Saltar al contenido

Jak uvolnit místo v telefonu Samsung Galaxy, pokud je paměť plná?

26 de julio de 2022

Telefony Samsung z řady Galaxy jsou jedny z nejlepších a nejznámějších mobilních telefonů s operačním systémem Android. Jsou nejrychlejší a nejlépe optimalizované ze všech telefonů Samsung. Je však nutné, stejně jako u každého jiného mobilu, uvolnit úložný prostor s určitou pravidelností.

Jaké nástroje použít k odstranění nevyžádaných souborů z mého telefonu?

Nejlepší je pravidelně čistit nepoužívané soubory a aplikace. Nicméně, hledat nevyžádané soubory Může to být docela zdlouhavé, pokud vůbec nevíte, jak na to. Pro tento typ uživatelů je nejlepší aplikace Google Files.

Tato aplikace má na zařízení Android dvě funkce. Za prvé, je velmi užitečný správce souborů pro třídění všech dokumentů, obrázků, videí nebo jakéhokoli jiného typu souborů v telefonu. Druhou funkcí je automatické vyhledávání nevyžádaných souborů, velkých souborů a souborů, které se nepoužívají.

Stačí pouze nainstalovat aplikaci a na první obrazovce uvidíte všechny soubory, které aplikace navrhuje odstranění. Stačí si vybrat, zda je chcete všechny smazat, nebo ze všech souborů potvrdit, které chcete smazat a které zachovat.

Jak uvolnit paměť na mém mobilním telefonu Samsung Galaxy?

Úložný prostor můžete uvolnit ručně, aniž byste museli používat další aplikace. K tomu je to nutné smazat přímo soubory nebo aplikace, které se nepoužívají. V nejhorším případě bude nutné zařízení naformátovat, i když se to doporučuje pouze jako poslední možnost.

Důležité je postarat se o uložení zařízení. Koneckonců, skladování na svém limitu může v dlouhodobém horizontu přispívat k problémům s výkonem Zařízení. Například, že se zahřívá a sám se vypíná. V závislosti na tom, kterou metodu se rozhodnete použít, se budou následující kroky lišit:

Smazat aplikace, které nepoužívám

Aplikace jsou zdaleka největší spotřebitel úložiště jakéhokoli mobilního zařízení. Instalace aplikací, které se nepoužívají, je poměrně běžná. Dokonce i mnoho uživatelů pouhým smazáním aplikací, které si ani nepamatovali, že je nainstalovali, dokáže obnovit značnou část svého úložiště.

Chcete-li odstranit aplikace, musíte přejděte do Nastavení > Aplikace a v možnostech filtru vyberte pro zobrazení aplikací podle jejich velikosti. Bude nutné smazat pouze nejtěžší aplikace a/nebo aplikace, které se již nepoužívají.

Dalším problémem, který se vyskytuje u aplikací, je mezipaměť, kterou hromadí. Chcete-li odstranit tyto dočasné soubory, stačí zadat stejnou cestu, jak je uvedeno výše. Jakmile je aplikace vybrána, vyberte možnost správy úložiště, tam uvidíte možnost smazat mezipaměť.

Na rozdíl od ‘Data’, cache neukládá žádná důležitá data. Proto je vhodné provádět tento proces s určitou pravidelností.

žena mluví samsung telefon

Jaký je způsob, jak přesunout své soubory na SD kartu mého telefonu Samsung Galaxy?

Chcete-li přesunout soubory z interního úložiště zařízení na kartu SD, musíte mít nainstalovanou aplikaci, která funguje jako Průzkumník souborů v telefonu. Před vložením do telefonu Samsung nezapomeňte naformátovat kartu SD.

Správce souborů, který perfektně funguje na zařízeních Android, je Google Files. Úložiště zařízení stačí zadat druhou ikonou hlavního menu. Zde uvidíte jak interní úložiště, tak SD kartu, pokud je nainstalována. Jednoduše zadejte interní úložiště do složky, kde se nachází soubor, zkopírujte a vložte na sd kartu.

V případě přesouvání aplikací je nutné to provést z Nastavení> Aplikace. V rámci možností úložiště najdete takové, které vám umožní přesunout aplikaci na SD kartu. S tím je však třeba počítat ne všechny aplikace se mohou pohybovat na SD kartu.

Jak snadno naformátovat telefon Samsung?

Formátování mobilního zařízení je rozhodně poslední možností, protože bude nutné zálohujte všechny důležité soubory předem aby tak učinili, jinak budou navždy ztraceni. Existují dva postupy pro formátování telefonu Samsung:

Z režimu „obnovení“.

V první řadě musí být telefon vypnutý a také s více než 50 % baterie, protože v případě přerušení procesu může být telefon nepoužitelný. Po vypnutí jej musíte znovu zapnout, ale stiskněte současně vypínač a hlasitost, dokud neuvidíte logo Android.

Na obrazovce, která se objeví, musíte posouvat nahoru a dolů pomocí tlačítek pro zvýšení a snížení hlasitosti. Musíte vybrat možnost «Vymazat data/obnovit tovární nastavení» (pro potvrzení se používá tlačítko zapnutí/vypnutí).

Zbývá pouze vybrat „Ano“ a „Restartovat systém nyní“. Poté telefon vymaže všechny předchozí soubory a nastavení a překonfiguruje jej jako nový terminál. Tento proces je extrémně citlivý, takže by měla být použita jako poslední možnost vyřešit problém.

Naformátujte jej z nastavení

Chcete-li provést reset z možností telefonu (něco podstatně bezpečnějšího), musíte přejít na Nastavení > Další možnosti > Obecná správa. Zde musíte stisknout Reset> Obnovit výchozí hodnoty. Poté stačí volbu potvrdit a v případě, že chcete smazat data a aplikace ze zařízení, zvolte možnost ‘Smazat vše’.

úložiště telefonů samsung galaxy

Posledním tipem je nezapomenout smazat soubory z koše Samsung Galaxy. Koš je mimořádně užitečný nástroj pro obnovu souborů, které např. byly omylem smazány. Ale detail s košem je, že soubory, které tam jsou, stále zabírají místo v úložišti zařízení.