Saltar al contenido

Jak uložit nebo zálohovat poštovní složky v Mozilla Thunderbird

20 de julio de 2022

Od vzhledu počítače a internetu byly navrženy a vyvinuty různé typy mimořádných nástrojů, jejichž cílem je usnadnit provádění různých činností a operací prováděných prostřednictvím jednoho nebo obou prvků.

Ty, které získaly větší význam, jsou všechny, na které se zaměřuje usnadnit časy a formy komunikace. Jasným příkladem toho je popularita aplikací pro rychlé zasílání zpráv, které existují jak pro počítače, tak pro mobilní zařízení.

E-mail

Kromě velkého počtu programy a aplikace které jsou v poslední době nesmírně populární, existuje komunikační kanál, který, ač se to nemusí zdát, je stále základním pilířem: e-mail.

Outlook, Gmail, Yahoo!, iCloud, existuje mnoho společností, které vyvinuly e-mailové klienty nebo služby, které se snaží získat dostatečnou kvalitu a popularitu stát jako nejlepší ze všechimplementující zajímavé nástroje a funkce pro větší a lepší správu.

mozilla thunderbird

Aby však byl přístup ke všem funkcím e-mailové služby mnohem jednodušší. Stejní vývojáři prohlížeče Firefox se pustili do práce na spuštění jednoho z nejlepších e-mailových klientů, které můžete najít na webu zdarma.

Thunderbird byl spuštěn v prosinci 2004 a měl takový dopad, že za pouhých 10 dní od spuštění přesáhl jeden milion stažení.

Navzdory skutečnosti, že celý tento projekt měl být po roce 2015 opuštěn, dceřiné společnosti Mozilly se znovu chopily Thunderbirdu, aby provedly odpovídající aktualizace a umístily jej zpět na vrchol.

Důležitost zálohy

Pro naprosto vše, co děláte z počítače, tabletu nebo smartphonu, doporučuje se jedna věc: záloha. Informace, které ukládáte na každém z těchto zařízení, jsou ohroženy ztrátou, pokud by došlo k selhání, které může buď vymazat vaše informace, nebo způsobit nefunkčnost vašeho zařízení.

Proto se čas od času vyplatí zálohovat všechny uložené informace, dokumenty, hudbu, obrázky a videa, aby k nim bylo možné v případě těchto nepříjemností přistupovat z jakéhokoli jiného zařízení.

Zálohujte svůj e-mail

I když je to vzácné, je to také důležité vytvořit zálohu informací nejdůležitější uložené ve vašem e-mailu. Potřebné nástroje k tomu vám dává k dispozici právě Mozilla Thunderbird.

Oddíly za tímto odstavcem vás krok za krokem provedou vším, co potřebujete k zálohování e-mailových složek pomocí Thunderbirdu, abyste se měli na co obrátit, pokud narazíte na problémy se svým e-mailem.

Snadný přístup k zálohování

První možností pro zálohování e-mailů přes Mozila Thunderbird je zadáním datové složky. Naštěstí Thunderbird shromažďuje všechny druhy informací z operací, které prostřednictvím něj provádíte. Stačí tedy najít tuto složku a zkopírovat ji a vložit do jiného počítače nebo do jiné složky než původní.

Snadný přístup k zálohování

  • Přihlaste se do Thunderbirdu.
  • Zobrazte nabídku «Nástroje».
  • Vyberte „Nastavení účtu“.
  • Vyhledejte část «Místní složky».
  • Později uvidíte adresář Thunderbird.
  • Zkopírujte výše uvedený adresář a vložte jej do cílového úložiště záloh.

Jiné alternativy

Kromě toho, jak snadné je zabezpečit zabezpečení vašeho e-mailu prostřednictvím Mozilla Thunderbird, jistě nějaký jiný uživatel upřednostňuje použití jiných prostředků.

Navzdory tomu, že nemá kontinuitu ve svém vývoji. MozBackup již léta vyniká rychlým a snadným zálohováním do profilů jako Mozilla Suite, Thunderbird a Firefox. Proto je stále nejlepší možností přes umístění složky odpovídající záloze.

Začněte zálohovat poštu!

Jak jste možná ocenili, k výrobě nepotřebujete mnoho zálohu ve vašem e-mailu díky Mozilla Thunderbird. Zabezpečte všechny informace ve složkách nyní!