Saltar al contenido

Jak uložit nastavení organizace pracovního prostoru v AutoCADu

18 de agosto de 2022

Při práci s Autocadem je pracovní prostor nepochybně zásadní. Před tím vás to naučíme CJak uložit nastavení organizace pracovního prostoru v AutoCADutakže k nim budete mít přístup kdykoli jindy.

Aplikace Autocad je pro 3D navrhování nutností. Prostřednictvím něj je možné provádět různé akce, jako je výpočet nebo měření vzdáleností, úhlů a obvodů. Kvalita programu ve skutečnosti dalece přesahuje to, co je naznačeno, a je jedním z těch základních nástrojů pro mnoho pracovníků.

V každém případě je to nutné Spravujte prostor vhodný pro naše potřebypro kterou je konfigurace organizace prostoru v Autocadu něco, co musíte vždy zvážit.

Nastavení organizace pracovního prostoru Autocadu

Konfigurace pracovního prostoru je určitě něco, co závisí konkrétně na tom, jak chcete pracovat. V každém případě vás to naučíme jak získat přístup k základním nabídkám za účelem, aby se pracovní prostředí v Autocadu zobrazovalo adekvátněji.

  • K tomu bude nutné vstoupit do menu, protože právě přes něj se provádějí změny. Jednoduše přejděte na „Možnosti“. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a vyhledejte sekci Možnosti.
  • Zobrazí se všechna nastavení související s organizací pracovního prostoru, dále jsou zde možnosti úpravy vizuálního stylu objektů v AutoCADu a mnoho dalšího. Konfigurace, které můžete vytvořit, jsou různé a jak jsme již uvedli dříve, budou záviset na tom, co hledáte a na práci, kterou děláte.
  • Například je to možné změnit pozadí našeho pracovního prostředí, obvykle v černé barvě, je vynikající možností, jak chránit náš zrak a lépe sledovat naše projekty.
  • Chcete-li změnit pozadí, jednoduše otevřete volbu „Výkres“, která se objeví v nabídce Start. V tomto prostředí lze změnit mnoho možností a máme nastavení podle vašeho „Kontext“. V závislosti na pracovním prostředí vyberte to, které vyhovuje vašim potřebám.
  • K dispozici je také sekce «prvek rozhraní» Záleží konkrétně na tom, co chcete dělat. Nakonec najdeteBarva», toto je pouze pozadí pracovního prostoru. Jakmile provedete každé z těchto nastavení, uvidíte v dolní části náhled.
  • Pro použití provedených změn jednoduše klikněte na «Použít a zavřít». Ať tak či onak, jakmile zavřete pracovní prostor, je nejlepší nastavení uložit.

Pokud máte z nějakého důvodu pochybnosti ohledně výše uvedeného, ​​je často velmi vhodné zobrazit panel příkazů nebo panel nástrojů v AutoCADu. Vše výše uvedené pomůže vaší práci jít lépe.

Uložte nastavení pracovního prostoru Autocadu

Nepochybně uložit nastavení pracovního prostoru Je to něco, co se doporučuje každému, kdo pracuje s Autocadem. Ve skutečnosti to může být velmi užitečné, protože pokud budete v budoucnu potřebovat podobné pracovní prostředí, můžete se k němu jednoduše vrátit, pokud jste si ho uložili.

konfigurovat pracovní prostor autocadu

  • Postup je velmi jednoduchý, stačí přejít do sekce «Změna pracovního prostoru». Tuto ikonu najdete v pravé dolní části obrazovky. Poznáte ho snadno, protože má typické „Pletivo«Z konfigurace.
  • Jakmile kliknete na „Změnit pracovní prostor“, musíte kliknout na «Uložit aktuální jako…».
  • Při provádění výše uvedeného zadejte konkrétní název vytvořeného pracovního prostoru. Zadejte název podle vašeho výběru a klikněte na „Uložit“. Tímto způsobem bude organizační konfigurace programu Autocad úspěšně uložena.

To bude velmi užitečné, protože se k tomuto nastavení můžete kdykoli vrátit. Jednoduše vyberte jej při spuštění Program a budete mít připravené pracovní prostředí. Je zřejmé, že je to velmi užitečné, stejně jako změna cesty umístění složky šablon v AutoCADu a další akce těchto charakteristik.