Saltar al contenido

Jak umístit a použít různé efekty stínů a siluet na text pomocí aplikace CorelDRAW

7 de agosto de 2022

Zavádění technologií do našich životů pozitivně ovlivnilo náš vývoj. Dříve bylo velmi obtížné plnit úkoly, které dnes běžně děláme.

Komunikace byla velmi pomalá přístup k informacím byl omezen. Totéž se stalo s fotografiemi a ještě více, když došlo k jejich úpravě. Vzhledem k tomu, že jste se museli uchýlit k profesionálovi na toto téma a abych řekl pravdu, proces může být trochu pomalý.

Naštěstí se to s vývojem technologií změnilo. zvládat rozvíjet programy pro úpravu obrázků, které nabízejí profesionální práci a úžasné. Jedním z nich je známý Corel Draw, patřící z hlediska editace k tomu nejlepšímu, který si můžeme snadno stáhnout a nainstalovat.

Jak vložit a použít různé efekty stínů a siluet na text pomocí aplikace Corel Draw?

Jediným kliknutím máme přístup ke všem druhům informací, nejlépe na jednom místě. prostě musíme vědět, jak používat a spravovat nástroje, které nám nabízejí a tímto způsobem, abyste je mohli dobře využít k umístění personalizovaných efektů na text a pozadí, opravit rozmazaný vzhled fotografie.

Bezpochyby je dnes jedním z nejuznávanějších programů pro úpravu dokumentů Corel DRAW. Je velmi důležité důkladně porozumět funkcím a tomu, co lze s tímto programem vytvořit. Jedním z nich je použití jinak stínové a siluetové efekty do textu.

Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto připravit tento článek, kde bude naučen každý z kroků, které je třeba dodržet, aby bylo možné umístit stín a siluetu do určitého textového pole.

Kroky k vytvoření siluety do textového pole

Prvním krokem, který musíme udělat, je otevřít aplikaci Corel DRAW napíšeme text, na který efekt aplikujeme. Můžeme změnit styl dopisu a velikost, kterou bude mít podle našich představ.

Teď musíme vytvořit siluetu, kterou bude mít náš text, k tomu vybereme nástroj «Silueta» umístěný na levé straně obrazovky. Poté umístíme kurzor myši na náš text a podržíme stisknuté levé tlačítko a táhneme ven.

Můžete vidět, jak se kolem našeho textu vytvoří silueta, v horní liště si můžeme tuto siluetu nakonfigurovat. Změňte také vzdálenost, kterou má od textu hranic které má a barvu podle našich preferencí.

Další krok, který musíme udělat, je objekt oddělit které máme, musíme nejprve vše vybrat. Poté klikneme na možnost «Objekt» v horní části obrazovky a klikněte na možnost «Samostatná skupina siluety».

Kroky pro použití různých efektů stínů na text

Provedením předchozích kroků můžeme oddělit text od siluety, nyní můžeme začít aplikovat stínový efekt. Chcete-li použít tento efekt, prvním krokem je vybrat text, který vytvoříme.

Přejdeme na lištu umístěnou na levé straně obrazovky a vyberte nástroj stínování. Umístíme myš na text a podržíme stisknuté levé tlačítko myši a táhneme ven.

postava list bílý korel kreslit šipka bod

Automaticky uvidíme, jak se kolem našeho textu vytváří stínový efekt, jakmile je hotovo, můžeme jej začít konfigurovat. V horní části jsou možnosti pro nastavení stínu.

Můžete upravit tloušťku stínu, směr, který chceme, aby měl, můžeme také volit mezi různými barevnými tóny. Poté přetáhneme text na naši siluetu a nastavit stín tak, aby byl více či méně viditelný.

Konečně máme jen přidat stín k siluetě které jsme k tomu vytvořili, vybereme možnost „Kapkadlo atributů umístěné vlevo. Musíme deaktivovat všechny vlastnosti a možnosti transformace.

Volbu necháme pouze povolenou «Stín v efektech»přijmeme a nyní vybereme vytvořený stín, poté jej vložíme dovnitř i vně siluety.

Nakonec bychom měli jen my seskupit objekty.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. Rádi bychom však znali váš názor: Dokázali jste pomocí programu Corel Draw aplikovat různé efekty stínů na text? Zanechte nám svou odpověď v komentářích.