Saltar al contenido

Jak upgradovat na Windows 10 zdarma a snadno – Windows 7, 8, 8.1 a 10 výukový program

30 de julio de 2022

Jak aktualizovat windows 7 na nejnovější verzi systému Windows 10? Jak mohu zdarma přejít z Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo Windows 10? Je možné aktualizovat Windows bez ztráty dat? Jak mohu vytvořit zálohu dat ve Windows?

Existuje však několik verzí operačního systému Windows 14. ledna 2020 Končí podpora Windows 7, se kterou Microsoft přestává aktualizovat operační systém Windows 7.


Protože Microsoft již nebude aktualizovat operační systém Windows 7, nebude také vydávat záplaty jakýkoli počítač se systémem Windows 7 je vydán na milost a nemilost každému útočníkovi.

Všechna data nalezená ve Windows 7 k 14. lednu 2020 lze hacknout. Nejlepším způsobem, jak těmto útokům předejít, je aktualizovat Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10, takže vám dnes přinášíme jednoduchý návod, jak aktualizovat váš Windows 7.


Co je potřeba k bezplatnému upgradu Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10?

Upgrade Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10 je velmi jednoduchý a lze jej provést zdarma, jediná věc, kterou potřebujete k aktualizaci systému Windows 7, je mít a naformátovat paměť USB a mít dobré připojení k internetu.

The požadavky na instalaci Windows 8, 8.1 nebo 10jsou to úplně stejné požadavky jako Windows 7, spotřeba paměti je podobná a rychlost mezi těmito systémy nemá velké rozdíly.

Je důležité mít na paměti, že pokud má váš počítač operační systém Windows 7, nebude možné jej ihned aktualizovat na Windows 10, bude nutné nejprve projít Windows 8 a 8.1. Pokud však chcete okamžitě upgradovat na Windows 10 budete muset naformátovat počítač.

Jak vytvořit zálohu dokumentů, aby nedošlo ke ztrátě informací?

Při upgradu ze systému Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10 je nejlepším způsobem, jak zabránit ztrátě dat a informací, zálohovat dokumenty a programy před formátováním počítače pro upgrade systému Windows.

Dělat bezpečnostní kopii Ve Windows 7 je nutné mít USB zařízení pro uložení všech dat a informací v počítači.

První krok se skládá z vstupte do ovládacího panelu a vyberte sekci «Systémy a zabezpečení», v této sekci je řada možností, mezi kterými je nutné kliknout na «Zálohovat a obnovit».

Poté musíte kliknout na «Konfigurátor záloh»pak bude nutné pouze vybrat externí paměťovou jednotku nebo USB.

Tímto způsobem operační systém Windows 7 vytvoří kopii nebo zálohu na zadané externí úložné jednotce.aktualizace systému Windows zdarma bez ztráty dat

Kroky k upgradu Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10

Chcete-li aktualizovat Windows 7 na Windows 8, 8.1 nebo 10, musíte si vybrat požadovanou verzi Windows, může to být Windows 8, 8.1 nebo 10, pak si musíte stáhnout nástroj, můžete to udělat zdarma z oficiální stránky Microsoftu.

Jakmile nainstalujete program, budete mít možnost „Aktualizujte vybavení nyní“ nebo „vytvořit instalační médium“, musíte vybrat první možnost. Pokud nástroj požaduje licenci, musíte zadat licenci Windows 7 a klíč počítače.

Proces upgradu z Windows 7 na jakoukoli jinou verzi je obvykle zdlouhavý proces, který trvá to asi 30 minuttakže musíte být trpěliví.

Po programu Dokončete aktualizaci počítače restartuje se a spustí se s verzí systému Windows, kterou jste si vybrali. Doporučuje se přihlásit se účtem Microsoft, aby byla licence propojena s cloudem a nepřišla tak o ni.

Po dokončení procesu instalace můžete pokračovat v odeslání všech dokumentů znovu z USB paměti do PC počítače.

Jaké soubory uchovávám a co ztratím, když upgraduji svou verzi systému Windows?

Kdykoli se chystáte aktualizovat svůj operační systém, doporučujeme to zálohujte všechny své osobní soubory na externí média do počítače, který chcete aktualizovat, takže se vyhnete riziku ztráty informací, pokud se během aktualizace něco pokazí.

Na druhou stranu Windows má funkci zálohování souborů všech uživatelů, stačí, že před zahájením procesu aktualizace přejděte na start, poté na ovládací panel, poté vyhledejte sekci systém a údržba a tam najde možnost nazvanou: «Zálohování a obnovení», pokud tuto funkci používáte poprvé, musíte kliknout na možnost s názvem «Konfigurovat zálohu» a poté postupujte podle kroků, které vám ukáže průvodce konfigurací, zde si musíte sami vybrat, které soubory, složky a dokumenty chcete zálohovat aby se během procesu aktualizace neztratily.

zálohování dat systému Windows

Pokud jste tuto konfiguraci již provedli dříve, pak musíte přímo vybrat možnost, která říká: „Zálohovat nyní“je důležité zdůraznit doporučení neprovádět tuto zálohu na stejném pevném disku, kde je nainstalován operační systém, který se chystáte aktualizovat.

