Saltar al contenido

Jak upravit nebo nahradit všechna písma v prezentaci PowerPoint?

18 de agosto de 2022

Práce na prezentaci může být trochu zdlouhavá, zvláště když v ní musíte na poslední chvíli vyměnit všechna písma, přestože program PowerPoint vám nabízí alternativa k tomuto problému.

Určitě je vám toto jméno již známé, tento program je návrhář snímků pro typické výstavy a každý rok nebo vydání získává lepší nástroje pro optimalizaci uživatelské zkušenosti, jako je animace textu, zobrazování nebo mizení textu a dokonce můžete vytvářet animace v PowerPointu.

Nahraďte všechna písma pomocí nejjednodušších metod

Existují různé způsoby, jak změnit písma všech textových polí v šabloně PowerPoint. Konkrétně toho můžete dosáhnout praktickým způsobem pomocí dvou metod v rámci programu.

Změňte písma změnou stylu šablony

Výchozí PowerPoint šablony jsou prezentovány s a Standardní provedení a černobílé barvy, a to právě proto, abyste při tvorbě mohli využít veškerou svou kreativitu.

To však znamená dělat vše ručně, a pokud spěcháte, nebo prostě není vaše věc opětovné vytvoření kreativní prezentace, různé modely včetně vlastních barev a písem.

I když použití této metody by bylo trochu drastické, pokud chcete pouze nahradit všechna písma v šabloně. I tak je považována za jeden z prostředků, jak toho dosáhnout, přestože se nezaměřuje na styl psaní.

Můžete to udělat z tab «Design» umístěný v horní části obrazovky. Stisknutím tam uvidíte různé typy, které vám nabízí, a výběrem libovolného uvidíte, jak se změny automaticky aplikují, včetně písma.

Změňte písma pro každý list snímků

Jiný způsob, jak musíte nahradit písma v prezentaci provádí se individuálně pro každý list snímku pomocí jednoho z tlačítek na klávesnici.

I když se to může zdát trochu pracnější, provedení této metody na list nebude tak časově náročné, jak si myslíte, a budete ji schopni dokončit za pár minut bez velkého úsilí.

Co byste měli udělat, je vybrat některý z listů z postranní nabídky vlevo a vybrat každé z textových polí na této stránce přidržením klávesa «Control».

Tímto způsobem zůstane každý z nich vybrán. Nyní pro nahradit všechna písma v nich musíte přejít na pole „Písma“ a vybrat typ písma z rozbalovací nabídky vedle velikosti písma.

Existuje způsob, jak změnit písmo všech snímků jedním tahem?

Chcete, aby každý snímek jako celek měl stejné písmo? Je možné to udělat z záložka «Start» prezentace a nevyžaduje příliš mnoho procesů. Ve skutečnosti se to ukazuje jako velmi jednoduché.

Nyní, jakmile jste vytvořili různé listy, ale rozhodli jste se, že písmo není správné, můžete vybrat všechny listy pomocí klávesy «Řízení».

výběr písma v power pointu

Tento proces je podobný jako u textových polí, stačí stisknout tlačítko a kliknout na každé z polí v postranní nabídce vlevo pomocí ukazatele myši.

Když je dokončíte, musíte na domovské kartě přejít na možnost na pravé straně, která říká «Edice», který navíc bude mít malou šipku směřující dolů, která otevře malé menu.

Tam uvidíte další možnosti, vyberte si tu druhou, bude mít také indikátor a musíte stisknout, abyste viděli další alternativy, kde se nachází nástroj pro nahrazení všech písem.

Bude mít jméno „Nahradit písma…“ a při jeho výběru se objeví malé pole s různými fonty, vyberte si to, které chcete (primární a sekundární) a pro dokončení klikněte na «Nahradit».