybrat typ nadpisu, který odpovídá textu.
 • Vyber jeden obraz aluzivní a spolu s ním text, který chcete umístit jako záhlaví.
 • Microsoft Word umožňuje Upravit nadpis, typ a velikost písma a také barvu.
 • K uzavření procesu je pouze nutné klepněte kamkoli na list textu.

Jak udělat zápatí

Vytvoření poznámky nebo zápatí v textu vyžaduje pouze 6 jednoduchých kroků:

 • Zadejte v aplikaci Microsoft Word
 • Vyberte sekci vlevo nahoře Vložit
 • Zadejte možnost zápatí
 • Vyberte typ zápatí, který odpovídá textu
 • Stejně jako v záhlaví máte možnost vybrat nějaký druh obrázku
  jakmile dokončíte úpravy zápatí, stačí to udělat klikněte kamkoli na stránku
 • Poté se zápatí objeví na všech listech textu.

Microsoft Word usnadňuje život uživatelům na celém světě při vytváření výzkumů, informací nebo jiných dokumentů. Umožňuje také barevnější a personalizované texty.

Den za dnem jsou formy úprav znovu vynalézány, aby poskytovaly uspokojivé zážitky. Přizpůsobit se těmto novým způsobům je mnohem jednodušší.

Konečně doufáme, že se vám tento článek líbil, ale rádi bychom věděli, Existuje nějaký jiný způsob umístění záhlaví? Víte, jak vytvářet a upravovat dokumenty Word pomocí telefonu Android?