Saltar al contenido

Jak umístit nebo umístit externí odkazy nebo hypertextové odkazy ve Photoshopu

5 de agosto de 2022

Technologie se dostala do všech oblastí, aby byly všechny úkoly, které obvykle děláme, mnohem jednodušší a praktičtější. Podobně nyní máme nástroje, které nám pomáhají dělat věci, které se dříve zdály nemožné.

Takový je případ grafické editory nebo programy pro úpravu grafiky, to jsou nástroje, které můžeme spustit z našich zařízení. Po stažení můžeme využívat všechny funkce, které nám nabízejí, a upravovat naše obrázky.

V průběhu let je jich mnoho editační programy které se objevily a které můžeme najít dostupné na jejich oficiálních stránkách, mnohé z nich zdarma a jiné platby.

Ale jen ty nejlepší jsou ty, které dosahují úspěchu a jsou udržovány v průběhu let, jako je případ Photoshopu, který je považován za jeden z nejpokročilejších editačních programů.

Kroky k umístění nebo vložení externích odkazů nebo hypertextových odkazů do Photoshopu

První věc, kterou musíme udělat, je otevřít program Photoshop, jakmile je otevřený vložte libovolný obrázeknebo hledáme zakázku, do které chceme hypertextový odkaz implementovat, jakmile to uděláme, je třeba vzít v úvahu několik faktorů.

Aby hypertextový odkaz fungoval, musíme kotva do nějakého textového pole které vložíme, aby byl při přístupu mnohem čitelnější a rozpoznatelnější. Když máme jasno, můžeme pokračovat dalším krokem.

Když máme svůj obrázek na obrazovce, použijeme nástroj tzv «Sektor nebo sektorový nástroj». Nachází se v levé liště obrazovky, jakmile ji najdeme, vybereme ji.

Dále přejdeme k textu, kam chceme umístit hypertextový odkaz, a kolem textu nakreslíme rámeček. Když jsme vytvořili rámeček, musíme na něj kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost «Upravit možnosti sektoru».

Automaticky se na obrazovce otevře pole, v tomto okně můžeme nakonfigurovat hypertextový odkaz, který uvedeme na našem obrázku. První věc, kterou musíme umístit, je jméno, což bude text nebo slovo, na kterém pracujeme.

Další věc, kterou musíme enter je url nebo stránku, na kterou chceme přejít po kliknutí. Nejvhodnější pro správné provedení tohoto kroku je zadat stránku z našeho prohlížeče a zkopírovat adresu a poté ji vložit do lišty.

V dalším taktu napíšeme «banka» to tak, že se otevře ve vyskakovacím okně, pak do zprávy vložíme nějaký text a nakonec přidáme štítek. vzdáváme se «DOBŘE» a připraven.

Nakonec je třeba zmínit, že Photoshop patří mezi jeden z nejlepších programů pro úpravu obrázků. Proto je důležité znát a prozkoumat každý z nástrojů a funkcí, které nabízí. Tento abyste z toho vytěžili maximum.