Saltar al contenido

Jak upravit nebo změnit text webové stránky pomocí prvku inspect

21 de agosto de 2022

Prohlížeče mají řadu zajímavých funkcí, které vám to umožní vědět, jak se webová stránka skládá. Mnoho z nich je velmi navštěvováno uživateli různých prohlížečů, ale málokdo si troufne prozkoumat, co všechno umí. Dobrým příkladem toho je úprava a změna textu webové stránky.

V tomto článku se dozvíte o jednom z nejzajímavějších (a někdy i zábavných) nástrojích, které váš oblíbený prohlížeč ukládá, a jistě, až se ho naučíte používat, ho budete chtít vyzkoušet pokaždé, když navštívíte webový prohlížeč. . webová stránka.

Inspektor prvků

Pravděpodobně jste již slyšeli o inspektoru prvků. Jde o nástroj integrovaný prakticky do všech prohlížečů, který vám to umožní vizualizovat způsob, jakým jsou tyto stránky strukturovány.

Jinými slovy, je to způsob, jak se do hloubky seznámit s tím, jak jsou představeny různé typy prvků, které tvoří webovou stránku, což je velmi užitečná znalost, zvláště pokud se chcete pustit do světa vývoj stránky.

Různé způsoby použití

Jak bylo řečeno na začátku, naprostá většina prohlížečů má tuto funkci zabudovanou. Obvykle se k němu však nepřistupuje stejným způsobem. Obecně platí, že v prohlížečích, jako je Firefox nebo Google Chrome, je přístup k tomuto nástroji mnohem jednodušší: pomocí klávesy F12 nebo prostřednictvím nabídky možností.

Je také velmi běžné, že nástroj není zobrazen jako inspektor prvků, ale jako «Zobrazit zdrojový kód», to vše v závislosti na prohlížeči, který používáte.

Jak to funguje?

Při aktivaci možnosti inspektor prvků se v prohlížeči otevře okno, které se otevře zobrazí celou strukturu webové stránky prostřednictvím kódů nebo jazyka HTML. S daty, která můžete vidět ve zdrojovém kódu webu, se dokonce můžete naučit, jak vytvořit svůj vlastní profesionální web.

Odtud můžete vybrat jakýkoli prvek, který je v této sérii kódů, a pokračovat v jeho úpravě. Bude na vás, abyste určili, jaký typ prvků chcete upravit

Změňte texty pomocí inspektoru prvků

Jedním z nejběžnějších použití tohoto nástroje je úprava textu naleznete na webových stránkách. Jde o celkem jednoduchý postup, který se může hodit, kromě úpravy webové stránky podle vašich preferencí použití může být zajímavý i při změně titulků zpráv, aby si dělali legraci.

Změňte texty pomocí inspektoru prvků

jak to můžeš udělat? Stačí vybrat text, který chcete upravit, klikněte pravým tlačítkem a klikněte na možnost „Kontrola prvku“.

Tímto způsobem se otevře okno odpovídající funkci a umístí vás přesně tam, kde je text. Stačí vymazat, napsat co chcete a zavřít okno inspektoru prvků a změna se provede automaticky.

Co chcete, kolikrát chcete

To je vše? Ano! Pomocí těchto jednoduchých kroků již budete upravovat text webové stránky. Je to jednoduché a rychlé, bez větších komplikací. Doporučení se samozřejmě zaměřuje na vyberte text nebo prvek, který chcete upravittakže nemusíte hledat každou položku zvlášť procházením okna této funkce.

Platí určitá omezení?

Skvělá věc na této funkci je, že si můžete svobodně vybrat jaké stránky chcete tyto úpravy provést. Nezáleží na tom, zda se jedná o stránku místních zpráv nebo stránku na Facebooku, pokud vám váš prohlížeč umožňuje zobrazit zdrojový kód webové stránky, můžete tuto operaci provést. Je dokonce možné upravit webovou stránku pomocí profesionálního nástroje: wix.

úžasné učení

Kromě kreativních a zábavných úprav je tato funkce velmi užitečná pro všechny lidi, kteří se zajímají o kódy a jazyk, které jsou součástí struktury webové stránky, takže neberte vše jako vtip a věnujte zvýšenou pozornost obsahu inspektora prvků.

Vy jste to ještě nezkoušeli?

Pravděpodobně jste si mysleli, že musíte být odborníkem výpočetní nebo dokonce hacker změnit obsah webové stránky. Nyní, když víte, jak upravit a/nebo změnit text webové stránky, troufnete si to zkusit? Sdílejte s ostatními lidmi tuto mimořádnou funkci, která šetří váš oblíbený prohlížeč.