Saltar al contenido

Jak umístit dvě videa současně na rozdělenou obrazovku s Premiere Pro?

21 de julio de 2022

Jeden z nejpoužívanějších efektů při střihu videa, je ten, který nám umožňuje sledovat dvě videa současně ve stejném přehrávání. Naučte se upravovat dvě videa současně na rozdělené obrazovce pomocí Premiere Pro a dalších programů, které můžete použít k dosažení tohoto efektu.

Tento videoefekt je docela užitečný, protože můžete ukázat stejný produkt ze dvou různých perspektiv současně. Také proto, že můžete ukázat dvě akce, které se na konci sblíží nebo jednoduše porovnat objekty a tak dále.

S Premiere Pro můžete provést všechny potřebné úpravy vašeho videa, abyste mohli pracovat profesionálněji, například můžete zlepšit slabé osvětlení nebo osvětlení vašeho videa.

Kroky k úpravě dvou videí současně na rozdělené obrazovce s Premiere Pro

Premiere Pro je a editační program patřící do sady Adobe je proto jedním z nejúplnějších a nejkomplexnějších. Je to jedna z nejlepších, pokud jde o umístění dvou videí současně na rozdělenou obrazovku s Premiere Pro, protože do ní můžete přidat efekty.

Je to aplikace, která umožňuje neustálý tok práce a je kompatibilní s mnoha video formáty. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste mohli umístit dvě videa současně na rozdělenou obrazovku s Premiere Pro:

Naučte se v 5 snadných krocích

  • Nejprve je třeba importovat soubory na plochu programu. Můžete je přímo přetáhnout ze složky umístění na obrazovku a umístěte je na časovou osu. Upravte zarovnání obou tak, aby hrály současně.
  • Je důležité vzít v úvahu, že při práci na střihu videa se zvuk synchronizuje s videem.
  • Funguje to po částech, takže se zaměřte na úpravu prvního klipu, zvýrazněte jej kliknutím na něj a přejděte na „Ovládací panel efektů“. Hledejte možnost «Hnutí» a zobrazit panel, pomocí kterého můžete upravit a změnit polohu videa. Na panelu náhledu můžete vidět provedené úpravy, dokud neumístíte videa tam, kam chcete.
  • Stále se stejným videem přejděte na „panel efektů“ a vyberte „video efekty“, «Přeměnit» a nakonec, «Vystříhnout». Tuto možnost musíte umístit na příslušné video, můžete to udělat jednoduše přetažením.
  • Na panelu nastavení oříznutí upravte video na obou stranách tak, aby bylo správně upevněno na požadované straně obrazovky. Používá «sledování polohy” pro provedení dalších úprav a uložení, jakmile budete spokojeni s výsledkem svých dvou videí současně na rozdělené obrazovce s Premiere Pro.
  • Zkopírujte tato nastavení a vložte je do druhého videa, aby byla úplně stejná. Jakmile budete mít jasno v těchto krocích, můžete přidat další videa a rozdělit je do sekcí pomocí části „zásadní grafika“.

Pomocí tohoto nástroje můžete rozdělit obrazovku na různé snímky a umístit videa pomocí základních kroků uvedených výše. Každé video musíte vystřihnout a upravit individuálně podle vytvořených prostorů.

Jakmile dokončíte všechna nezbytná opatření a úpravy videa, stačí přejít na možnost exportovat video z Adobe Premiere Pro.

dvě obrazovky

Další nástroje, které umožňují rozdělení obrazovky

Kromě toho, že je možné provést efekt dvou videí současně v rozdělená obrazovka s Premiere Pro existují další editační programy, se kterými dosáhnete stejného výsledku. Můžete najít Video Splitter a Final Cut, oba patřící společnosti Apple a oba také docela efektivní.

Wondershare Filmora

Je to program zaměřený prakticky pouze na dělení obrazovek, jelikož přímo přináší různé snímky obrazovky, které vám pomohou pracovat se dvěma videi současně díky mnoha nástrojům.

Lze jej použít na Windows i Mac a můžete si vybrat libovolné video z počítače, protože přijímá 150 formátů souborů.

S tímto programem můžete také přidat texty a titulky, stejně jako další zvuk k videím a přechody, které zvýrazňují konkrétní sekci. Je to dobrý nástroj pro začátečníky a má bezplatnou verzi.