Saltar al contenido

Jak udělat Chroma Key nebo Green Screen Effect v Sony Vegas Pro – Jednoduchý návod

31 de julio de 2022

Když mluvíme o úpravách videí, existuje několik možností, ale jak to udělat rychleji a snadněji, existuje Sony Vegas Pro, dříve nazývané VEGAS Pro, jak mnozí vědí, že jde o software pro nelineární úpravy videa, a také funguje jako audio editor určený pro PC.

Ale přesně jeho orientace je zcela na profesionální videa, protože má velký spotřebitelský a veřejný trh. Nabízí editaci videa a zvuku v reálném čase, a nejen to, má také několik přidaných stop pro různé vkusy.

Sony Vegas Pro, stejně jako většina profesionálních video editorů, nabízí „nedestruktivní“ úpravy jakéhokoli formátu videa, který je rozpoznán, tj. soubory tam použité lze samozřejmě manipulovat beze změny jejich obsahu.

Takže obsahuje obecné nástroje pro tvorbu postavstejným způsobem konvenční přechody, zvukové filtry a samozřejmě specifický a snadno použitelný systém pro vytváření 3D projektů a dokonce efektů ve zpomaleném nebo rychlém pohybu.

Výhody a nevýhody používání Sony Vegas Pro

Jako každý nástroj nebo program má své dobré a špatné části, ale v případě této velmi funkční platformy je jich více pozitivní možnosti, které nám ve své struktuře nabízí.

Tento nástroj je uživateli považován za extrémně výkonný ve svém oboru, ale také se stává trochu obtížné používat pro ty, kteří ji neznají.

To znamená, že je důležité poznamenat, že vyniká svými snímky obrazovky zařízení s vysokým rozlišením a velkým počtem řadu užitečných efektů, které nabízí.

Nejlepší na tom je to můžete upravovat nejen videaale také texty a obrázky a jako by toho nebylo málo, máme skvělou možnost stažení nebo importu animovaných souborů ve formátu flash.

Stejným způsobem obsahuje vynikající rozhraní, které si můžete užít naplnonaprosto stabilní výkon, což z něj dělá jednu z jeho oblíbených funkcí a na konci veškeré práce získáme něco hodného profesionála.

Můžeme říci, že jeho jedinou nevýhodou je to při používání musíme program dobře znátVzhledem k tomu, že jako každý nástroj má své složité detaily a vyžaduje rozsáhlé školení, je ideální znát každou z funkcí, které nám nabízí.

Jak upravovat videa v Sony Vegas Pro

Je důležité některé znát techniky k provádění funkcí v rámci platformynejprve přejdeme na domovskou stránku nástroje, vytvoříme nový dokument, klikneme na »soubor» a poté na »nový» v horní části obrazovky a poté stiskneme »ok».

dívka pomocí přenosného počítače

Přidáváme naše scény na kterém chceme pracovat kliknutím na »soubor», poté »import» a ‘média», poté vybereme video a zvuk, který chceme importovat.

Jakmile máme zvukovou stopu pro video, klikneme pravým tlačítkem na panel pod délka videaa klikneme na »přidat video stopu» a poté »přidat zvukovou stopu».

Posuneme skladbu na spodní stopu a přetáhneme video na naši horní stopu, můžete si dělat, co chcete, vystřihnout ji, přidat pohyby a pro uložení stačí vybrat »soubor» a poté »renderovat jako’ “ a nakonec to uložte a tam to můžeme podívejte se, jak dopadlo naše video.

Jak udělat efekt Chroma Key nebo zelenou obrazovku v Sony Vegas Pro – návod

jak mnozí vědí zelené obrazovky jsou velmi kreativní možností a nápadné a jsou považovány za jednu z nejjednodušších možností použití, tento nástroj nám to umožňuje rychle.

Pro začátek otevřeme hlavní nabídku Sony Vegas Pro, rychle importujeme videa se zelenou obrazovkou ve stopě číslo 1 »časové osy», nyní importujeme obrázky popř. videa, která chceme nahradit zelenou obrazovkou a umístěte je na stopu číslo 2, upravte dobu trvání obou stop podle našich preferencí.

Nakonec přejdeme na volbu barvy a samozřejmě vybereme zelený tón, také provedeme úpravy v rozostření a osvětlení a je to, naše vydání „zelené obrazovky“ je dokončeno klikneme na uložit a dostaneme jeho náhled, při ukládání je vhodné umístit titulky, aby to bylo originálnější a zachovala práva k obsahu.