Saltar al contenido

Jak trvale odstranit informace o systémovém svazku a recyklační viry z mého USB

13 de agosto de 2022

S tímto návodem se to naučíte jednou provždy jak trvale odstranit informace o systémovém svazku a recyklační viry z vašeho USB.

Informace o systémovém objemu a recyklační viry

Autoři virů se obvykle snaží adoptovat názvy podobné těm, které mají složky operačního systému. To je případ informací o systémovém svazku a recyklačních virů, které lze zaměnit se složkami Windows.

Pak je třeba poznamenat, že první je nezaměňujte systémovou složku s virem, abyste tomu zabránili, prozkoumejte název podezřelého souboru. Co se týče výše zmíněného škodlivého programu, jedná se o běžný virus, který se přenáší z flash disku do počítače a dokáže pořádně bolet. Přesto lze tento malware poměrně snadno odstranit.

Odstraňte informace o systémovém svazku a viry recyklace z USB

Výše uvedené viry mohou být nepochybně velmi nepříjemné. Naštěstí existuje několik věcí, které můžeme udělat odstranit je z našich flash disků.

Použijte Windows Defense nebo jiný antivirus

Toto je možná první metoda, kterou byste měli zkusit odstranit jakýkoli virus. Určitě se Windows Defender v posledních letech hodně zlepšil, díky čemuž se stal jedním z nich nejlepší antivirový software.

Z tohoto důvodu se důrazně doporučuje používat jej v případě, že máte virus, jako je ten, se kterým se dnes potýkáme. Je to bezpochyby nejbezpečnější způsob, jak se vypořádat s těmito otravnými viry.

Na druhou stranu, pokud žádný antivirus nemáte, je na čase, abyste zvážili nejlepší bezplatný antivirus pro váš počítač. Je to něco, co vám v budoucnu ušetří spoustu bolestí hlavy.

Naformátujte jednotku USB

První věc, kterou byste měli zvážit v případě, že máte informační virus nebo recyklátor System Volume, je nepochybně naformátujte flash disk. To nemusí platit za všech okolností, zvláště pokud máte v zařízení uložené důležité soubory.

V každém případě je to jedna z nejvíce doporučovaných možností. Pokud jde o formátování, mějte na paměti, že viry pendrive jsou velmi invazivní a obvykle se snadno přenášejí do počítače.

Z tohoto důvodu, pokud váš počítač není infikován, nevkládejte do něj pendrive, alespoň ne do Windows. Opravdu, vložení infikovaného pendrive do Windows způsobí infekci počítače.

Naštěstí existuje trik, který vám pomůže bezpečně zformátovat flash disk. Tento trik zahrnuje použití Linuxu a formátování odtud. Možná budete muset nainstalovat Linux Lite vedle Windows, ale je velmi výhodné mít takový systém pro případ virů, protože můžete formátovat disky, aniž byste ohrozili soubory uložené ve Windows.

Vynutit zničení informací o systémovém svazku a souborů recyklátoru

Další možností, kterou máte v případě, že nemůžete naformátovat disk, je vynutit odstranění informací o systémovém svazku a souborů recyklátoru. Když pochopíme povahu tohoto viru, budeme se muset uchýlit k triku, pokud plánujeme provést proces ze systému Windows. Na tento trik budete potřebovat komprimační program, Winrar, může vám fungovat WinZip, v každém případě vám doporučujeme použít 7z.

  • Nejprve otevřete komprimační program, můžete to udělat otevřením jakéhokoli komprimovaného dokumentu.
  • Po otevření programu si všimnete malého ikona složky se šipkou ukazující doleva. Stisknutím této ikony se vrátíte zpět do systémových složek, mačkejte, dokud se nedostanete do kořenového adresáře systému. Tedy tam, kde se zobrazují úložné jednotky.

7z, abyste odstranili recyklátor systémových informací o objemu

  • V tuto chvíli byste již měli mít USB disk s připojeným virem. Jednoduše přejděte na umístění uvedené jednotky a vyhledejte informace o systémovém svazku a složky recyklátoru.
  • Vyberte složky v průzkumníku 7z a stiskněte kombinaci kláves Shift+Delete. Na obrazovce budeme požádáni o potvrzení akce, stačí kliknout na „Přijmout“.
  • Výše uvedeným způsobem by měly být odstraněny soubory System Volume a Recycler virus. Výše uvedené bude také fungovat pro násilné odstranění souborů ve Windows.

Očkujte svůj flash disk

Jakmile vyčistíte váš pendrive Informace o systémovém svazku nebo škodlivé soubory recyklátoru, důrazně doporučujeme chránit váš USB flash disk před viry. Tímto způsobem zabráníte opakování tohoto problému.