Saltar al contenido

Jak úplně odebrat nebo odinstalovat PowerShell z Windows 10

7 de agosto de 2022

Výhodou Windows 10 je, že můžete ovládat velkou část nastavení, která v něm jsou. Bez dalších okolků začneme téma rozvíjet: Jak úplně odebrat nebo odinstalovat PowerShell z Windows 10.

Jak úplně odebrat nebo odinstalovat PowerShell z Windows 10

Nejprve byste měli vědět, že ve vysvětlení, které vám poskytneme níže, vysvětlíme jak odinstalovat powershell 2.0. Důvodem je skutečnost, že tato verze PowerShellu v současné době obsahuje různé bezpečnostní chyby, díky nimž je váš počítač zranitelnější vůči různým typům útoků.

Kromě toho je tato verze také zastaralá, protože PowerShell V současné době je již ve své verzi 5.0. Takže odinstalace tohoto programu bude vlastně způsob, jak zvýšit zabezpečení vašeho počítače s Windows 10.

Chcete-li nyní odinstalovat PowerShell z Windows 10 jednou provždy, první věc, kterou byste měli udělat, je otevřít ovládací panel systému. Jakmile jste tam, musíte jít do Programy> Programy a funkce a v této poslední části musíte vybrat možnost Zapněte nebo vypněte systém Windows.

Když vyberete tuto možnost, otevře se vyskakovací okno se seznamem možností se zaškrtnutými nebo nezaškrtnutými políčky. V tomto seznamu byste měli hledat možnost Windows PowerShell 2.0 a všimnete si, že pole je aktivováno. Pomocí kurzoru zrušte zaškrtnutí tohoto políčka, čímž spustíte proces odinstalace PowerShellu, a poté kliknutím na OK tuto část procesu dokončete.

Je třeba poznamenat, že v tomto stejném rozhraní můžete zakázat Internet Explorer na vašem počítači; ano, ten starý vyhledávač, který nikdo nepoužívá.

Od té doby zahájí Windows 10 proces odinstalace PowerShellu a zahájí vyhledávání souborů souvisejících s uvedeným programem. Poté pokračujte k aplikujte změny že jste provedli a pak mezi celým tímto procesem možná budete muset počkat několik sekund, než se vše provede.

Po dokončení této části procesu se zobrazí zpráva s upozorněním, že systém Windows dokončil všechny změny, a nakonec musíte stisknout tlačítko Zavřít, abyste proces dokončili. V tu přesnou chvíli a aniž byste toho hodně udělali, budete mít zrušený powershell Velmi jednoduchým způsobem.

Jaké jsou funkce PowerShellu ve Windows 10

PowerShell je nástroj široce používaný správci systému, protože je užitečný provádět správu, automatizaci a různé konfigurace složitá Windows. PowerShell se také široce používá k vytváření skriptů, které automatizují běžné úlohy. Pomocí tohoto nástroje můžete například nakonfigurovat automatické zapínání a vypínání vašeho systému.

Také v tomto programu můžete vytvářet hashtables a vektory, deklarovat proměnné, obsahuje vynikající aritmetické operátory a také zadání. Stručně řečeno, existuje mnoho funkcí prostředí Windows PowerShell; ale na tomto programu vyniká to, že systémovým administrátorům usnadňuje úkoly v neuvěřitelném měřítku.

Nejvýraznější funkce PowerShellu

Mezi nejvýraznější funkce můžeme zmínit možnost provádění a provádění úloh, které naprogramujete. Také to, že přepisy máte k dispozici úplně v každém horké.

Všimněte si, že má a rychlonabíjecí modul fantastické, stejně jako více než efektivní automatizovaný pracovní postup. Má také neuvěřitelná vylepšení ve Windows PowerShell Web Access.

fialové pozadí loga powershell

Všiml sis? Není ten proces snadný? odstranit powershell systému Windows 10? Protože je to tak snadné, už neztrácejte čas! Jděte hned a začněte odinstalovat PowerShell a uvidíte, že vám to v tomto procesu nezabere ani 5 minut, dokončíte to tak brzy, že si ani neuvědomíte, kdy jste se PowerShellu zbavili.