Saltar al contenido

Jak umístit nebo zobrazit ikonu „Tento počítač“ na plochu Windows 10

8 de agosto de 2022

Windows je velmi inovativní operační systém, který byl prokázán ve všech jeho nových verzích zlepšit rozhraní a interaktivitu jejich počítačů.

8. a 10. verze si zatím získaly mezi masami dostatečnou popularitu, že umožňují neustálou instalaci na jejich počítače, většinou s novým designem, který nastavila pro své hlavní okno.

Ačkoli mnoho lidí blahopřálo společnosti Microsoft k významnému změnit svou estetikuněkteří si neustále stěžují na náhlý způsob, jakým byly založeny, ve srovnání s jejich starými verzemi, jako je výskyt ikony ‘Kontakty’ v týmu.

Systém Windows však zaručuje přizpůsobení a interakci vašeho systému, takže žádný uživatel by se neměl obávat absence funkce, protože lze znovu aplikovat na hlavní obrazovce.

Jaká je funkce „Tento počítač“ v systému Windows?

Zástupce, který vede na adresu ‘Tento počítač’ se postará zobrazit automaticky obsah složky hlavního úložiště počítače a také sadu hardwaru, který se k ní připojuje.

Dříve s názvem „Tento počítač“ a „Počítač“je okno, které ukazuje přístup k obsahu pevného disku, jako jsou instalační soubory a obsah sady programů počítače.

Podobně umožňuje přístup k těm vyměnitelným zařízením, která chtějí přenášet obsah z pólu na pól. tento přístup nezobrazuje se přímo v sadě ikon, které se zobrazují na ploše.

Ukážeme vám způsob, jak tuto ikonu znovu povolit na hlavní obrazovce

Přestože systém Windows měl své důvody, proč z okna plochy zmizela ikona „Tento počítač“, ti, kteří chtějí rychlý přístup k adrese, můžete to znovu povolit na svém obvyklém místě.

Ve skutečnosti se jedná o problém, který se projevuje v různých aspektech rozhraní, protože mnoho uživatelů hlásilo problémy se zobrazením ikony Bluetooth na ploše.

Ale stejně jako problém, o kterém jsme hovořili v tomto článku, jsou to plně konfigurovatelné parametry, které lze resetovat zpět na místo, kde jste byli pravidelně.

Chcete-li toho dosáhnout, postupujte podle těchto kroků

Je zřejmé, že je nutné upravit rozložení ikony na ploše, což Windows vždy umožňoval přímo z tohoto okna nebo přístupem k vnitřní konfiguraci počítače.

Kliknutím pravého tlačítka myši na okno plochy se zobrazí malá nabídka, kterou všichni známe, jejíž poslední možností se ukáže být „Personalizace“, na kterou musíte kliknout, abyste na obrazovce znovu povolili ikonu „Tento počítač“.

Jednou menu nastavení a personalizaci vašeho vybavení, vyberete sekci «Témata», která se nachází vpravo nahoře.

umístěte ikony systému Windows

Nyní na pravé straně obrazovky uvidíte možnost „Nastavení ikon na ploše“, zobrazí se malé okno, které vám umožní vybrat sadu kouzel, která chcete umístit na obrazovku.

Po jejich označení bude stačit pouze kliknout na tlačítko „Přijmout“, abyste viděli, jak se na vaší ploše opět objeví přímý přístup k „Tento počítač“.

Další konfigurace, které Windows umožňuje provádět v rámci svého rozhraní

Od úpravy velikosti ikon na hlavním panelu, změny jejich umístění a dokonce i umožnění zobrazení programů na ploše se tento operační systém vyznačuje rozšířit limity přizpůsobení.

Tímto způsobem, stanovením těchto nových parametrů, bude mít každý uživatel naprostou svobodu měnit každý z aspektů své obrazovky podle svých představ.

Stejně tak prostřednictvím této konstanty konfigurace zkratek a přístupůprovádění úkolů v něm bude usnadněno, takže množství ušetřeného času při provádění činnosti na vašem počítači je značné.