Jaké významné rozdíly jsou ve změně verze Windows?

Microsoft se rozhodl provést mnoho změn ve vizuálním rozhraní svého operačního systému Windows, mezi nejvýraznější mezi Windows 7 a Windows 8 můžeme zmínit následující:

Od Windows 7 do 8

 • Windows 8 přestal používat tradiční nabídku Start vytvořit místo pro „Start Screen“, která po stisknutí klávesy „Windows“, která byla dříve pouze nabídkou, nyní pokrývá celou obrazovku a umožňuje vám na první pohled přistupovat k široké škále složek, programů a systémových funkcí. .
 • Ve Windows 7 bylo možné zobrazit otevřené aplikace pomocí kombinace kláves „Alt+Tab“, nyní ve Windows 8 způsob, jak zobrazovat aplikace že máte otevřeno, bude kombinací kláves „Alt+Win“.
 • Jednou z největších novinek je jeho „App Store“, tak je tomu nyní Microsoft zahrnul do Windows 8 svůj vlastní Windows Storeve kterém můžete získat stovky aplikací, včetně aplikací pro sledování filmů a televize jako Netflix, také aplikace pro design, produktivitu a širokou škálu velmi zajímavého softwaru.
 • Dalším důležitým technickým faktem je, že Windows 8 značně zkrátil dobu spouštění ve srovnání s jeho předchůdcem, pokud máte systém nainstalovaný na SSD. zjistíte, že doba spuštění je asi 7-8 sekund.

rozdíl mezi windows 7 8 a 10

Od Windows 8 nebo 8.1 až po 10

 • Jeden z nejvýraznějších rozdílů je ten Windows 10 byl navržen jako víceúčelový operační systém a že je kompatibilní se širokou škálou zařízení, která mohou přijít v budoucnu, tablety, telefony, systémy chytré domácnosti, myšlenka je, že tento systém je kompatibilní se vším, co může přijít později.
 • Dalším poměrně podstatným rozdílem je návrat „nabídky Start“, zdá se, že vynechání tohoto prvku ve verzích 8 a 8.1 Windows nebylo uživateli příliš přijato.
 • Taky spotřeba zdrojů ve Windows 10 byla optimalizovánatakže pokud máte málo RAM nebo nepříliš výkonný procesor, tato verze dokáže tyto prostředky lépe využít a podat vám lepší výkon.

Kolik stojí licence Windows a proč je na mém počítači zdarma?

Licence Windows 10 se liší v závislosti na verzi, kterou si vyberete, například verze Home, pro osobní nebo domácí použití, stojí 145,00 EUR (172 USD), verze Pro, ideální pro malé podniky, stojí 259,00 EUR (307 USD) a verze 10 Pro pro pracovní stanice s cenou 439,00 EUR (521 USD) pokud si tyto licence zakoupíte na oficiálních stránkách Microsoftu.

Způsob, jak získat bezplatnou licenci Windows 10 pro váš počítač, je mít nainstalovanou aktivní licenci Windows 7 a proveďte proces aktualizace na Windows 8 a novější na Windows 10, abyste si se stejnou licencí mohli užívat nejnovější verzi operačního systému.

Jak si mohu koupit originální licenci Windows?

Musíte navštívit www.microsoft.com a vyhledat sekci „Store“ nebo „Store“, V závislosti na zemi, ze které se připojujete, se vám zobrazí různé dostupné verze, ceny a způsoby platby, abyste mohli dokončit proces nákupu.

koupit licenci windows

Můžete upgradovat z jedné verze Windows na druhou zdarma?

Ano, pokud máte na aktuálním operačním systému aktivní původní licencimůžete zahájit proces upgradu zcela zdarma a bez ztráty aktivní licence.

Které počítače lze upgradovat na Windows 10 a které ne?

The minimální požadavky abyste mohli nainstalovat verzi 10 tohoto systému, jsou následující:

 • Procesor: 1 gigahertz (GHz) nebo rychlejší procesor nebo SoC
 • RAM: 1 gigabajt (GB) pro 32bitovou verzi nebo 2 GB pro 64bitovou verzi
 • Místo na pevném disku: 16 GB pro 32bitový operační systém nebo 20 GB pro 64bitový operační systém
 • Grafická karta: DirectX 9 nebo novější s ovladačem WDDM 1.0
 • Obrazovka: 800 x 600 pixelů.

Pokud máte tyto nebo více požadavků, pak váš počítač je vhodný k instalaci Windows verze 10.