Saltar al contenido

Jak upravovat, otáčet, měnit velikost a uspořádat objekty na listu v aplikaci Corel DRAW

31 de julio de 2022

Corel DRAW je výjimečný nástroj pro grafický designStejně tak jeho ovládání je velmi intuitivní. Pokud se chcete naučit, jak upravovat, otáčet, měnit velikost a uspořádat objekty na listu v aplikaci Corel DRAW, přečtěte si pozorně následující příručku.

Než začnete s následujícím tutoriálem, doporučujeme, abyste věděli, jak navrhnout vlastní šablonu v aplikaci Corel DRAW, tato znalost bude nezbytná pro většinu práce, kterou s programem děláme. Bez dalších okolků si přečtěte následující příručku, kde se dozvíte, jak otáčet, měnit velikost a uspořádat objekty na listu CorelDRAW.

Jak upravovat, otáčet, měnit velikost a uspořádat objekty na listu v aplikaci Corel DRAW

Bezpochyby, než začnete upravovat, otáčet nebo měnit velikost objektů, první věc, kterou byste měli vědět, je jak takové objekty vybrat. Je to poměrně jednoduchý proces, přečtěte si k tomu následující návod:

  1. Chcete-li vybrat objekt, musíte použít nástroj pro výběr přítomný v aplikaci Corel DRAW, snadno jej poznáte, protože má tvar malého kurzoru.
  2. Jakmile kliknete na tuto možnost, budete muset klikněte na objekt dotyčný jej vybrat.
  3. V případě, že existuje několik objektů, musíte přetáhnout kurzor tak, aby je vybral všechny.
  4. Máme také možnost výběr z ruky, pomocí kterého můžete konkrétně vybrat prvky v rámci vašeho projektu. Je to užitečné zejména pro prvky, které nejsou zarovnány pravoúhle.

Každý z vybraných prvků bude po celém svém tvaru obklopen malými tečkami. Všechny hrají specifickou roli při změně velikosti a dalších aspektů vybraných objektů v aplikaci Corel DRAW.

Změňte velikost

Chcete-li změnit velikost objektu v aplikaci Corel DRAW, stačí kliknout na body umístěné uvnitř daného objektu. V každém případě mějte na paměti, že nejvhodnějším způsobem je změna velikosti bez deformace původního tvaru je použít rohové body.

Místo toho, pokud chcete změnit délku, šířku, a tedy tvar objektu, musíte vybrat body umístěné ve středu každé z hran vašeho objektu. Tímto způsobem je můžete prodloužit nebo rozšířit podle potřeby.

pohybovat předměty

Přesouvání objektů je pomocí nástroje Corel DRAW docela jednoduché, stačí umístit kurzor dovnitř objektu, dokud se neobjeví symbol, který se má přesunout (jakýsi kříž s trojúhelníky v rozích). Jakmile se zobrazí symbol, klepněte na a přesunout objekt do požadované polohy.

otáčet předměty

Proces otáčení objektů je také velmi jednoduchý, jak si všimnete, když vyberete objekt v jeho středu, objeví se malá tečka. lis v tomto bodě a všimnete si, že se změní symboly v rozích a okrajích objektu.

Stisknutím těchto symbolů je to možné otáčet předměty, stačí kliknout na jeden z nich a pohybovat kurzorem, dokud nedosáhnete požadované rotace. Stejným způsobem můžete posunout osu (tj. střed) tak, aby byla umístěna na jiném místě.

Umístěním osy do jiného prostoru se změní bod otáčení, takže můžete objekt otáčet různými způsoby.

otáčet objekty v aplikaci CorelDRAW

Mějte na paměti, že je možné provádět mnoho akcí, například ořezávání, dělení a mazání objektů z obrázku pomocí Corel DRAW se stává základním a relativně jednoduchým úkolem, stejně jako existuje několik alternativ, které doporučujeme zvážit s objekty .

Další možnosti pro uspořádání objektů na listu v aplikaci CorelDRAW

Kromě výše uvedeného můžete k objektům v aplikaci Corel DRAW přidávat umělecká média pro uhlazenější vzhled. Na druhou stranu, stejně jako předchozí možnosti, existuje mnoho dalších, které mohou být velmi užitečné Chcete-li správně uspořádat objekty Corel DRAW, zde jsou některé z nich:

naklonit předmět

Také stisknutím středového kruhu si všimnete, že se objeví další možnosti, ve středních okrajích každé strany se zobrazí symbol se dvěma šipkami. Tyto šipky jsou zvyklé naklonit náš objekt.

Stačí kliknout na požadovanou šipku a pohybovat s ní, dokud nedosáhnete tvaru, který ve svém objektu hledáte.

zarovnat objekty

Pomocí tohoto nástroje je možné snadno zarovnávat objekty. Chcete-li to provést, stačí vybrat všechny přítomné objekty, poté v nástrojích kliknout na sekci „Umístěný objekt“ a nyní kliknout na Zarovnat a distribuovat a poté vyberte možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

Na druhou stranu u všech výše uvedených procesů se znalost jak vektorizovat bitmapový obrázek podle typu pomocí CorelDRAW stává téměř nezbytným úkolem, takže vám doporučujeme, abyste si to prozkoumali, pokud chcete s tímto softwarem pracovat profesionálněji.