Saltar al contenido

Jak vkládat nebo psát písmena, slovo nebo text svisle do tabulky ve Wordu

1 de agosto de 2022

Slovo Je to jeden z nejpopulárnějších nástrojů po celém světě. Tento program se používá k psaní různých stylů textů, ať už jsou pracovní nebo akademické. Toto však není jediná akce, kterou tento nástroj provádí.

V rámci jeho funkcí je poměrně kuriózní akce, kterou je zápis vertikální poloha, protože rovné čáry nejsou jedinou věcí, kterou můžete umístit do této polohy. Tuto akci můžete implementovat několika způsoby a zde vám ukážeme, jak na to.

Jak psát svisle na stránku aplikace Word

Pokud potřebujete udělat nějaký typ textu vertikálně, je nutné (ne většinou) to udělat v rámci tabulky, kterou dokážeme vytvořit rychle a bez komplikací v rámci dokument. Chcete-li vytvořit tabulku a vložit a odstavec napsáno svisle, stačí provést následující kroky.

 1. Začněte zadáním text co běžně potřebujete.
 2. Jakmile je text připraven, bude ho stačit vybrat pouze přejetím kurzoru přes odstavec a jeho vystínováním.
 3. Poté musíte vstoupit do části aplikace Word s názvem «vložit“, jakmile tam budete, přejdete na „Stůl“ a budete pokračovat ve výběru možnosti označené jako „Převést text na tabulku“.
 4. tlak»Přijmout“ a text bude umístěn do buňky.
 5. Po umístění všech těchto prvků musíte zvýraznit tuto buňku a přejít na kartu s názvem «Prezentace» a vybrat nástroje tabulky.
 6. Tam uvidíte tlačítko, které říká „směr textu“toto najdete uvnitř”Zarovnání“. Když jej stisknete, uvidíte, že text, který je uvnitř tabulky, a ten, který jste vybrali, změní svou polohu na svislou. Pokud jej vyberete několikrát, změní svou polohu, dokud nenajdete tu, kterou hledáte.
 7. Jakmile je to připraveno, můžete v případě potřeby změnit velikost buňky nebo písmen a podobně provést požadované úpravy.

Vytváření textu uvnitř textového pole

Je důležité, abyste znali jiný způsob, jak můžete umístit své texty svisle, a to umístěním do a Textové pole a upravit jej tak, aby vybraný text vypadal harmonicky a uspořádaně.

 1. Chcete-li začít, musíte vybrat možnost «Textové pole», který najdete v záložce možností pod názvem «Vložit».
 2. Při výběru možnosti textového pole musíte být na možnosti „prostý text». Jakmile jste uvnitř, můžete začít upravovat nebo přidávat požadovaný text.
 3. Poté musíte zastínit textové pole a přejít do sekce „formát“ v rámci nástroje pro kreslení.
 4. Zde musíte zvolit otočení o 90 stupňů, díky čemuž bude text vypadat svisle.
 5. Pokud chcete provést nějaký jiný typ úprav textu, stačí přejít na „Možnosti designu“, prozkoumat více kategorií, které vám může nabídnout. Zde můžete dokonce ukotvit textové pole na pozici nebo jej replikovat a umístit stejným způsobem na jinou stránku a ve stejném předchozím formátu.modré slovo logo

V rámci této možnosti upravte velikost rámečku, písmena a jejich formát. Podobně, pokud použijete tam nabízené nástroje, můžete upravovat různé aspekty souboru text a umístěte jej podle příležitosti nebo prezentace, kterou děláte.

Tento způsob tvorby textu lze využít mnoha způsoby. Ať už jde o akademický text nebo formální prezentaci, pomůže vám to ušetřit místo a dát textu jiný vzhled.