Saltar al contenido

Jak uspořádat schůzky v Gmailu, abyste pozvali své kontakty pomocí odkazů?

15 de julio de 2022

Gmail vám nabízí velké množství služeb pouhým otevřením e-mailového účtu u nich. Pomocí tohoto e-mailového účtu můžete posílat zprávy a připojené dokumenty komukoli, s kým chcete mít e-mailovou adresu toho člověka.

Z Gmailu ale můžete dělat víc než jen posílat e-maily, můžete odtud také pořádat schůzky. Z tohoto důvodu vám ukážeme, jak můžete naplánovat a odeslat pozvánky této schůzky v Gmailu.

Co byste měli udělat, abyste vytvořili svou první schůzku ve svém účtu Gmail?

Pokud s používáním schůzek z Gmailu teprve začínáte, budete potřebovat vědět několik věcí, které musíte udělat předtím uspořádat první schůzku. Takže vám doporučujeme zůstat zde a podívat se, o co jde.

Plánování schůzek

Co můžete udělat, abyste mohli uspořádat schůzku z Gmailu, je naplánovat schůzky, které budete pořádat. K tomu musíte otevřete v počítači nebo v mobilním telefonu Kalendář Google. Zde musíte stisknout datum, kdy chcete tuto schůzku uskutečnit.

Nyní, když jste označili datum, stisknete ‘+ Vytvořit’. Zde bude možnost nazvaná ‘Událost’. Když to stisknete, budete muset provést příslušné úpravy jako je výběr, jak dlouho bude schůzka trvat, místo, dát na ni barvu a dokonce k ní napsat popis.

K této události budete také moci přidávat hosty, stačí pouze přidat jména lidí, kteří chcete být v této události v pravé liště sekce ‘Hosté’. Takto hosté budou informováni a v den akce obdrží upozornění, které jim připomene, že se musí zúčastnit vaší schůzky.

Jak pozvat více lidí na vaše schůzky v Gmailu?

Poté, co víte, jak můžete přidat schůzku do agendy v kalendáři Google, budete také chtít vědět, jak pozvat více lidí aby toto setkání poznali i vaši nejbližší.

Přes odkaz na pozvánku

Když vytvoříte tuto událost, máte možnost přidat možnost připojit se k této schůzce z Google Meet. Toto je jediný způsob získat odkaz na pozvánku na toto setkání. Díky tomuto způsobu pozvání budete moci přidat až 100 dalších lidí, kteří se připojí z Google Meet.

Když upravujete událost v kalendáři, uvidíte sekci „Připojit se pomocí Google Meet“. Tady bude odkazem na setkání kterou můžete vzít a zkopírovat do zprávy jakéhokoli druhu a odeslat ji lidem, kterým se chcete této události Gmailu zúčastnit.

Z Gmailu

logo gmail

Chcete-li někoho pozvat na schůzku z Gmailu, musíte to udělat. Ve vydání této události můžete pozvat všechny které chcete od Gmailu. K tomu musíte mít e-maily lidí, které chcete pozvat.

Pouze budeš psát mail na liště ‘Přidat hosty’ a poté klikněte na odeslat pozvánku. Tímto způsobem obdržíte zprávu na svůj e-mail.

Jak dlouho by měly schůzky v Gmailu trvat?

Jednou z nejčastějších pochybností, které máme, když se chystáme uspořádat schůzku z Gmailu, je jak dlouho mohou tato setkání trvat. Když budou na těchto akcích použity služby jako Google Meet, bude nutné stanovit časový limit pro schůzku.

Když Meet používáte zdarma Chcete-li uskutečňovat videohovory pouze s jednou osobou, můžete na tomto hovoru vydržet až 24 hodin bez jakýchkoli omezení. Ale když má hovor 3 nebo více členů, hovor bude mít časový limit 1 hodinu. Po uplynutí této doby je videokonference přerušena.