Saltar al contenido

Jak uložit a vymazat data SharedPreferences v Android Studio

20 de julio de 2022

Android Studio je program, který v současné době používá mnoho programátorů a designérů k vytváření mobilních aplikací. Jednou z nejvýraznějších vlastností programu je, že jej můžete získat pro Windows, Linux a MacOS.

Pokud chcete s tímto programem pracovat, doporučujeme zakoupit si také program SQLite, který vám pomůže vytvořit databázi.

Soubory SharedPreferences jsou užitečné k tomu, aby uživatelé mohli některé změnit nastavení. Někdy nejsou v aplikaci nutné, proto je nutné je smazat.

Tento postup je celkem jednoduchý. Nevyžaduje mnoho kroků, tato data můžete uložit jako zálohu pro případ, že budete chtít později změnit některé aspekty aplikace.

Co byste měli udělat pro uložení a odstranění dat SharedPreferences?

Měli byste vědět, že tyto typy souborů se obecně ukládají do složky, která nese název „Moje preference“.

Chcete-li je zachránit, musíte vytvořit řetězec že pro usnadnění můžete přiřadit název, který odpovídá činnosti; například, «Předvolby1” pro uložení toho, co odpovídá aktivitě 1.

Jakmile jsou uloženy, musíte použít metodu „Odstranit» buď «Průhledná” Chcete-li je odstranit, stačí zadat název toho, co chcete odstranit. Při aktualizaci uvidíte, že to vyhodí text „Žádné informace“.

Předvolby jsou obecně trvalé, pokud aplikace není odstraněna nebo její data nejsou obnovena do výchozího nastavení v době instalace.

Tento proces je celkem jednoduchý. Obecně se data ukládají při vytváření aplikačních procesů a nakonec se smažou pouze ta, která v případě změny mohou poškodit provoz aplikace.

Pomocí sdílených předvoleb

Myšlenka ukládání těchto dat se stala jakýmsi podpora pro mnoho vývojářůprotože je lze obnovit a pomoci opravit případné chyby v provozu aplikace.

Stejně vám umožní porovnat průběh aktualizací aplikací. Umožňuje zkontrolovat předchozí kód a určit, kde jsou chyby vytvořeny a jak je řešit.

Připomeňme si, že vývoj aplikací je založen na jejich kódování, je nutné nejprve vytvořit kód před pozorováním aplikace naživo, z tohoto důvodu je tak důležité zálohovat data.

Taky lze použít k vývoji nových aplikací získat od nich určité kódy, které fungovaly v jiných aplikacích a usnadnit tak vývoj.

Sdílené předvolby se staly skvělým způsobem, jak udržet aplikace na stejné stránce. To znamenáže díky možnosti pracovat na šabloně můžete změnit pouze detaily, které selhaly v předchozích verzích bez újmy těm, kteří pracovali správně.

Nevýhody použití těchto souborů

Víme, že se jedná o záznam o vytvoření aplikací. Proto je nevýhodou, že nemohou být samy o sobě zašifroványtakže pokud se dostane do nesprávných rukou, všechna data vyvíjené aplikace mohou být plagiována.

Navíc, protože se jedná o jeden soubor, existuje riziko, že při jeho poškození nebo ztrátě bude ztracen veškerý vývoj, který je v něm obsažen. nutné držet kopie těchto souborů.

Barva loga android studio

Je nutné, aby byly z aplikace odstraněny, jejich ponechání ohrožuje mnoho funkcí aplikace. Její existence v rámci aplikace by totiž znamenala možnost upravit ji tak, aby vyhovovala uživateli.

Používání Android Studio je něco, co se mezi vývojáři stalo opravdu běžným, proto je nutné řídit všechna rizika a přínosy Co to může přinést?

Android Studio má několik nástrojů, díky kterým je program oblíbený mezi vývojáři. Jednou z nich je výhoda možnosti spustit vedlejší aktivitu z hlavní.

Soubory sdílených preferencí jsou jednou z největších výhod, které tento software přinesl. Umožňuje tvůrcům používat data z jiných aplikací, které byly úspěšné vytvářet nové věci.

To podporuje tvorbu, protože nemusíte vše vytvářet od začátku. Práce, která byla vykonána při jiných příležitostech, může usnadnit to, co chcete dělat v novém projektu.

Pokud si přejete, můžete také hledat a najít další nástroje, které jsou stejně jako Android Studio zodpovědné za vývoj, navrhování a vytváření mobilních aplikací.