Saltar al contenido

Jak vkládat nebo psát zlomky ve Wordu – Zlomky s exponenty ve Wordu

1 de agosto de 2022

Vkládání nebo psaní zlomků ve Wordu je v tomto programu stejně snadné jako sčítání, odčítání, násobení a dělení. Je to funkce, kterou má textový list, o které mnozí nevědí. Ať už kvůli práci, úkolu nebo prostému koníčku, několik uživatelů muselo takový prvek do dokumentu vložit.

Ale jako mnoho z nich si neuvědomují potenciál a možnosti tohoto programu proto nenacházejí způsob, jak pokračovat.

Vložit kreslení nebo vytváření zlomků ve Wordu je poměrně jednoduchéa jako všechno, jen musíte vědět, jak na to.

Ač se to nezdá, Word má sekci, která umožňuje na rozdíl od jiných svého druhu vkládat vzorce nebo symboly výpočtu. Usnadnění práce uživatelům a poskytnutí praktických alternativ, aby si mohli přizpůsobit své dokumenty vytvořené na míru.

Pište zlomky ve Wordu pomocí dělení

Technicky se zlomky řídí stejným principem jako dělení, pouze čísla jsou vyjádřena jiným způsobem. Stejně tak, pokud potřebujete vložit nebo napsat exponenty ve Wordu, můžete to udělat díky jeho výpočetním nástrojům.

Také psát zlomky ve slově můžete přejít na matematický symbol, který se používá k rozdělení, abyste jej převedli na textový list.

Tato metoda je jednoduchá a snadná, stačí zadat čitatel zlomku, to znamená, že jde nad dělicí čáru.

Později, vložte znak dělení který bude další»/“ a následně jmenovatel, ten, který musí spadat pod uvedený symbol.

Sečtěte zlomky pomocí možnosti rovnic

Tento další krok k zápisu zlomků ve Wordu je stejně jednoduchý, protože existuje nástroj, který umožňuje přidávat jednoduché i složitější rovnice a také podporuje kreslení radikálů.

Poté musíte přejít na kartu v horní části programu s názvem „Vložit“ a kliknutím na něj zobrazíte řadu možností v nabídce výše.

V něm, na pravé straně na konci, najdete nástroje pro numerické znaky textového listu: «rovnic«Y»symboly“.

První bude mít šipku, která po stisknutí zobrazí posuvnou nabídku s několika možnostmi vzorce, které mají prvky zlomků.

I když neexistuje žádná, která by měla konkrétně jen to, co hledáme, jejich vložením do Wordu je můžeme přidávat, mazat a upravovat v závislosti na preferencích a potřebách uživatele.

V tomto případě musíte vybrat pouze jeden, který má uvedený znak nebo symbol, a odstranit zbytek prvků, takže zůstane pouze tento.

Tedy tento stejný nástroj také nabízí možnost jak napsat, tak nakreslit rovnici, kterou je potřeba vložit.

A toho dosáhnete jednoduše kliknutím na jeho ikonu, otevře se vyskakovací okno se všemi těmito možnostmi.

Na pravé straně se zobrazí tlačítko s názvem „Zlomky» buď «Zlomek“ a po kliknutí na něj se vám zobrazí několik alternativ, při výběru jedné stačí vyplnit údaje šablony a to bude vše.

vypočítat zlomek

Vložte zlomky s exponenciálami

Nyní je možná potřeba něco trochu složitějšího, jako je vložení exponenciály na zlomek, který se má vložit.

Stejně jako předchozí metoda, která byla použita k kreslení zlomků ve Wordu, musíte přejít na „Vložit“ a poté vyberte tlačítko „rovnic“.

Je třeba poznamenat, že při tom bude vloženo jakési textové pole, které bude upraveno v závislosti na typu zvoleného prvku.

Opět se vybere model zlomku a tentokrát místo vyplňování pole šablony libovolným číslem se vybere a přesuneme se do „Design“.

Zobrazuje možnosti, které se dříve objevovaly v nabídce rovnic. A s vybraným prvkem tabulky přejdeme do sekce exponent a vybere se potřebný model.

Poté se objeví v tabulce jako prvek zlomku, který pouze musí být vyplněno čísly nebo znaky uživatel je potřeba.